Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

łożysko koło przednie - wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Szukałem, nie znalazłem, a jak na coś trafiłem to cząstkowe informacje dostalem.

Objawy : buczenie/huczenie z przodu, przy skręcie w prawo.

diagnoza - lewe łożysko w kole.

Moje pytanie: czy łożysko kupujemy z piasta jako jeden zespolony element? Czy demontaż faktycznie ciężki?

Zrzucamy koło, zrzucamy jarzmo, potem tarcze.. I co dalej?

Piasta jest chyba na 4 srubach? Wystarczy odkręcić?

Czy trzeba co prasą działać?

Jest potrzeba zdemontować zwrotnice?

Podpowiedzcie, bo nie wiem czy brać się sam czy oddać.

Edytowane przez tygrysek83

Opublikowano

tak lozysko z piasta jeden element. Demontaż jest ciężki osobiscie sam bym sobie nie poradził bo to wszystko jest zasniedziałe i bardzo ciezko schodzi , nie trzeba demontować zwrotnicy. Odpuśc sobie wymiane daj do serwisu za 70zł Ci wymienią.

Edytowane przez pyra111

Opublikowano

Ja wymieniłem bez piasty, nawet łatwo poszło. Czoła stawiło mi wybicie łożyska ze zwrotnicy (utlenione aluminium) przez co nie obyło sie bez wyciągnięcia zwrotnicy.

Opublikowano

daj do serwisu za 70zł Ci wymienią.

oj za 70 zł to Pan Henio młotem wybije :) dobry warsztat liczy sobie za wymianę zapieczonego łożyska 120 do 150 zł sama wymiana nie jest trudna ale żeby wybić piastę z łożyska to trzeba się trochę na pocić :decayed:

Opublikowano

Hmm, a jak bym przykładowo sprzedał komuś zwrotnice z piasta i łożyskiem za 150zł to nie łatwiej i taniej by wyszło? :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Aby dobrze to zrobić trzeba mieć prasę !

1.Wyciągamy zwrotnice

2.Wprasowujemy piastę

3.Wykręcamy śruby od tyłu z łożyska

4.Wprasowujemy łożysko

5.Potem ładnie oczyścić miejsce gdzie leżało łozysko

6. Wprasować nowe, zakręcić śruby

7. Wprosowac piaste uważając aby nie uszkodzić nowego łożyska

Jedna strona zajęła mi około 2,5-3 godziny z demontażem i montażem zwrotnicy.

Zestaw ma same łożysko. Piasty do B6 są tylko z ASO i Meyle (nie ma sensu ich wymieniać chyba że są krzywe od uszkodzeń mechanicznych).

  • 3 lata później...
Opublikowano

Czy  nowe piasty Meyle są warte założenia ,zamiast używanych ori ,z nowymi łożyskami SKF.Wyglądają super i są identyczne  z wyglądu jak oryginały audi.Narazie leżą i czekają na opinię.Tutaj przeczytałem o nich 1-szy raz na tym forum,bo się zastanawiam nad wymianą.Czy Meyle piasty są wysokiej jakości.Cenowo to 150,- około za sztukę.Napiszcie jak to jest ,ok? Dziękuję. WW

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.