Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS-E brak połączenia z mikrofonem


House

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wymieniałem RNS-D na RNS-E i teraz tak. Mikrofon, w fabrycznej instalacji, był podłączony do kostki, w której w kostce z RNS-E był podłączony CAN (plus mikrofon-can high, minus mikrofon-can low). Czyli źle. W RNS-E w nowej kostce, pin 1 oraz 7 w kostce C jest zupełnie wolny i nie ma tam pinów (wg instrukcji są to piny mikrofonu od modeli aut pow 2006r). Podsumowująć, mikrofon miałem nie podpięty do radia - czyli logiczne, że brakowało komend głosowych. Jak przyszedł moduł BT i kabel do niego, to bezpośrednio do mikrofonu (dalej z pominięciem radia) podczepiłem kabelek od mikrofonu z BT. mikrofon dalej nie działa. I taraz pytanie, czy powinienem podłączyć mikrofon do radia pod piny 1 i 7 w kostce C ? (w instr jest napisane, że te piny wykorzystane były w autach po 2006r) i dopiero do tej instalacji mój mikrofon z BT? Mam nadzieję, że w miarę jasno to rozpisałem :D Ktoś pomoże? :D

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj wiec tak mikrofon pozniej do radia i z radia do bt. Tak powinienes podlaczyc

nie pamietam rozpiski ktore to piny

a mikrofon masz podpiety teraz pod bt i tez nie dziala?

Rozpiske pin powinienes miec na radiu ,zielony kabel od microfonu to plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mam podpięty mikrofon w lampce podsufitki bezpośrednio do modułu BT ( z pominięciem radia) i nie lata. Może sam mikrofon uwalony. . . Reszta podłączona zgodnie z tutorialem ze strony a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez sprawdz w lamce czy kabel sie nie wysunal ,moze dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostkę sprawdzałem dwa razy mirnikiem - ciągłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie mic jest podlaczony do bt czyli z mikrofony az do wtyczki puszki od bt masz ciaglosc

jezeli masz do tego opcje sds to jest microfon do rns-e i spowrotem do bt

moze jak masz podmien microfon

podlanczales lapka ?

Bo dziwne

ja mialem bt dokladalem sds pociagnalem 4 kabelki do rns-e i wsyzstko chula nic nie kodowalem

a zobacz co masz zakodowane z kierownica bo cos mi swita ze tam jest kilka opcji i moze tam trzeba zmienic kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro posiedzę jeszcze nad kodowaniem. U mnie zbiegło się kilka elementów bo ja wymieniałem RNS-D na RNS-E
+ dołożyłem blutka "D"

Mam teraz tak, że mikrofon z podsufitki mam podłącząny bezpośrednio do kabla BT pod pin 11 i 12 i nigdzie więcej mikrofon nie jest podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tak jak jest rns-e bez sds kostka c wogule nie bedzie osadzona w pinach mic out 4 i 10 i mic in 1 i 7

mic jest bezposredni polonczony do bt ale nie pamietam ktore piny bo zapomnialem spisac sobie

jak nacisniesz ptt powiec help lub hilfe i zobacz czy bedzie jakas reakcja i czy piknie krotko po nacisnieciu ptt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywoływanie komend z kierownicy działa, babka pitoli po angielsku ale nie słyszy moich komend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopaki a popatrzcie w watku o bt moze ktos mial taki sam problem przy przejsciu z rsn d na e

podmienialiscie microfon?

Sprawdzic to przez laptopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugi nokii chyba go poświęcę :) żeby sprawdzić. Może ten oryginalny leci przez jakiś moduł od telematica. Telematic działał 100% ok na tym mikrofonie.

Robero, też miałeś telematica z nokią na kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie pisales nic o telematicu ze masz

tego nie przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oryginalnie jest pod siedzeniem pasażera (pod wykładziną). Trzeba wymontować fotel i trochę plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie dostałem się do modułu BT pod siedzeniem pasażera. Miałem taką sytuację że dzwoniąc do danej osoby w ogóle nie działał mi mikrofon. Okazało się że mikrofon w podsufitce nie jest w ogóle podlaczony. Znajduje się mikrofon bez wiązki. Wiązki do mikrofonu nie mogłem dostać więc zamówiłem mikrofon razem z wiązka od nawigacji RNS 510 VW. Przeciągnąłem wiązkę podłączyłem do modułu BT pod piny 30 oraz 31. Tak gdzieś wyczytalem. Kostka przy module BT ma 52 wejsc. Okazało się po podłączeniu że dalej nie działa mikrofon ... Czy trzeba coś jeszcze zaprogramować ? Ktoś coś się orientuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...