Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pompa paliwa mokra


Jorgelito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Odnośnie cieknącej pompie paliwa kilka tematów tu jest, ale ja już zacząłem sie gubić w tym wszystkim (może i przez używanie bardziej fachowej terminologi) i dlatego postanowiłem napisać nowy temat.

Pacjent:

A4 B5, 1999r lift

Silnik 1.9 TDI 110KM

Pompa paliwa BOSH

Autko niedawno nabyłem, i tak na dobre użytkuję je od tygodnia. Zdiagnozowałem mały wyciek z pompy paliwa (trochę się poci, ale podczas pracy ropa roznosi się gdzie bądź).

W wielu tematach pisze się o nastawnikach, kopułkach czy cokolwiek, nie znam sie za bardzo na terminologi, wiec pozwole sobie na wstawienie zdjęcie zaznaczając skąd mniej więcej się sączy ropa:

xTDpQ3N.jpg?1

http://i.imgur.com/xTDpQ3N.jpg?1

Czerwona strzałką zaznaczyłem, mniej więcej skąd cieknie. Pompa wilgotna staje sie gdzieś w okolicach uszczelki znajdującej sie poniżej tego czarnego czujnika (wilgotne jest wokół całej pompy)

I teraz pytania.

1. Wymieniając tą uszczelkę, muszę później podłączyć się komputerem w celu ustawienia czegoś, jakiś dawek paliwa, czy cokolwiek?

2. Na co zwrócić uwagę podczas rozkładania/składania pompy

3. Czy podczas tej operacji warto jeszcze coś zrobic przy pompie

I nie bójcie sie tłumaczyć mi "łopatologicznie" :kox::dziura:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj sobie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/47690-all-b5-czyszczenie-nastawnika-pompy-vp37-by-lishoo/?hl=uszczelki(czasami warto poszukać).

Robisz bez rozbierania wnętrza. Czyli odkręcasz śruby schodzi ci pokrywka (ta górna część) i dolna z tym nazwanym przez ciebie czujnikiem.

Odpowiedzi:

1. Wymieniając tą uszczelkę, muszę później podłączyć się komputerem w celu ustawienia czegoś, jakiś dawek paliwa, czy cokolwiek?

2. Na co zwrócić uwagę podczas rozkładania/składania pompy

Tak musisz masz opisane i "lishoo"

3. Czy podczas tej operacji warto jeszcze coś zrobić przy pompie

Możesz przyjrzeć się czystości wewnątrz nastawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alfi za odp i link.

Co do uporania się .. Jeszcze nie zdążyłem nic tam ruszyć z braku czasu, a wczoraj pojawił się kolejny nowy wyciek i to większy :/ damn it!

Zaczęło przeciekać, albo z tej "śruby" która jest pomiędzy przewodami wtryskowymi wychodzącymi z pompy, albo z tego czujnika/zaworu pod przewodami (spotkałem sie z dwoma określeniami: zawór wstępnego wtrysku i czujnik kąta wtrysku).

Pompa chyba tylko do generalnego oczyszczenia, uszczelnienia

Zaraz zacznę sobie rwać włosy z głowy :disgust:

Edytowane przez Jorgelito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczęło ciec trochę a potem z pracy mnie kolega przyciągnął. Lało się jak z wiadra. Może nie czekaj za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...