Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co na rysę?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Wczoraj rano zauważyłem, że jakiś j... ch.. zarysował mi kluczem auto :( Na szczęście rysa nie jest przez całą długość auta, ale i tak jest spora :(.

Niestety jest też wyczuwalna pod paznokciem i świeci się na biało :/. Teraz moje pytanie - co polecacie na zamaskowanie tego defektu. Jakaś kredka? Pasta? Pisak? Zaprawka? Niestety chwilowo nie stać mnie na lakiernika (muszę kupić opony letnie oraz fotelik). Wiem, że luksusu nie będzie, ale choć trochę chcę zamaskować. Z góry dziękuję i czekam na Wasze rady

Edytowane przez Bezludny85

Opublikowano

Podjedź do gości co polerują auta.

Niech sami ocenią głębokość tej rysy.

Tak na odległość trudno coś powiedzieć.

Opublikowano

Ja sobie z tym tak radzę.
odtłuszczam, robie zaprawkę, pózniej papier 1500 i 2500, na koniec pasta polerska i nie wygląda źle

Opublikowano

Ja sobie z tym tak radzę.

odtłuszczam, robie zaprawkę, pózniej papier 1500 i 2500, na koniec pasta polerska i nie wygląda źle

Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Opublikowano

z wodą oczywiście

Opublikowano

Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Widzę że nie masz pojęcia o polerowaniu więc radzę oddać to komuś kumatemu bo spierdzelisz i będziesz cały bok malował.

Opublikowano

Można na allegro kupić zestaw oryginalny lakier, odtłuszczacz, podkład i lakier bezbarwny. Efekt zaprawki będzie poprawny jeżeli oryginalny lakier na aucie mocno nie wypłowiał.

Opublikowano

Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Widzę że nie masz pojęcia o polerowaniu więc radzę oddać to komuś kumatemu bo spierdzelisz i będziesz cały bok malował.

Ja się tylko zapytałem, nie napisałem tego tematu więc luz

Opublikowano

Można na allegro kupić zestaw oryginalny lakier, odtłuszczacz, podkład i lakier bezbarwny. Efekt zaprawki będzie poprawny jeżeli oryginalny lakier na aucie mocno nie wypłowiał.

Już lepiej podjechać do mieszalni, żeby dobrali odcień.

Jak nie masz pojęcia o polerowaniu i szlifowaniu na mokro to lepiej się nie bierz, łatwo się przetrzeć do podkładu, a wtedy uratuje cie tylko ponowne lakierowanie

Tak jak wyżej, podjedź do jakiegoś studia gdzie zajmują się lakierami, bo tak to wróżenie z fusów

Opublikowano
  • Autor

A jeśli już kredka to jakiej firmy polecacie? Zlecę to fachowcom, ale za jakieś 2 miesiące. Teraz chcę to zamaskować tylko...

Opublikowano

Te kredki się do niczego nie nadają, szkoda na to kasy. :thumbdown:

Opublikowano

Gdzieś widziałem test tych kredek i porównanie do jakiejś kredki dla dziecka. Zgadnijcie co najlepiej wypełniło rysę :grin: Oczywiście efekt mega krótkotrwały ale sam fakt daje do zrozumienia do czego się nadają te całe kredki.. Jak nie chcesz oddawać do lakiernika, nie chcesz na polerke, to chyba zostaje Ci kupno drzwi w kolorze, może gdzieś obok Ciebie będzie taki kolor na części, jechać porównać i może się uda :wink:

Opublikowano
  • Autor

A może ktoś z Was potrafi podać kod lakieru z VIN? Naklejki nie mogłem znaleźć :/

Opublikowano

A może ktoś z Was potrafi podać kod lakieru z VIN? Naklejki nie mogłem znaleźć :/

Naklejkę masz pod kanapą

Opublikowano
  • Autor

A nie w podłodze bagażnika? To avant jest. Jutro poszukam

Opublikowano

Pod kanapą

Opublikowano
  • Autor

Na szczęście nie musiałem zrywać kanapy, by ujrzeć naklejkę. Okazało się, że taka sama jest wklejona w książce serwisowej i tam odnalazłem kod lakieru (LZ5C). Zdecyduję się na zaprawkę, bo zauważyłem kilka rys "parkingowych" na innych elementach to od razu je "maznę". Pozdrawiam

Opublikowano

Na szczęście nie musiałem zrywać kanapy, by ujrzeć naklejkę. Okazało się, że taka sama jest wklejona w książce serwisowej i tam odnalazłem kod lakieru (LZ5C). Zdecyduję się na zaprawkę, bo zauważyłem kilka rys "parkingowych" na innych elementach to od razu je "maznę". Pozdrawiam

Dokładnie tak. Uznałem, że nie masz ksiązki serwisowej skoro pytasz gdzie jest wlepka ;) A i dla Twojej kanapy lepiej, bo jej mocowania lubią pękać przy ściąganiu :D Powodzenia :)

Edytowane przez piotr93

Opublikowano

Witam mam na masce w lewym przednim rogu pęknięcie lakieru ( rysa na 2-3cm ) prawdopodobnie za dużo szpachli .Pytanie czy musze całą maskę malować czy wystarczy zapylic w tym trefnym miejscu . Ogólnie nie wiem co z tym zrobić :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.