Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co na rysę?


Bezludny85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj rano zauważyłem, że jakiś j... ch.. zarysował mi kluczem auto :( Na szczęście rysa nie jest przez całą długość auta, ale i tak jest spora :(.

Niestety jest też wyczuwalna pod paznokciem i świeci się na biało :/. Teraz moje pytanie - co polecacie na zamaskowanie tego defektu. Jakaś kredka? Pasta? Pisak? Zaprawka? Niestety chwilowo nie stać mnie na lakiernika (muszę kupić opony letnie oraz fotelik). Wiem, że luksusu nie będzie, ale choć trochę chcę zamaskować. Z góry dziękuję i czekam na Wasze rady

Edytowane przez Bezludny85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do gości co polerują auta.

Niech sami ocenią głębokość tej rysy.

Tak na odległość trudno coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tym tak radzę.
odtłuszczam, robie zaprawkę, pózniej papier 1500 i 2500, na koniec pasta polerska i nie wygląda źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tym tak radzę.

odtłuszczam, robie zaprawkę, pózniej papier 1500 i 2500, na koniec pasta polerska i nie wygląda źle

Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Widzę że nie masz pojęcia o polerowaniu więc radzę oddać to komuś kumatemu bo spierdzelisz i będziesz cały bok malował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na allegro kupić zestaw oryginalny lakier, odtłuszczacz, podkład i lakier bezbarwny. Efekt zaprawki będzie poprawny jeżeli oryginalny lakier na aucie mocno nie wypłowiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym papierem to z wodą czy na sucho?

Widzę że nie masz pojęcia o polerowaniu więc radzę oddać to komuś kumatemu bo spierdzelisz i będziesz cały bok malował.

Ja się tylko zapytałem, nie napisałem tego tematu więc luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na allegro kupić zestaw oryginalny lakier, odtłuszczacz, podkład i lakier bezbarwny. Efekt zaprawki będzie poprawny jeżeli oryginalny lakier na aucie mocno nie wypłowiał.

Już lepiej podjechać do mieszalni, żeby dobrali odcień.

Jak nie masz pojęcia o polerowaniu i szlifowaniu na mokro to lepiej się nie bierz, łatwo się przetrzeć do podkładu, a wtedy uratuje cie tylko ponowne lakierowanie

Tak jak wyżej, podjedź do jakiegoś studia gdzie zajmują się lakierami, bo tak to wróżenie z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już kredka to jakiej firmy polecacie? Zlecę to fachowcom, ale za jakieś 2 miesiące. Teraz chcę to zamaskować tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem test tych kredek i porównanie do jakiejś kredki dla dziecka. Zgadnijcie co najlepiej wypełniło rysę :grin: Oczywiście efekt mega krótkotrwały ale sam fakt daje do zrozumienia do czego się nadają te całe kredki.. Jak nie chcesz oddawać do lakiernika, nie chcesz na polerke, to chyba zostaje Ci kupno drzwi w kolorze, może gdzieś obok Ciebie będzie taki kolor na części, jechać porównać i może się uda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was potrafi podać kod lakieru z VIN? Naklejki nie mogłem znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was potrafi podać kod lakieru z VIN? Naklejki nie mogłem znaleźć :/

Naklejkę masz pod kanapą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie fajny filmik jak usunąć rysę https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie musiałem zrywać kanapy, by ujrzeć naklejkę. Okazało się, że taka sama jest wklejona w książce serwisowej i tam odnalazłem kod lakieru (LZ5C). Zdecyduję się na zaprawkę, bo zauważyłem kilka rys "parkingowych" na innych elementach to od razu je "maznę". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie musiałem zrywać kanapy, by ujrzeć naklejkę. Okazało się, że taka sama jest wklejona w książce serwisowej i tam odnalazłem kod lakieru (LZ5C). Zdecyduję się na zaprawkę, bo zauważyłem kilka rys "parkingowych" na innych elementach to od razu je "maznę". Pozdrawiam

Dokładnie tak. Uznałem, że nie masz ksiązki serwisowej skoro pytasz gdzie jest wlepka ;) A i dla Twojej kanapy lepiej, bo jej mocowania lubią pękać przy ściąganiu :D Powodzenia :)

Edytowane przez piotr93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na masce w lewym przednim rogu pęknięcie lakieru ( rysa na 2-3cm ) prawdopodobnie za dużo szpachli .Pytanie czy musze całą maskę malować czy wystarczy zapylic w tym trefnym miejscu . Ogólnie nie wiem co z tym zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...