Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycena szkody po kolizji audi a4b7.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj facet wymusił pierwszeństwo , co za tym idzie audi ma uszkodzony przód, a konkretnie obie lampy maja pęknięte zaczepy, maska lekko obrysowana, zderzak, gril, ramka na tablice rej, czujnik parkowania, halogen, i pewnie belka pod zderzakiem... Ubezpieczalnia to TUW.. I mam pytanie czego moge sie spodziewać odośnie wypłaty, moze ktoś miał podobne uszkodzenia? Opłaca się brać też swojego rzeczoznawce żeby zrobił kosztorys? Auto to audi a4 b7 2006r w ori lakierze.

Uderzenie poszlo w lewą stronę i trochę zderzak ściągneło dlatego zaczepy poszly w drugiej lampie.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/703Ul79GRp4frvB84NuZupgv7icQWD

Dodam jeszcze, ze nie było to takie słabe uderzenie, facet w swojej A klasie z 2004r, już dalej o własnych siłach nie pojechał, wykrzywione koło, drzwi błotnik zderzak lampa maska.. Więc zastanawiam się czy czasem pod zderzakiem nie mam coś więcej uszkodzone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem identyczne uszkodzenia. identyko

Chcieli wypłacić koło 5 tysięcy . (szmaciany interisk)

generalnie zrobili amortyzacje na poziomie 70 % to im powiedziałem że za takie zapisy nie zgodne z ustawą to pójdzie info do prokuratury..

Efekt wypłata 300 zł bez uwzględnienia wszystkich elementów na których przycięli w ch**

Sprawa do sądu i zamiast 5 tysięcy grubo ponad 20

To im powiedziałem ze takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, najpierw poczekaj na wycenę ubezpieczyciela. Niezależny rzeczoznawca i tak będzie potrzebował oceny technicznej lub kosztorysu ubezpieczyciela. Pozwól ubezpieczycielowi zrobić trochę błędów, potem można je będzie wykorzystać w walce z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano ma byc rzeczoznawca, więc póżniej zdemontuje zderzak żeby zobaczyć jak pod spodem wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że niedawno wjechał mi koleś w d*pę. NOwy zderzak, belka, osłona dolna, listwa chromowana chcieli dać 1000zł. Odwołania nie odniosły skutku. Będę wstawiał we wtorek auto do ASO, koszt 3500zł, na który ubezpieczyciel się zgodził. Lepiej oddać do ASO i masz spokój. Teraz ciężko coś wywalczyć żeby naprawiać coś samemu i żeby jeszcze jakaś kaska została dla Ciebie. Oddajesz do ASO, przysługuje Ci samochód zastępczy z OC sprawcy i śpisz spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca zaliczyl do wymiany: zderzak plus lakierowanie, maska lakierowanie, lampy obie do wymiany, gril wymiana, ramka tablicy wymiana, czujniki parkowania lakierowanie, formowanie przod. Po rozebraniu zderzaka okazało się ze jest tez mocno zagięta belka pod zderzakiem ktora dobiła do chłodnicy klimatyzacji, więc musze wezwac drugi raz oględziny. I zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca zaliczyl do wymiany: zderzak plus lakierowanie, maska lakierowanie, lampy obie do wymiany, gril wymiana, ramka tablicy wymiana, czujniki parkowania lakierowanie, formowanie przod. Po rozebraniu zderzaka okazało się ze jest tez mocno zagięta belka pod zderzakiem ktora dobiła do chłodnicy klimatyzacji, więc musze wezwac drugi raz oględziny. I zobaczymy co będzie.

No to przytulisz siana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu policzy zamienniki to dużo nie dostanie

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mu policzą zamienniki i do tego amortyzacje na poziomie 70 % bo tak liczą to starczy mu na waciki a nie na naprawę samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby starczyło na naprawe, a przy okazji myślałem żeby wrzucić ksenon. Więc dobrze by było jakby starczyło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby starczyło na naprawe, a przy okazji myślałem żeby wrzucić ksenon. Więc dobrze by było jakby starczyło..

Jeżeli auto w ori lakierze, to dlaczego zamienniki?, odwołać się zawsze można i starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


odwołać się zawsze można i starczy...
Powinno wystarczyć. problem w tym, że ubezpieczyciela zwykle odwołania mają w głębokim poważaniu. Sam stosuję nieco inną taktykę. Wycena niezależnego rzeczoznawcy i następnie wezwanie do zapłaty. Jeśli to nie odnosi skutku, to pozew cywilny przeciwko ubezpieczycielowi (najczęściej kończy się to ugodą przedsądową).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby starczyło na naprawe, a przy okazji myślałem żeby wrzucić ksenon. Więc dobrze by było jakby starczyło..

Jeżeli auto w ori lakierze, to dlaczego zamienniki?, odwołać się zawsze można i starczy...

Mnie dali tysiaka, policzyli zamienniki. Odwołałem się, nie uwzględnili moich roszczeń. Auto oddaję do ASO na bezgotówkową naprawę i PZU będzie musiała zapłacić zamiast 1000zł które mi proponowali, 3500zł + wynajem samochodu zastępczego. I też samochód był w ORI lakierze...

Oczywiście niech kolega próbuje jak ma czas i nerwy na pisanie odwołań.

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 1 wstępną wycene, która nie obejmuje jeszcze drugich oględzin, uszkodzeń pod zderzakiem.. Wyliczyli 3 tyś, z tego np policzyli 350zl za zderzak, jakiś najtanszy zamiennik, 170zł za gril... rozebranie i poskładanie przodu całe 170zł co ja uważam za śmieszną stawkę... Napisałem odrazu odwołanie.. Czekam teraz na oględziny dodatkowe, i zobaczymy jaki będzie kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno robiłem kosztorys dla szkody w Audi A4 B5, z 2900 zł na kosztorysie ubezpieczyciela zrobiło się 8100 na moim (bez rozszerzania zakresu prac, tylko wstawienie oryginałów w miejsce zastosowanych przez ubezpieczyciela zamienników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przyniosło skutek ?
Niestety nie wiem, bo klient się nie pochwalił, ale też nie ma uwag, ani pretensji. Jest więc wysoce prawdopodobne, że dostał kasiorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chciałby na takiej naprawie jeszcze zarobi. Wycena na częściach oryginalnych, kasa do reki a naprawa w stodole. Najlepiej oddać auto do zaufanego serwisu i bez problemu zlikwidować szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najlepiej oddać auto do zaufanego serwisu i bez problemu zlikwidować szkodę.
Najlepiej to jeszcze reklamować ten zaufany serwis przy każdej okazji. Prawda jest taka, że serwisy często nie mają własnego warsztatu blacharskiego, czy lakierni i korzystają z podwykonawców, a z całą fachową robotą mają tyle wspólnego, ze wystawiają profesjonalnie sporządzony rachunek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...