Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Trzęsie silnikiem po odpaleniu w Audi A4 B8 1.8 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam od niedawna jestem właścicielem Audi A4 B8 z silnikiem 1.8TFSI 118KW CABB i rano po odpaleniu bardzo trzęsie budą i silnikiem co może być przyczyną?

Opublikowano

Diagnostyka komputerowa.

Opublikowano

Może być głowica, przestawiony rozrząd. Ile masz przejechane i czy palą ci się jakieś błędy?

Opublikowano
  • Autor

żadnych błędów przejechane 200tyś. Co może być z głowicą uszczelka czy pęknięta głowica ?

Edytowane przez perkusista

Opublikowano

A silnik równo pracuję przy tym trzęsieniu? A jak wciśniesz pedał sprzęgła dalej jest ten problem?

Opublikowano
  • Autor

po skazówce na obrotomierzu nie widać ze by falowały po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia duże drganie jest jak auto jest na ssaniu później jest delikatne ale odczuwalne

Opublikowano

Na moje oko to dwumasowe koło zamachowe. Zobacz jeszcze czy wibracje przenoszą się na drążek zmiany biegów.

Opublikowano

U mnie jest podobnie, trzęsie się silnik co też jest odczuwalne w kabinie, ale tylko na jałowym. U mnie dodatkowo pyrcha z wydechu, za tydzień odstawiam do mechanika, prawdopodobnie głowica.

Opublikowano

A z jakich fusów? Madras, czy indyjska?

Opublikowano

A z jakich fusów? Madras, czy indyjska?

Kompresja w cylindrach, przycinało się na 3 cylindrze podczas mierzenia. Najpierw przy 2 barach, potem na 6 i dobijało do końca.

Opublikowano

Temat jest @perkusisty. I tego się trzymajmy. Napisał że trzęsie na zimnym silniku z rana i nie ma ponoć błędów.

Możliwych usterek jest z dziesięć. Któryś trafi i będzie się cieszyć jak szczerbaty z suchara że się zna. A to nieprawda.

Dajemy skany logów, ew. filmik czy pomiar kompresji i wtedy jakas mądra głową może coś powiedzieć. Bo na podstawie tak lakonicznego opisu nikt poważny nie odważy się postawić diagnozy.

Opublikowano
  • Autor

Drgania przenoszą się na drążek zmiany biegów. Pisząc kolego Rems3006 ze głowica co masz na myśli uszczelkę czy pękniętą głowice?

Opublikowano

Mi się wydaje, że to koło dwumasowe.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Drgania przenoszą się na drążek zmiany biegów. Pisząc kolego Rems3006 ze głowica co masz na myśli uszczelkę czy pękniętą głowice?

Mam na myśli zawory, któryś nie pracuje tak jak powinien. U mnie też drążek zmiany biegów drży, ale u mnie to cała buda się trzęsie. Byłem u kilku mechaników i każdy z nich stwierdził że to głowica i zawory, to niby słaby punkt tych silników. Oczywiście koło dwumasowe też może być w przypadku kolegi perkusista. Tak jak kolega griga-st napisał trzymajmy się twojego auta, bo to twój temat, ja tylko piszę co jest u mnie.

Drgania przenoszą się na drążek zmiany biegów. Pisząc kolego Rems3006 ze głowica co masz na myśli uszczelkę czy pękniętą głowice?

U mnie był zawór wydechowy w głowicy wypalony, reszta była już nadpalona. Wszystkie 16 zaworów zostały wymienione na nowe.

Opublikowano

Kolega Rems już kolejnemu z kolei radzi pooglądać sobie głowicę. Nie przeszkadza mu fakt że w swoim samochodzie ma kompletnie inną niż pozostali poszkodowani.

Opublikowano

Kolega Rems już kolejnemu z kolei radzi pooglądać sobie głowicę. Nie przeszkadza mu fakt że w swoim samochodzie ma kompletnie inną niż pozostali poszkodowani.

Nikomu nic nie radzę, tylko napisałem co było przyczyną usterki u mnie i to wszystko. To prawda u mnie silnik jest już inny, ale w starszym 1.8 TFSI też jest głowica i też może się w niej wypalić np. zawór wydechowy.

  • 3 lata później...
Opublikowano
W dniu 3.04.2016 o 16:23, liquid8p napisał:

Mam na myśli zawory, któryś nie pracuje tak jak powinien. U mnie też drążek zmiany biegów drży, ale u mnie to cała buda się trzęsie. Byłem u kilku mechaników i każdy z nich stwierdził że to głowica i zawory, to niby słaby punkt tych silników. Oczywiście koło dwumasowe też może być w przypadku kolegi perkusista. Tak jak kolega griga-st napisał trzymajmy się twojego auta, bo to twój temat, ja tylko piszę co jest u mnie.

U mnie był zawór wydechowy w głowicy wypalony, reszta była już nadpalona. Wszystkie 16 zaworów zostały wymienione na nowe.

Witam. Trochę podpinam do tematu. Pamiętasz jaki mniej więcej był koszt ten naprawy ? Bo chyba też mnie to czeka. Rozumiem że planowanie głowicy i uszczelka przy tym też?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.