Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pytanie o silnik 4.2 S4 pomoc w kupnie


patryk.patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

byłem dziś na oględzinach S4 B6 i mam kilka pytań odnośnie silnika, jestem zielony w tym temacie, nigdy nie miałem benzyny :)

auto stało kilka dni, tak twierdzi sprzedawca i przy odpaleniu przez 2 sekundy strasznie coś grzechotało, i po 2 sek zaraz ustało jednak silnik na biegu jałowym cały czas rzempoli jakby łańcuch rozrzadu? benzyna raczej powinna chodzić cicho,a tutaj cały czas było coś słychać jakby metalicznego coś w stylu cykania

druga sprawa to jazda autem- do 3tys muł dopiero od 3tys coś tam ciągnie, poza tym między 2 a 3 tys obrotów jakby coś przerywało

prosiłbym o pomoc, auto ogolnie mi się podoba tylko nie chcialbym sie wrąbać w koszta

dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe dla uszkodzonych fazatorow i popekanych slizgow rozrzadu . Przyblizony wklad ok 7tys. Bardzo przyblizony bo widomo ze zawsze cos sie jeszcze znajdzie i dolicz jeszcze robicizne .

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mocy spowodowany uszkodzeniem klap kolektora, albo ich wyjeciem

Ogólnie jak zaniedbany silnik to koszta będą spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybij sobie ten egzemplarz z głowy.. Szukaj chociażby takiego gdzie dźwięk grzechotania na zimnym zajmuje max 1sek.. Chociaż najlepiej zeby w ogóle go nie było ale cieżko o taka.. Napewno nie kupuj pochopnie.. Najważniejszy silnik, i skrzynia jeśli to Tiptronic. Bo jak wiadomo najdroższe sprawy.. Najlepiej gdybys uzbroił sie w cierpliwość i szukaj eski w miarę niskim oryginalnym potwierdzonym przebiegiem.. Mi oraz artech sie udało, i żadnych dźwięków po odpalaniu na zimnym nie ma.

Kupic eske łatwo ale przewaznie ludzie którzy nie mieli serca do eski patrzyli tylko wlać i pełen but, a jakiekolwiek usterki po kosztach.. takie jest większość esek niestety z przebiegiem 200++ oczywiscie zdarzają sie wyjątki dlatego cierpliwości aż wkoncu znajdziesz. Tę jedyną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryk.patryk ten egzemplarz sobie odpuść, na następne oglądanie weź ze sobą kompa i podłącz sprawdzisz jakie błędy ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...