Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzykrotny dźwięk przy ruszaniu


Adam Mówiński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem jeśli można to tak nazwać. Audi A4 generacji B5 motor 1.9 TDI 90 źrebaków, 1996 rok wyjazd z fabryki. Mianowicie po odpaleniu autka i ruszeniu oraz wrzuceniu drugiego biegu gdy silnik uzyska ok 1500-2000 obrotów słychać trzykrotny dźwięk (dźwięk taki sam gdy włączy się rezerwa ale słychać go 3 razy). Ciekawi mnie co się dzieje i jak się tego pozbyć. Dodam, że wraz z dźwiękiem jak i po nim nie świecą się żadne kontrolki na zegarach. Dodatkowo mam inspekcji 1 która miga ale to raczej nie od tego tym bardziej, że w tym modelu z tego roku sam inspekcji nie usunę, a może jednak jest jakiś sposób. Czekam na odpowiedzi. Szerokości ;)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDs i inspekcja skasowana (samodzielnie)

A co do tematu to moze cisnienie oleju.Kiedys mialem podobnie,piszczalo,zero kontrolek,zero bledow w sterowniku.Podlaczony manometr i zawieszalo na chwile zaworek na pompie i byla kicha.A moze to jakies "klocki" czy inny chwilowy blad - nie wiem czy masz fis'a czy inne pierdoly.

Edytowane przez piter-eg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3krotny sygnal to bankowo od ABS masz 1996 więc licznik na zarowkach więc zobacz czy pala się kontrolki od ABS i ten wykrzyknik(czerwona kontrolka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny sprawdzone wszystko ok, hamulcowy ciutke niżej jak połowa, wspomagania ponad max. ale ja tego nie dotykałem, chłodniczy ok. Kontrolki ABS i wykrzyknik po przekręceniu kluczyka o 1 poziom świecą wraz z innymi potem znikają.

Poprawka, po przekręceniu kluczyka w pozycje 1 świeci (i gaśnie po sekundzie) tylko kontrolka ABS, kontrolki wykrzyknika nie widzę.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Adam Mówiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko mi moze raz na tydzien albo raz na 2 tyg w momencie odpalenia samochodu pojawi sie na momencik kontrolka abs i asr i wykrzyknik zapika 3 razy poczym zniknie jak sprawdzic co to moze byc jak błedów nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 krotny pik i wykrzyknik przy samym tylko odpaleniu sygnalizuje słaby akumulator - robi tak przeważnie rano gdy jest zimno albo po długim postoju (przy odpaleniu mocno spada chwilowo napięcie i to wystarczy by komp to już sygnalizowal ). Co do pikania podczas jazdy to faktycznie któryś z płynów. Spróbuj odpalić, wysiadz i mocno pobujaj autem- będziesz wiedzieć czy któryś płyn szwankuje.

Co do kontrolki abs i asr przy odpalaniu to... doładuj aku;)

Edytowane przez KALAMAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności dolałem płynu hamulcowego ale niestety dźwięk jest nadal. Zaobserwowałem, że po odłączeniu kostki od zbiornika płynu hamulcowego kontrolka i tak się nie świeci, czyżby żarówka? Tak samo gdy odłącze kostkę od zbiornika płynu chłodniczego to żadna kontrolka również się nie świeci. Nadal piszczy trzy razy po odpaleniu gdy osiągne 1,5-2 tyś obrotów i to tylko na drugim biegu. :/

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak stan aku?Kiedys w a6 c5 spotkalem taka akcje,ze przy odpalani (to byl 2.5tdi) pobieral duzo "A" i komp widzial blad. Temat rozwiazany wymiana aku - bo naladowanie wystarczylo na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku co prawda nie jest najnowszy i w zimie miałem nie małe problemy ale również to była wina filtra paliwka. Pamiętam, że nawet po naładowaniu Aku problem się pojawiał. Może faktycznie czas na wymianę ale na razie brak funduszy :/

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik pasów jest? Czujnik niezamkniętych drzwi, klapy, maski? Miałem kiedyś podobną sytuację w mondziaku, okazało się, że wariował mikrostyk w klapie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał otwarte drzwi lub bagażnik to światło by się świeciło, a tak nie jest. Czujnik pasów? Bardzo mnie to teraz zaciekawiło ale wydaje mi się na 90% że nie posiadam takiego wyposażenia, jednak mogę być w błędzie :) jak można to sprawdzić?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piszę, że jak by zapalało się światełko, to ja też bym od razu się zorientował a wywalało dzwięk na ułamek sekundy (piknięcie) i też nie mogłem się zorientować, bo światło się nie zaświecało.

Czujnik pasów. Zapinasz pasy? jak przekręcisz stacyjkę, to zobacz czy masz kontrolkę czerwonego ludzika z pasami.


Raczej nie szukaj dalej. Jak chłopaki piszą, do wymiany akku jesli nie ma żadnej kontrolki podczas pikania. Naładuj aku porządnie i zobacz czy pikanie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki nie ma żadnej, tej od pasów również brak :) najwidoczniej aku. Ale 2 posty wcześniej pisałem o odłączeniu kostek i braku efektu... Whyy??? :/

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki nie ma żadnej, tej od pasów również brak :) najwidoczniej aku. Ale 2 posty wcześniej pisałem o odłączeniu kostek i braku efektu... Whyy??? :/

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Żarówka pewno powiedziała papa albo ktoś kiedyś wyciągnął bo się wykrzyknik palił non stop

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...