Skocz do zawartości
IGNOROWANY

falowanie s tronic


happya5b8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostanio zaczeły mi falowac obroty podczas jazdy( wlaczony tempomat stała predkosc oraz jak na luzie to obroty faluja) ale jak przyspiesza juz nie.

Również zauwazylem ze jak stoje na gorce to auto mi sie toczy w dół nie duzo ale sie toczy po jakiej 1sec lapie jakby bieg. Jak daje na D podobnie raz jakby musiał zalapac.

Sprawdzałem bledy i zero blegów w skrzyni i w silniku. Czytałem ze falowanie to egr sprawdzi a co do lapania jakby biegu to konwerter,

Skrzynia S tronic 7 biegowa olej wymieniany jakos 25-30tys km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również falowały obroty przy wyższych prędkościach po odpuszczeniu gazu czyli tak jak by przy jeździe przy hamowaniu silnikiem i winny za to był kowerter skrzyni. Jedyne co ci mogę powiedzieć i przestrzec abyś nie zrobił takiego błędu jak ja to : nie bierz regenerowanego konwertera. Ja ten błąd zrobiłem i nie jestem do końca z tego faktu zadowolony. Oczywiście działać działa poprawnie ale czasem pojawiają się bardzo delikatne wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zawalony dolot i przycinające się klapy? Mój też faluje i zaczynam od dolotu, potem lecę ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zacząć od skrzyni jednak, falowanie nadal występuje (nowe sprzęgła, dwumas i regenerowany mechatron). W maju jestem umówiony na dolot i chip.

[edit] No i po wyczyszczeniu dolotu i usunięciu klap falowanie ustało :)

Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpakowałeś grubą kasę w remont skrzyni a przyczyną był silnik.

Pomijam fakt że stan klap można sprawdzić w VCDS'ie,

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia tak czy siak wymagała już remontu. Myślałem, że falowanie to może jest skutek zużytej dwumasy. Klapy były niby ok. A jednak coś pomogło (ew może to jeszcze był EGR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...