Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawiania świateł xenon a4 b6


Daniel Biber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem Audi a4 b6 wyposażone w oryginalne, zupełnie legalne oczywiście xenony. moje audi jest z 2002 roku, i mam taki problem, konkretniej światła świecą za nisko. długie świecą bardzo dobrze. ale mijania xenon, niestety nie. w jaki sposob je ustawić? sposobem "normalnym" pokrętłami przy lampach czy pierw trzeba podpiąc pod komputer u tam włączyć ustawianie świateł, czy może jest jakieś menu dostępne w samochodzie? jak tak to jak je włączyć. widziałem na forum schemat że trzeba włączyć menu ustawianie świateł i dopiero można zmienić ich położenie, ponieważ w przeciwnym wypadku, one po regulacji powrócą do pozycji która jest ustawiona przy samopoziomowaniu. ale nie wiem gdzie włączyć to poziomowanie ręczne... czy przez komputer u mechanika czy pod domem w menu jakimś... ehh tyle elektryki że się człowiek gubi. za temat przepraszam ale jestem laikiem i nie znalazłem włąścieie odpowiedzi na swoje pytanie, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sluchaj temat napisales bardzo niezrozumiale. Masz samopoziomowanie ? No najwidoczniej nie masz jak ci po starcie silnika nie poziomuje swiatel. Regulacja jaka masz przy kierownicy to 3 pozycje swiatel. Swiatla ustawiasz najlepiej w skp za 15zl wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał zrozumiale,jak ustawić ksenony by świeciły wyżej od tej zadanej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz minimalnie podnieść wiązkę wystarczy tymi śrubami so ustawiania lekko podkręcić. Ustawianie za pomocą VCDS powinno wykonywać się przy np. adaptacji lamp. Wtedy wchodzisz w sterownik samopoziomowania i nastawy podstawowe, po czym ustawiasz lampy i zapisujesz zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli chcesz minimalnie podnieść wiązkę wystarczy tymi śrubami so ustawiania lekko podkręcić.
no właśnie nie bardzo się da, jak próbowałem to one się podnoszą ale za chwilę wracają do poprzedniego stanu.

Ustawianie za pomocą VCDS powinno wykonywać się przy np. adaptacji lamp.
a co to znaczy właściwie? nie do końca zrozumiałem...

Hej sluchaj temat napisales bardzo niezrozumiale.
napisałem zrozumiale, może niezrozumiale czytasz... napisałem że mam xenony oryginalne, czyli nie mam regulacji ręcznej świateł wewnątrz samochodu. dodatkowo jeśli chodzi i samopoziomowanie świateł, to działa. po odpaleniu świateł i po zmianie położenia tylnej belki światła się poziomują. i nie można tego przestawić.

Swiatla ustawiasz najlepiej w skp za 15zl wg mnie.
a skp to co to? nawet dam 100zł żeby coś na drodze widzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja kontroli pojazdów.

Ewentualnie uderz do jakiegoś warsztatu który ma przyrząd do pomiaru i wtedy Ci ustawią.

Nie pomyślałeś kolego może, że masz wypalone odbłyśniki lub stary żarnik i dlatego tak kiepsko świeci?

Ja miałem podobny problem i wydawało mi się, że świeci za nisko, a się okazało, że to żarniki do d*py.

Wymieniłem dwa na nowe i od razu auto zaczęło normalnie świecić.

Edytowane przez damian92x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stacja kontroli pojazdów.
no to powiem tak, ile razy wyjeżdzałem ze stacji kontroli pojazdów, zawsze miałem za nisko ustawione.

Nie pomyślałeś kolego może, że masz wypalone odbłyśniki lub stary żarnik i dlatego tak kiepsko świeci?
no nie wydaje mi się tak naprawdę bo świecą dobrze tyle że nisko. świeżo kupiłem auto. pierw chciałbym właściwie sprawdzić te tańsze opcjei nie kombinować. a wydaje mi się że jakby tak było to by świeciło gorzej na ścianie itd. lampy źle nie wyglądają, ale w soczewce nie patrzyłem to fakt. o żarnikach myślałem. ale tu się pojawia też kolejny kłopot. zupełnie nie wiem jakie kupić! na allegro patrzyłem to taki wybór że masakra. może coś doradzisz laikowi? a i czy wymienić xenon można samemu? tzn taki laik jak ja sobie z tym poradzi? (wymieniałem żarówkę tylko h7 w różnych samochodach) xenonów nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum octavii jest dużo wątków na ten temat,podam jeden link do strony ADAKO gdzie pisze jak poziomować ksenony. http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=7

Jeszcze w innym wątku user tmw pisze ,że tak się to robi "Przygotowanie:

- ustawic auto na plaskim terenie
- hamulce reczny zwolniony
- zaplon wlaczony
- VAGCom podlaczony

Sterownik nr 55
- 04 - ustawienia podstawowe
- kanal 001 i "Idz"
- na samej gorze mamy przycisk "ON/OFF/Dalej"
- klikamy na ON
- wlaczamy swiatla
- regulujemy srubami
- klimamy na OFF i Dalej, konczymy operacje.

Gasimy swiatla, odpalamy auto, wlaczamy swiatla i sprawdzamy czy wszystko OK."

Póki nie mam kabla to nie napisze który sposób jest skuteczny a sam mam ksenony z nowymi żarnikami i prawy świeci mi niżej.Co do zakupu żarników na portalu A to co najmniej 80 % to same podróbki.Ciężko wybrać ale np.Osram musi być w opakowani detalicznym nie OEM ,nie sugeruj się że u któregoś sprzedawcy dużo ludzi kupiło,ba nawet widziałem że takie podróbki kupują serwisy i wciskają klientom jako oryginał.

Edytowane przez udiyane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I jak poradziles sobie z tymi swiatlami?

więc wyjaśniając... pojechałem na stacje diagnostyczną, tam sympatyczny pan podniósł mi światła do góry, na śrubach, bez użycia komputera. widać to jeszcze nie ta generacja kiedy trzeba ustawiać światła komputerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziles sobie z tymi swiatlami?

więc wyjaśniając... pojechałem na stacje diagnostyczną, tam sympatyczny pan podniósł mi światła do góry, na śrubach, bez użycia komputera. widać to jeszcze nie ta generacja kiedy trzeba ustawiać światła komputerowo.

Ta generacja, jezeli chodzi o minimalne ustawienie nie trzeba podpinac komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziles sobie z tymi swiatlami?

więc wyjaśniając... pojechałem na stacje diagnostyczną, tam sympatyczny pan podniósł mi światła do góry, na śrubach, bez użycia komputera. widać to jeszcze nie ta generacja kiedy trzeba ustawiać światła komputerowo.

Ta generacja, jezeli chodzi o minimalne ustawienie nie trzeba podpinac komputera.

No to nie wiem co masz na myśli mówiąc minimalne ustawienie świateł. wierz mi albo mi nie wierz, nie było to minimalne ustawienie świateł. przed regulacją prawie nic nie widziałem na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do ustawienia wysokości świateł ksenon w b6 MUSISZ robić to z komputerem żeby miało to ręce i nogi. Do ustawienia kątów ( czyli na boki) kompa nie trzeba podłączać bo i tak nie ma regulacji automatycznej na boki.

Ustawiałem już tyle razy różne ksenony że chyba już nic mnie nie zdziwi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...