Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne szarpanie


tomaszlob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam, nie wiem czy ta kwestia się już pojawiła znaleźć nie mogłem a więc :

Przy jeździ np jak odpuszczę gaz tj w mieście dojezdzam do skrzyżowania bądź dodam lekko gazu np na 2 biegu jest takie szarpanie w jedną i w drugą stronę zastanawiam się co to może być poduchy jakieś na mości czy wale ? Podpora czy co ?

Nie mam pojęcia a muszę się za to zabrać.

Audi a4b5 avant quattro 2.6

Liczę na wasze podpowiedzi [emoji13]

Z góry dziękuję

Ps. Pod auto jeszcze nie zaglądałem ciągle w trasie ....

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis pasuje do...poduszek slinika/skrzyni.

Ale bez organoleptycznego sprawdzenia to mozna powiedziec ze tylna klapa do malowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo .... w moim okazało się że winowajca jest poduszka tylnego dyferencjału ... no i podpora wału do wymiany , tylko z podporą to jest taki problem że nowej nie kupisz....

jedynie cały wał ściągany z serwisu ok 4-6 tys... :/ trzeba by znaleźć zakład specjalizujący się w podporach wałów na pewno coś wymyślą ... nie wiem jak w Bydgoszczy ale na pewno w Toruniu jest .. ja dałem auto do Olsztyna no i zajęło im to tak pól dnia ... z demontażem i montażem wału wzieli ok 300zł i chodzi jak oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi szarpie delikatnie autem po odpaleniu na zimnym silniku...tak jakby nie palił na któryś cylinder...w dodatku wczoraj po krótkiej jeździe auto odpalało i gasło. Immo odpada, już dawno wyłączony. Odpalił dopiero kiedy zrzuciłem ręczny i ruszył się dosłownie o kilka cm...czy to mogło mieć wpływ na odpalenie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam:)

Również mam problem z poszarpywaniem:) Zauważyłem poprawe po regeneracji dwumasy, aaaale to tylko stłumiło to szarpanie:) Według mnie mamy problem z torsenem:) To wygląda na opóżnienie w przekazywaniu napędu... Co do podpory wału to CORTECO ma zamiennik:) Ciężko dostać ale jest:) Poza tym pasuje od Transita i Opla Omegi A (po moyfikacji szparek na śrubeczki). Sama podpora może powodować wibracje ale nie szarpanie układu napędowego:) Jeśli juz mamy czepiać sie wału należałoby sprawdzić krzyżak, ale wątpie by był tak ekstremalnie zużyty:) U mnie poduchy wyglądaja na zdrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...