Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki przód B5


Yelo

Rekomendowane odpowiedzi

Tego tematu albo nie było, albo wyszukiwarka coś szwankuje :wink:

Otóż zapragnąłem wymienić głośniki w przednich drzwiach w mojej A4, ale problem pojawił się z montażem, tzn. te oryginalne są Blaupunkta z logiem Audi i są zamontowane na takiej śmiesznej ukośnej kształtce, na 3 śruby. Na oko mają 10cm. No i tu pojawia się problem. Głośniki grały dobrze, dopóki na tylną półkę nie wrzuciłem 16 Pionka. Sam nie miałem pojęcia co z tym począć, więc udałem się do warsztaciku car-audio. Tam powiedzieli mi, że nie dadzą rady nic wyczarować.

I jedna ważna rzecz, chciałbym nie demolować za bardzo wyglądu drzwi, może mam dziwny gust, ale A4 w serii podoba mi się najbardziej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dystanse i bez problemu wkładasz większość głośników.Rozmiar max 13cm :arrowr: http://allegro.pl/item164584828_audi_a3_a4_podstawy_mocujace_glosniki_130mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jakie głośniki chciałeś w przedni drzwi zapodać. Standardowo masz tam 13 mocowane na 3 wkręty niestety nie rozłożone symetrycznie więć z zamocowaniem zamienników może byc kłopot. jeśli zamierzałeś wrzucić 16 czy 16,5 to masz takowe rozwiązania:

- zykonanie specjalnych pierścieni przejściowych - ale nie wiem czy wszystkie głośniki wówczas uda sie zamontować

- kupić panel zewnętrzny:

a) Phonocar - drogi ale dedykowany specjalnie do A4 pasuje idealnie - brak problemów z montażem,

B) inne - na allegro jest koś kto w miarę przyzwoite robi ale przeszukaj forum może coś będzie - tematy coś z marca-czerwca 2006.

Co chcesz osiągnąć zależy od ciebie ale od 13 nie wymagaj zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem 13 i oko zawiesiło mi się na Alpinkach. I nawet będą do radia pasować :smile:

Przejrzałem ofertę Phonocara i znalazłem panele tylko do B6 (>'01) :confused:

Bo oczywiście najchętniej zaistalowałbym 45W RMS, a na tyle w 13 nie ma co liczyć.

Poprzeglądałem googlem (wyszukiwarka wewnątrz forum trochę kiepsko działa) po forum i znalazłem trochę informacji nt. istnienia takowych paneli :wink:

Ale w sumie bardziej zależy mi na kupieniu takowych, a znalazłem tylko przejście na 13 lub na 16, ale nie do A4 do przednich drzwi :evil:

Może coś się pojawi wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, szukałem tylko w ofercie phonocara i na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć podaje link do panelu do A4 B5 1995-2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie drzwi Audi A4 >'01.

Jak dla mnie >'01 oznacza '02, '03, '04 itd. '97<'01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na fotkę czy przypomina ci drzwi które ty masz czy te z B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... To, że drzwi wyglądają jak moje, nie znaczy, że wszystko będzie ok. W opisie jest zaznaczone że pasują do Audi A4 po 2001, więc jeżeli coś będzie nie tak nie będę miał argumentów. I nie wiem jak zdołaliście przeczytać >'01 jako do 2001 roku. Znak > oznacza jednoznacznie 'większy niż'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ... kupiłem je niemal rok temu i pasują idealnie, wiec już koniec z dochodzeniem czy od modelu B5 czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie wiem czy mi kaski styknie na to :cry:

Bo nie dość, że mi przez ostatni tydzień coś zaczęło stukać w zawieszeniu, to jeszcze dziś zostawiłem spód od zderzaka na krawężniku pod wydziałem :cry:

Miałem zoraganizować sobie podłokietnik i głośniki wymienić z przodu, ale teraz nie wiem czy kaski na naprawy styknie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledze wystarczy zapodanie dobrych 13 z przodu i sub w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sub w bagażniku nie wchodzi w rachubę, auto czasem ma zastosowanie użytkowe (drabina i kilka skrzynek narzędziowych w kufer i na złożone siedzenia). Ale pojawiła się iskierka nadziei. W tej osłonie nic poważnego nie strzeliło, a stuki to chyba nie wahacze, tylko amorki. Temat jak dla mnie wyczerpany, wiem już czego muszę szukać jak chodzi o głośniki w przednich drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odswieze ten temat... :) co powiecie mi o glosnikach JBL GTO 6505Ce

165mm, 2 drozne 90W RMS 270W Peak oba kupilem za 100zl od znajomego... mysle o wlozeniu ich do przodu. Do tego syczki Magnta.

A na tyl chcialbym stare Alpine SPE-6902 30RMS 150W Peak 6x9.

Tylko problem z montazem... bo nie wiem gdzie mozna je dobrze ulokowac... mam avant.

A sterowac mial by nim jakis pioneerek 4x50 ( jeszcze nie wiem jaki bedzie pasowac do deski, o ori. moge zapomiec)

Mozna bylo by poprostu zlecic to jakiejs firmie montujacej car-audio... ale troche sobie za to zazycza :confused: a ja wolal bym zostawic sobie kase na cos innego ;)

Z przodem po kupieniu tych przejsciowek chyba niepowinienem miec problemow... ;)

ps. przepraszam,ze troche zmiksowalem temat przod+ tyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche odswieze ten temat... :) co powiecie mi o glosnikach JBL GTO 6505Ce

165mm, 2 drozne 90W RMS 270W Peak oba kupilem za 100zl od znajomego... mysle o wlozeniu ich do przodu. Do tego syczki Magnta.

A na tyl chcialbym stare Alpine SPE-6902 30RMS 150W Peak 6x9.

Tylko problem z montazem... bo nie wiem gdzie mozna je dobrze ulokowac... mam avant.

A sterowac mial by nim jakis pioneerek 4x50 ( jeszcze nie wiem jaki bedzie pasowac do deski, o ori. moge zapomiec)

Mozna bylo by poprostu zlecic to jakiejs firmie montujacej car-audio... ale troche sobie za to zazycza :confused: a ja wolal bym zostawic sobie kase na cos innego ;)

Z przodem po kupieniu tych przejsciowek chyba niepowinienem miec problemow... ;)

ps. przepraszam,ze troche zmiksowalem temat przod+ tyl.

JBL niby markowe ale nieciekawe glośniki i niespecjalnie grają ale jak posztowały 100zł to czemu nie. "smyczki Magnata" to zależy jakie i jak to połączysz. Alpine - bardzo dobre głośniczki zagrają naprawde fajnie. Alpiny fajnie pasowały by do sedana a tak faktycznie robi się problem. Jak nie masz radia na CD i z wyjściem na wzmacniacz to fakt warto by zmienić ale jeśli dysponujesz tym to lepiej zainwestować w zmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...