Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Soczewka świeci ciemniej od drugiej


zaneta83

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie jaka może być tego przyczyna ;( ?myślałam ze mam rożne żarówki,ale po wymontowaniu lampy okazały sie takie same ,na wszelki wypadek kupilam drogi zestaw i bez różnicy tez jedna jaśniejsza od drogiej .krecilam regulacja jak glopia w ta i powrotem i bez różnicy.jedyne co mi wpadło w oko to ze w jednej jak wkładam żarówkę to tym dziubkiem w tej metalowej obramce w gore a w drogie w dół ,możliwe ze poprzedni właściciel zamontował ja dogory nogami?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca3336005e7f3cae.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie bardzo. możliwe ze jest przekręcone albo sie przekręciło :wink4: w każdym razie powinno być dziubkiem do góry. spróbuj przekręcić delikatnie a jak sie nie da to prawdopodobnie soczewka albo odbłyśnik jest źle założony. co do tego ze ciemniej świeci to u mnie był wypalony właśnie odbłyśnik. po zmianie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ścianie bądź jakimś obiekcie ??[br]Dopisany: 28 Listopad 2008, 17:17_________________________________________________podjedź na stacje diagnostyczną mają odpowiednie przyrządy do pomiaru i ustawień świateł na pewno coś pomogą :) koszt góra 20 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pozwolisz ze sie dolacze do tego tematu a mianowicie w mojej A4 B6 tez tak mam ze jedna soczewka swieci jasniej od drugiej nawet po zmianie zarowek na Xenony , wydaje mi sie ze tak ma byc , zarowka ktora swieci slabszym swiatlem to ta ktora swieci od srodka drogi.

Sprawdzalem obie lampy kilka razy i wszystko wydaje sie byc ok a mianowicie ta zarowka , ktora swieci slabiej jest odwrocona "zarnikiem" do dolu co wydaje mi sie ze wtedy cale swiatlo jest skumulowane w dol lampy co tez nie powoduje oslepiania innych kierowcow z przeciwka.

Poprostu promien siatla ma oswietlac droge przed autem zas ta zarowka swiecaca jasnie ma oswiecac pobocze , czyli promien swiatla swieci tak jakby jasniej przez co lepiej penetruje pobocze.

Ale to sa tylko moje spostrzezenia , przepraszam jezeli gdzies uzylem nie zbyt fachowego okreslenia lub stwierdzenia.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie ta co świeci słabiej tez jest odwrócona tylko ze jeden problem bo po odwrotnej stronie niż twoja .moja jest od pobocza,może nam sie poprostu poobkrecaly te soczewy.jest wogle możliwość zamontowania jej odwrotnie?

ma ktoś montowane odwrotnie soczewki a świeca mu tak samo?bo nie wiem czy tak powinno bycz czy sie przekręciło bodź poprzedni właściciel zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak powinno byc w b6 ale napewno w b5 po II lifcie uchwyty zarówek mają byc wycieciem do góry. co do soczewek to w b5 da sie je odwrotnie zamontowac w sumie na 2 sposoby. mozna odwrócic sam odbłysnik albo całą soczewke bo mocowania pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z tego co widać na zdjęciu to świecą tak samo,moje obie lampy tez świecą jednakowo :good: a może różnica o której piszesz wynika z tego ze masz różne reflektory? bo szczerze mówiąc podczas wielu lat moich doświadczeń z motoryzacją nie spotkałem się żeby takie same reflektory (modelowo i stopniem zużycia),i z takimi samymi żarówkami świeciły rożnie :mysli:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ja moge powiedziec tyle ze jak kupowałem swoja A4 b5 to miałem cos takiego samego ze jedna swieciała lampa mocno a druga słabiej i przyczyna było to ze ktos montujac zarówki dotknał bańke palcem i podczas palenia sie wytwarzała taki jakby to powiedziec dymiła i w skutek tego soczewka była zakurzona zabrudzona swieciła ciemniej .po wyczyszczeniu swieciła jasniej niz ta druga wiec trzebab było wyczyscic obydwie soczewki w lampach i jest super teraz mocne swiatełka a na ksenonach jest pieknie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...