Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANB] Grafitowy Avant

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć wszystkim, przedstawiam wam moją A4 z 1999 roku, z silnikiem 1.8T ANB. Jest to moje 4 auto. Kupiłem ją w sierpniu zeszłego roku i od tego czasu przy niej dłubie ;) Zaraz po zakupie wymieniłem tarcze + klocki, wahacze z lewej strony, pompkę centralnego zamka oraz olej i wszystkie filtry. Potem przyszedł czas na modyfikacje. A4 kupiłem już na sprężynach Supersport oraz amortyzatorach Bilstein (B6 z przodu, B4 z tyłu), więc temat zawieszenia miałem już z głowy :)

Dotychczasowe modyfikacje:

- sprężyny Supersport, amortyzatory Bilstein B6 przód, B4 tył

- koła 18" 8J HRS + opony 225/40

- stożek mocy K&N ;)

- DV Forge 007

- usunięte SAI, zbędne podciśnienia, odma puszczona pod auto

- radio Sony Xplod, subwoofer w miejscu schowka z głośnikiem JL Audio, wzmacniacz Helix B Two udało mi się upchnąć w drugim schowku

- ramka grila pryśnięta w czarny mat, wywalona tylna wycieraczka

Plany. Małymi krokami myślę, że uda mi się je zrealizować:

- FMIC, DP, większe wtryski + strojenie. Docelowo na większej turbinie chciałbym uzyskać ok 250 KM

- lotka na klapę

- fotele Recaro

- oraz dużo innych drobniejszych rzeczy ;)

Z wyposażenia w sumie nic szczególnego:

- 4x el. szyby, el. lusterka

- fotele z pompowaną lędźwią

- kierownica S4

Poniżej kilka zdjęć, robione telefonem więc jakość nie powala.

dbpo6ia5.jpg4eu78x4n.jpga2okehwv.jpggfwepcb4.jpgvzoxad9e.jpg2bc4d2pt.jpgjvhtz3qg.jpg

Edytowane przez damianos181

Opublikowano

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Opublikowano

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Na allegro za 300 zł masz do sedana i do avanta

Opublikowano

Fajnie przy niej działasz... Powodzenia w dalszym rezaniu :)

Opublikowano

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Na allegro za 300 zł masz do sedana i do avanta

Wiem, wiem znalazłem kolego właśnie od razu po napisaniu posta, jednak ludzie częściej sprzedają raczej taką zabudowę do avanta, nie widziałem używki w życiu do sedana :( Ale myślę, że swego czasu będzie trzeba pomyśleć o takim czymś, chociaż za tym idzie radio i cała reszta.. Głośniki na dzień dobry można odpuścić bo z bose jestem zadowolony ale wiadomo, że człowiek zawsze chce więcej i więcej :grin:

Opublikowano
  • Autor

Tak jak mówicie, skrzynka z allegro. Kupiłem od razu z jednym z polecanych przez nich głośników, bo skrzynka ma dość małą objętość i ciężko coś dobrać. Jestem z niej zadowolony i polecam, spełnia swoje zadanie w 100%. Dobrze wygląda i dobrze gra. Co prawda nie narobi hałasu jak skrzynia na pół bagażnika, ale dobrze uzupełnia seryjny przód. A jak trzeba to i wstecznym lusterkiem potrafi zatrząść :D

Opublikowano

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Opublikowano

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Jak się nie mylę to 600 zł .tez na allegro jest.

Bardzo fajny karawan ;) Doposażyć jeszcze trochę środek i malina. Zazdroszczę zabudowy w bagaju, ciekaw jestem czy od avanta podchodzi do sedana przy lekkim przerobieniu :huh:

Do bose sub jeszcze jeden można dołożyć i będzie wyśmienicie

PS. Do sedana tez jest za 300 zl

Edytowane przez hunter91

Opublikowano

Bardzo mi się auto podoba!

Dalej nie wiem jak to się dzieje, że mimo tego, iż sam mam B7, to B5 dalej mi się chyba najbardziej podobają ze wszystkich modeli A4... ;)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Czyli idealnie spełnia swoje zadanie, ja osobiście nie rozumiem tych ludzi, którzy ustawiają bas na tyle ile się da i pół budy telepie.. Też chodzi mi tylko o uzupełnienie basu, bo po prostu momentami go jakby brakuje i słabnie.. Ile krzykneli razem z tym polecanym przez nich glośnikiem? ;)

Tak jak pisze hunter, 600 zł. Z tego co pamiętam są chyba 4 do wyboru, w różnych cenach.

Bardzo mi się auto podoba!

Dalej nie wiem jak to się dzieje, że mimo tego, iż sam mam B7, to B5 dalej mi się chyba najbardziej podobają ze wszystkich modeli A4... ;)

Dzięki, B5 ma to coś ;)

Wpadły nowe graty :D

rfsjnoal.jpg

Edytowane przez damianos181

Opublikowano

Bardzo ładna A4. O ile obniżają te sprężyny Supersporta - 40/40 ?

Opublikowano
  • Autor

Bardzo ładna A4. O ile obniżają te sprężyny Supersporta - 40/40 ?

Dzięki ;) Podejrzewam, że 40/40 ale na 100% nie wiem bo kupiłem ją już na tych sprężynach.

Opublikowano

Ciekawe :D Bo podoba mi się takie obniżenie :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Fanty z poprzedniego postu już na aucie. Najwięcej walki było z DP. Musiałem ciąć wydech bo ktoś kiedyś zaspawał łączenie po środku. No i okazało się, że turbo puszcza olej. Trochę mi to pokrzyżowało plany, ale z drugiej strony dobra okazja żeby wsadzić coś większego :D Poniżej kilka fotek z prac. Zapomniałem zrobić zdjęć efektu końcowego, dorzucę jutro.

pscvkx4f.jpgv58j87lq.jpg9wiiyjwu.jpg

Edytowane przez damianos181

Opublikowano

No elegancko ale schowany wyglądał by lepiej ewentualnie jakieś plastry miodu zrobić Ala siatkę tAką

To jest 230 fmic ?

Opublikowano

fmile cie kosztowało zrobienie fmICka?

Widze 6 kolanek + 2m rurki t4o bedzie z 250 za sam materiał montażowy, do tego fmic i sylikony7, ile Ci wyszło? acha jakiej średnicy rurki zastosowałeś?

Edytowane przez fifek-1985

Opublikowano
  • Autor

No elegancko ale schowany wyglądał by lepiej ewentualnie jakieś plastry miodu zrobić Ala siatkę tAką

To jest 230 fmic ?

Właśnie jeszcze nie wiem co zrobić z tymi kratkami. Na razie są tylko boczne, ale podoba mi się pomysł z taką siatką. Fmic 180x550x65

fmile cie kosztowało zrobienie fmICka?

Widze 6 kolanek + 2m rurki t4o bedzie z 250 za sam materiał montażowy, do tego fmic i sylikony7, ile Ci wyszło? acha jakiej średnicy rurki zastosowałeś?

Za wszystko wyszło jakoś 850-900 zł. Zostało mi jedno kolanko i metr rury, więc mogło być trochę taniej. Rury 57 mm, takie jak wejścia do fmica.

Tak to wygląda na gotowo

7kkwrgvb.jpgltoq8d6l.jpg

Edytowane przez damianos181

Opublikowano

Lepiej prezentuje sie bez bocznych kratek a z środkową, niz obecnie, a najlepiej załozyć wszystkie kratki

Opublikowano

Dp owijales na aucie czy sciagales?

Opublikowano
  • Autor

Lepiej prezentuje sie bez bocznych kratek a z środkową, niz obecnie, a najlepiej załozyć wszystkie kratki

W weekend będę kombinował z tymi kratkami. Mam już pomysł, zobaczymy jak to siądzie.

Dp owijales na aucie czy sciagales?

Owinąłem przed założeniem, na aucie raczej słaba opcja.

Wyrzeźbiłem dzisiaj zderzak. Jestem mega zadowolony z efektu :D Ciężko jest tę siatkę dobrze uchwycić na zdjęciu. Wpadnie chyba jeszcze grill fake RS do kompletu.

hewy6dwr.jpg

Edytowane przez damianos181

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.