Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania lewarka i karoserii


marcin120383

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem drążek podczas przyśpieszania drży i to dość mocno

dziś wizyta u mechanika i jego ocena pierw poduszka pod skrzynią później stwierdził że dwumasa (nie widzi mi się wydawać 2000 zł )

teraz czytam że jakiś zestaw naprawczy może być w drążku dodam tylko sprzęgło ok i biegi też płynie wchodzą

także co może być z tym drążkiem z góry dziękuje

drażni mnie te latanie drążka :facepalm:

pomoże ktoś

dodam tylko że jak auto chodzi na postoju to są odczuwalne co jakiś czas drgania całą budą

panowie co powoduje takie objawy

Auto jak odpalam po nocy motor zimny to tak jakby coś chrobotało i jak wcisnę sprzęgło to tak jakby ciszej czyżby dwu masa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jak odpalam po nocy motor zimny to tak jakby coś chrobotało i jak wcisnę sprzęgło to tak jakby ciszej czyżby dwu masa

Nie chciałbym Cię martwić ale u mnie tak właśnie było z dwumasą, po wymianie wszelkie dźwięki zniknęły, ale całości drgań jeszcze się nie pozbyłem, choć to pewnie inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak pisałem pierwsza diagnoza mechanika na poduszkę pod skrzynią ale po drugiej wizycie odrazu stawiał na dwu mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdy wciskasz sprzęglo do momentu gdy zaczyna brać tosą jakieś dźwięki wtedy? Czuć szarpanie pedałem pod nogą jak wciskasz powoli?

Gdy gasisz samochód bez sprzęgła telepie buda bardzo a ja z sprzęgłem to mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwałem się ponieważ u mnie objawy były bardzo podobne do Twoich.

Na wyciśniętym sprzęgle chrobot jakby coś luźnego było pod silnikiem, po wciśnięciu cichło. Nie zawsze to było, ale zazwyczaj. Drgania były bardzo duże.

I może to będzie wskazówka - moja dwumasa nie złapała większych luzów tylko stanęła, zapiekła się i nie działała wcale jak się okazało po wyjęciu.

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie pedał drży jak pomału wciskam i po wciśnięciu halas cichnie i jak gasze auto to jest różnica ze sprzeglem i bez bez sprzęgła bardziej drży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to bank że dwu mas

Jeszcze w sobotę inny mechanik ma zobaczyć i ocenić

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/314443-kolysze-buda-na-biegu-jalowym-19-tdi/

u mnie takie same objawy i teraz nie wiem czy wymieniać

bo żaden mechaniki nie chcę na 100% powiedzieć że to dwu mas tylko stara śpiewka że temat studnia i żaden nie chcę odpowiedzialności na siebie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I maja racje bo żaden mechanik ci nie powie ze to 100% dwumas bez rozebrana sprzęgła. Nikt nie jest na tyle głupi zwłaszcza ze to nie jest tani temat.

Przyczyn wibracji może być bardzo dużo. Ja jestem po wymianie dwumasy i jak powoli wciskam sprzęgło to tez delikatnie czuje bicie, ale malutkie.

Buda kołysze tez u mnie ale wynika to z zaburzeń kultury pracy silnika. Jak otwieram mache to widzę jak nim czasem delikatnie bujnie.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I maja racje bo żaden mechanik ci nie powie ze to 100% dwumas bez rozebrana sprzęgła. Nikt nie jest na tyle głupi zwłaszcza ze to nie jest tani temat.

Przyczyn wibracji może być bardzo dużo. Ja jestem po wymianie dwumasy i jak powoli wciskam sprzęgło to tez delikatnie czuje bicie, ale malutkie.

Buda kołysze tez u mnie ale wynika to z zaburzeń kultury pracy silnika. Jak otwieram mache to widzę jak nim czasem delikatnie bujnie.

a przed wymianom jak było jakie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem stuki podczas ruszania z 1 i z R w momencie wysprzęglania. Do tego na jałowym auto pracowałonie równomiernie. Znaczy nic nie drgało, ale ten silnik klekotał i potrafił nierównomiernie przyklekotać, bardzo możliwe ze po prostu było dwumas słychać :)

Dwumas robiłem rok temu. Dobrze nie pamiętam, ale przed wymianą chyba nie czułem bicia na sprzęgle. Teraz delikatnie czuje :) ale sprzęgło jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki


dziś po wizycie u mechanika diagnoza padła na poprawienie kontu wtrysku i wymianę poduszki pod skrzynią

zaczynam od tego zobaczymy

poduszka rzeczywiście wygląda na trochę zmęczoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak pomogła wymiana poduszki pod skrzynią?

tak pomogło na lewarek nie 100% ale pomogło jeszcze w przyszłą sobotę zakładam nowy dwumas napiszę jak czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno własnie najczęściej padają te poduszki pod skrzynią i wymiana daje spore rezultaty.

No tak jak pisałem pomogło zobaczę jeszcze co będzie po wymianie dwumasy :eusathink:

Witam dwumasa wymieniona :banan::banan:

jest dobrze jeszcze delikatne drgania na lewarku zostały ale to już pikuś

tylko jeszcze jedno pytanie jak skrzynia była na dole to trochę pogrzebałem przy niej i co tam gdzie są przykręcane przeguby to jest luz czy jest to normalne czy coś złego ze skrzynią się dzieje

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę ciągle męczy mnie drżenie samochodu, szczególnie na wolnych obrotach, lewarek też drży.

W piątek jak odpaliłem po tęgim mrozie to zaniepokoiło mnie stukanie.

Dzisiaj nagrałem jak to wygląda, mniejszy mróz i zdecydowanie mniejsze efekty, ale takie jak w piątek.

https://www.youtube.com/watch?v=N_4T-F2KYKw&t=32s

Dodam, że dwumas, poduszki wymienione.

Choć co wymiany dwumasa mam mieszane uczucie, tzn. wielkiej poprawy po wymianie nie było, choć była konieczność jej wymiany.

Czy tak na mrozie może być? Czy to jest właściwe?

Na żywo odgłos pukania bardziej słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...