Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Co myślicie o tym oleju?


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Pochopnie zakupiłem ten castrol do mojego AFNa na allegro,a później naczytałem się b.dużo o podróbkach castrola,ale ten niby z niemiec 5l.Teraz nie wiem czy wlać tego castrola czy nie? :mysli:

Link do oleju http://www.allegro.pl/item479282903_olej_castrol_magnatec_5_w_40_diesel_promocja.html

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to chyba najbardziej podrabiany olej..., napisałes, ze ten jest niby z niemiec więc pewności nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda ogólnie dobrze,posiada plombę i wszystko jest napisane po niemiecku.Ten gość,który sprzedaje ma ponad pięć tys.komentarzy pozytywnych za sprzedaż tylko castrola od 2002roku.Wszystko wskazuje na to,że powinien być ok :mysli:Ale już sam nie wiem.Poprzedni właściciel (Niemiec) też lał castrola 5w40 ale na pewno nie kupował go na allegro :>Może ktoś lał już olej od tego gościa z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: ja bym oleju na allegro nie kupował :no: I to jeszcze w tytule aukcji napis "PROMOCJA". Słowo promocja kojaży mi się ze słowem tandeta. Nie wiem jak cena do sklepowej bo ja takiego nie leje. Ja leje Shell Disel 10w40. :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jeżdżę na CASTROL-u MAGNATEC 5 w/40 diesel. Zakupiłem go prawie 3 miesiące temu na allegro tylko od innego sprzedającego. Olej był identyczny jak ten co Ty kupiłeś (sprowadzony z Niemiec, niemiecka etykieta i plomba). Zrobiłem już na nim 3 tys kilometrów i żadnych zastrzeżeń co do tego oleju nie mam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej z allegro?????? :decayed: :decayed: :decayed: jeszcze do tego castrol?? powodzenia :cool1:

Słuchaj, skąd ta nieufność, może naprawdę koleś sprowadza te oleje i robi na tym interes. A gdzie ma szukać zbytu na początku jak nie na allegro? Poza tym ta aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Facet jest "super sprzedawcą" nie ma ani jednego negatywu. Poza tym na zdjęciach widać że to jakaś mała firemka a nie jednoosobowy ktosiek. Ja jestem skłonny zaufać.. Myślisz, że w polskich sklepach są oryginalne oleje?, prędzej tam Cię oszukają i to po 2krotnie droższej cenie. No chyba, że kogoś stać na wymianę w serwisie chociaż też już im nie ufam bo raz mi wlali stary płyn wspomagania, zlany w syfiastą rynienkę. Poza tym bardziej wierzę firmie Castrol niż firmie Motul, którą to nazwę słyszę 1 raz w życiu. :) Ktoś napisał na forum, że jakiś Motul najlepszy i wszyscy jak raz go polecają :) To jest dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście nie neguję gościa, który go poleca, być może to dobry olej ale... jw. :):hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej z allegro?????? :decayed: :decayed: :decayed: jeszcze do tego castrol?? powodzenia :cool1:

Słuchaj, skąd ta nieufność, może naprawdę koleś sprowadza te oleje i robi na tym interes. A gdzie ma szukać zbytu na początku jak nie na allegro? Poza tym ta aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Facet jest "super sprzedawcą" nie ma ani jednego negatywu. Poza tym na zdjęciach widać że to jakaś mała firemka a nie jednoosobowy ktosiek. Ja jestem skłonny zaufać.. Myślisz, że w polskich sklepach są oryginalne oleje?, prędzej tam Cię oszukają i to po 2krotnie droższej cenie. No chyba, że kogoś stać na wymianę w serwisie chociaż też już im nie ufam bo raz mi wlali stary płyn wspomagania, zlany w syfiastą rynienkę. Poza tym bardziej wierzę firmie Castrol niż firmie Motul, którą to nazwę słyszę 1 raz w życiu. :) Ktoś napisał na forum, że jakiś Motul najlepszy i wszyscy jak raz go polecają :) To jest dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście nie neguję gościa, który go poleca, być może to dobry olej ale... jw. :):hi:

wg mnie sensowna odpowiedź , a nie stereotypowa. . Tyle od emnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś sie orientuje, ile taki olej kosztuje w Niemcowni? (skąd niby jest sprowadzany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej z allegro?????? :decayed: :decayed: :decayed: jeszcze do tego castrol?? powodzenia :cool1:

Słuchaj, skąd ta nieufność, może naprawdę koleś sprowadza te oleje i robi na tym interes. A gdzie ma szukać zbytu na początku jak nie na allegro? Poza tym ta aukcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Facet jest "super sprzedawcą" nie ma ani jednego negatywu. Poza tym na zdjęciach widać że to jakaś mała firemka a nie jednoosobowy ktosiek. Ja jestem skłonny zaufać.. Myślisz, że w polskich sklepach są oryginalne oleje?, prędzej tam Cię oszukają i to po 2krotnie droższej cenie. No chyba, że kogoś stać na wymianę w serwisie chociaż też już im nie ufam bo raz mi wlali stary płyn wspomagania, zlany w syfiastą rynienkę. Poza tym bardziej wierzę firmie Castrol niż firmie Motul, którą to nazwę słyszę 1 raz w życiu. :) Ktoś napisał na forum, że jakiś Motul najlepszy i wszyscy jak raz go polecają :) To jest dla mnie niezrozumiałe. Oczywiście nie neguję gościa, który go poleca, być może to dobry olej ale... jw. :):hi:

nigdy nie pisalem ze Motul jest jedynym dobrym olejem, i nikt inny tutaj tego nie pisal!!!!!!!

proponuje najpierw poczytac a pozniej sie wypowiadac o stereotypowosci

jestem wrogiem zakupow olejow z niepewnych zrodel. obojetnie czy jest to castrol czy motul czy czekolada wedla. byc moze olej rozprowadzany przez sprzedawce z allegro jest ok. byc moze tak ale tzn ze ktos z nas ma obejrzec fotografie zamieszczona na aukcji allegro i powiedziec kupuj stary olej jest oryginalny? :doh1:

jezeli ktos tutaj poleci, zeby smialo kupowac a okaze sie ze to olej jadalny i skutkiem tego silnik zostanie uszkodzony, bedzie mial sluszne pretensje do forum jako zrodla informacji i wiedzy.

tutaj polecamy tylko sprawdzone rozwiazania czy produkty. stad jak to okreslacie stereotypowosc odpowiedzi.

nt olejow wypowiadalismy sie nie raz, i trudno oczekiwac rewolucji w temacie, zdanie wielu z nas jest znane, jezeli ktos chce oszczedzac moze kupowac olej nawet na straganie u chinczykow.

nieznajomosc firmy Motul jako producenta nie swiadczy, ze to nieznana firma... nie wszyscy wydaja miliardy na reklame, nie wszyscy musza wydawac.... :decayed:

mojej wypowiedzi oczywiscie mozna zarzucic stereotypowosc, ale przynajmniej nikt mi nie zarzuci, ze przeze mnie ktos szostal narazony na straty... [br]Dopisany: 30 Listopad 2008, 11:48_________________________________________________

A może ktoś sie orientuje, ile taki olej kosztuje w Niemcowni? (skąd niby jest sprowadzany)

34-38 EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten Castrol w Niemczech kosztuje około 34-38 Euro czyli około 130zł , a na allegro jest po 96 złotych więc oznacza,że ten sprzedawca na jednej sprzedanej bańce traci około 34zł plus ewentualne koszty importu z Niemiec. Wnioski wysuwają się same - nic tylko kupować w "super promocji na allegro" , a silnik będzie wdzięczny :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten Castrol w Niemcowni kosztuje 34-38 eur (ok 130 pln) to wychodzi na to, że koleś z allegro dokłada do interesu :polew:

Generalnie nie ufam produktom sprzedawanym na allegro jesli ich cena jest drastycznie niższa od normalnej..., Nie ma cudów, że kupimy markowy oryginalny produkt "za darmo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten gość z allegro jest jak matka Teresa z Kalkuty i pomaga biednym posiadaczom samochodów aby mogli taniej je eksploatować :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne... u zachodnich sąsiadów ten olej kosztuje od 33 do 38 EUR :hi: Koles z allegro sprzedaje za ok 26 EUR a w tym jest zapewne jego zarobek :naughty: Ciekawe za ile go kupuje i gdzie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyznam że zakupiłem rok temu u tegoż sprzedawcy castrol. 10 tys. mam od tamtej pory. Na dolewkę jedynie 0,5-07 L przez ten okres, żadnych problemów z silnikiem. Jednak czasem mimo wszystko można zaufać. Tak więc wybór należy do każdego kupującego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sofcik, ale nikt nie mówi, że po wlaniu tego oleju silnik stanie czy cos w tym stylu..., wlejesz Lotos (bez urazy) za 60 zł i tez bedzie jechał :good: Negatywne efekty moga przyjśc z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyznam że zakupiłem rok temu u tegoż sprzedawcy castrol. 10 tys. mam od tamtej pory. Na dolewkę jedynie 0,5-07 L przez ten okres, żadnych problemów z silnikiem. Jednak czasem mimo wszystko można zaufać. Tak więc wybór należy do każdego kupującego. Pozdrawiam

najbardziej cierpi turbina, jest najwrazliwsza z wszystkich elementow silnika. i to ona powie tobie czy to dobry olej.

BTW ciekawy jestem jaka maja date produkcji te oleje :mysli:

byc moze producenci sie pozbywaja taniej, po jakims czasie od wyprodukowania i wtedy mozna zakupic duza partie za pol ceny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...