Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławienie przy przełączaniu się na gaz


Peacock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem. Przy przełączaniu się na gaz dławi się i traci moc. Muszę przejechać w ten sposób ze 300m. żeby zaskoczył. Potem jest już OK, Jak mnie dopadnie na światłach, to często gaśnie bo gazem nie mogę wejść na obroty aby go utrzymać. Problem występuje z największym nasileniem rano, kiedy przez całą noc auto stoi. Szczególnie jak jest zimniej. Po np. 8 godzinnej przerwie w jeździe jak wychodzę z pracy, to przejście na gaz jest dużo łagodniejsze.

Ktoś miał ten problem? W czym może tkwić przyczyna?

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To norma przy gazie, ja mam czasem to samo przy 2.0 ALT :) wiec tak.. wymiana filtra moze cos pomoc lub czyszczenie ultradzwiekiem bodajze tylko nie pamietam co to dokladnie bylo :D jak beda wyzsze temp. u mnie powyzej 15C przelacza sie juz plynnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było OK, nawet zimą. Filtr podobno też mam w porządku. Przynajmnie w styczniu miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejące powiadasz... Trzeba zmieniać czy da się to zregenerować? Jeśli się da to jaki może być koszt? Mam wtryski Valtek Rail IG1.

Jeśli bym jeszcze trochę tak pojeździł to mogą być jakieś większe konsekwencje, czy poprostu zdechną w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peacock, spadles mi z nieba, wlasnie mialem zaczynać pisac temat, ten sam problem mam i nie wiem co moze być przyczyna, jak cieplo to na gaz wskakuje git a po calej nocy nie moze sie na obroty wbić... Czyli mówicie panowie ze to wadliwe wtryski? Z autem wszystko git i na kompie lpg i zwyklym tez git ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój gazownik potwierdził, że to pewnie wtryski. Zresztą jak mi ostatnio coś dłubał to już zapowiedział, że długo nie pochodzą. Chyba listwę Barracud kupię, ale to po wypłacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cala instalacja ma może 3 miesiące, wytryski ac w01 mozliwe ze juz padają?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu expertem nie jestem, ale na moje oko chyba za szybko padły. Nawet gdybyś jeździł na najgorszym gazie. Trzeba by chyba zerknąć jak filtry wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę do gazownika i powiem żeby wykrecil wtryski i przedmuchal nie wiem co on z tym robi ale ma zobaczyć, a filtry wątpię żeby cos mialy pomoc przy takim problemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że jak się okaże, że filtry masz strasznie zawalone to by jednocześnie świadczyło o tym, że jeździsz na tak kiepskim gazie, który mógł zakleić wtryski. Mój gazownik pokazał mi filtry, które wymieniał klientom. Jeden był po 20tyś. na dobrym gazie, a drugi po 10tyś. na kiepskim i wyglądał jakby był po 100tyś. :) Tak więc różnica może być bardzo duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. też tak myślałem, ale mój gazownik zabronił mi już na tą stację jeździć :). Na Twoim miejscu bym na gwarancji zawiózł te wtryski bo to podejrzana sprawa, że padają po tak krótkim czasie na dobrym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u gazownika, zrobił test wtryskiwaczy, 1 i 2 wtrysk po teście podświetliło po 32% na wtrysku a 3 i 4 wtrysk po 34%, pisało zrób korektę wtryskiwaczy, pojechałem z gościem w trasę i wszystko od nowa ustawiliśmy. Zobaczymy co będzie dalej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wytryski ac w01 mozliwe ze juz padają?

możliwe,

może masz założone jakieś stare,

była taka partia wtrysków,która miała coś nie tak z gumkami-wtryski były koloru niebieskiego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zwykle czarne, zakladane nowe 3 miesiace temu, ale po tych wczorajszych ustawieniach nic sie nie zmienilo, co tu dalej można robic z takim problemem?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie rzeczywiście są fizycznie zaklejone. Oddaj na gwarancji i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik powiedzial ze bez problemu moze oddac na gwarancje, tylko ja w d.pe jestem 2 tygodnie bo na benzynie trzeba będzie jeździć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie ma wyjścia. Ja gwarancji już nie mam, więc chociaż zaoszczędzę zmieniając od razu całą listwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...