Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z mocą na zimnym


Marcel2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to jest mój pierwszy post na tym forum . Zakupiłem audi a4 b5 1.6 z gazem od szwagra i mam lekki problem przy zakupie wiedziałem on tak jeździł z 4m-c otóż . Przy porannym odpaleniu normalnie odpala ale jak chce odrazu jechac to straszny mul niechce jechac pozniej poszarpuje i jedzie już normalnie. Ale jak z rana odpale silnik odczekam z 2 minuty aż sie delikatnie zagrzeje idzie bez problemu wczasie jazdy niema znia kłopotow. Wszystkie filtry i przewody , swiece wymienione. Jedynie ba ciepłym to delikatnie obroty falują ale nieznacznie na biegu jałowym . To jest mój pierwszy bezyniak wcześniej diesel . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn program ? Niewiem czy pasuje ale mam kabel z laguny 2 z tylu miedzy fotelami jakby kostka pasowała . Pasuje ten kabel? I jaki program polecają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obd2 ok pobiorą program i pospawdzam

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent

Dodam ze po usunięciu błędów strasznie nierówno chodził na gazie lepiej i tylko ten blad został czyli sonda dowymiany ?

I jak myślicie po wymianie pomoc czy moze byc inna przyczyna tego błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nie ma nic do gazu.. Reset ECU robiony przez odłączenie akumulatora???

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj zrobię

Nic to niedalo tylko zauważyłem od kiedy sie przelaczy ba gaz jest normalnie . Jsk przelacze ba benzynę to szarpie niema mocy . Wiec obstawiam na sondę ale czy jakby była walnięta to na gazue tez by kiepsk jeździł ? Umnie na gazie wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj zrobię

Nic to niedalo tylko zauważyłem od kiedy sie przelaczy ba gaz jest normalnie . Jsk przelacze ba benzynę to szarpie niema mocy . Wiec obstawiam na sondę ale czy jakby była walnięta to na gazue tez by kiepsk jeździł ? Umnie na gazie wszystko ok

Z tego co się orientuję to sonda nie pracuje na zimnym silniku tylko dopiero jak sama się rozgrzeje. Przy rozruchu ważny jest czujnik temperatury oraz przepływomierz. Spróbuj może wypiąć przepływkę i zobacz jak chodzi. Czujnik możesz sprawdzić za pomocą klimatronika- wchodzisz w ukryte menu (recyrkulacja+nawiew w górę) i sprawdzasz jak się mają temperatury na 49 oraz 51 kanale do wskazań na blacie i jak to się ma do temp. zewnętrznej. Ewentualnie możesz mieć rozjechaną mapę PB przez źle ustawione LPG. Spróbuj może wypiąć bezpiecznik LPG i ok 100km zrobić na PB. Jeżeli nie pomoże ani to ani to to trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 49 i 51 90 czyli ok tzn 9 i małe 0 to chyba 90. Reset akumulatora dała dużo obroty ba zimnym 1200 i stopniowo spadły jeździłem na bezynie z 100 km rano odpaliłem i fajnie sanie sie wloczylo i ok lecz po jeżdżenia pozniej na gazie wszystko wróciło jak wcześniej doszło do tego ze cieżko rano odpalal u nawet gasł jak już sie zagrał wszystko ok znów reset i bezproblemowe odpalanie obroty i jazda . Wiec musze jechac do gazownika jest możliwe ze gaz sypie mapę Bp?

Czy to moze byc wina złe działającego czujnika temperatury ?

Sprawdzałem tem na zimnym silniku kanal 49 cały czas pokazuje 49, kanal 51 rożnie było przed wczoraj rano 8 stopni na zewnątrz pokazywał klimatronic 27 . Temperatury są takie na zimnym samochód ponagrzaniu ma prawidłowe temperatury . Audi przed liftem ile powinien pokazywać kanal 49 i 51 który do temperatury zew . Są rożne opinie już sam niewiem

Dalej borykam sie z tym problemem wymieniłem termostat , czujnik temperatury . Odliczyłem akumulator zrobiłem reset jeździłem na bezynie i wszystko gra rano odpala pięknie lecz jak tylko Pojezdze na gazie problem dalej występuje teraz jest tak ze odpalam gasnie za drugim razem chodzi 900 obrotów i musze odczekać chwile aby pochodził jak odrazu chce jechac to ho muli strasznie dusi i zgaśnie . Byłem u gazownika wymienił filtry posprawdzal wszystko i nic niestwierdzil kazał zostawić na noc i stwierdzi co jest macie jakieś pomysły co moze byc przyczyna ewidentnie gaz cos chrzani .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra walczylem z tym parę miechów masz zwykly gaz czy sekwencję?

Dobra walczylem z tym parę miechów masz zwykly gaz czy sekwencję?

Obstawiam że zwykły, i gazownicy wystawili emulator sondy na przekaznikach , albo wgl nie wstawili,

Zresetuj komputer klemy na 15 min zdjęte, potem 5 min wlaczony sam zaplon @ potem odpal go i 5 min niech chodzi na wolnych obrotach, później możesz vago sprawdzić sondę kanał 7 chyba . Napięcie powinno skakać od 0.1V do 0.9 V . Jeśli będzie dzialac i na benzynie będzie Ci ładnie chodzić to potrzebujesz emulatora sondy lambda. Który będzie oszukiwal komputer że mieszanka jest idealna bez tego rozjadą się paramettry i auto znów na benzynie Nie będzie chodzić. Polecam emulator firmy protec digital pd10 . Jak to zamontujesz auto zacznie się normalnie zachowywać :) a jeśli masz sekwencje to mógl ktoś w sterowniki LPG wybrać złą emulację sondy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę do gazownika w końcu bo niebyło go długo w kraju tego co zakładał instalacje zobaczymy dam znac . Sekwencja 3 letnia .

Problem zostal rozwiazany autko chodzi bez najmniejszych problemow kwestia dokladnej konfiguracji poprostu byly rozjechane mapy. Gazownik Pan Grzesiek wie co robi posprawdzal wszystko pod konputerem wtryski i inne triche to trwa pozniej w trase z nim konfiguracja w trasie i jest gitara teraz nieczuc nawet jak bp sie przelacza na gaz . Polecam jeszcze raz Grzeska inni tylko na odpie.... Robia . Gazownik w miejscowosci Stary Paczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...