Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 '96 AHL poprawienie mocy i wyglądu


ProrokxDD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Jako że jestem nowy i nie dawno zakupiłem jakże to wspaniałe autko jakim jest AUDI A4 B5 '96 AHL 1.6 benzin od pierwszego właściciela w kraju.

Potrzebuje Waszej wiedzy jak to ładnie ogarnąć.

Autko wygląda jak nowe w środku, kolorek auta to LZ6L ciemna zieleń.

Jednostka napędowa to 1.6i 102KM, może dużo nie wyciągnie ale silnik oszczędny jest jak na pierwsze autko to myślę że to aż świat. :)

Nie dawno zakupiłem alusy do niego 17" trochę zniszczone, bezbarwny odchodzi, - potrzebuje kogoś na śląsku blisko Rudy Śląskiej, kto zna się na czyszczeniu alusów i malowaniu ich, jak najtaniej.

Oryginalne nagłośnienie BOSE, niestety radio swoje już przeżyło bo nie ma reakcji na guziki. (było już zamontowane).

Chciałbym przywrócić trochę blasku temu Audikowi, czy lampy na tył model:

http://allegro.pl/lampy-tylne-tyl-audi-a4-b5-clear-red-white-depo-i5789305601.html

będą pasowały i nie będą wyglądały kiczowato? lampy przednie pomimo, że są przed liftem wyglądają jak nowe.

Proszę o wsparcie. Chciałbym tak na początek wydać max 1000zł. na ulepszanie. Mam także ale nie wiem czy na 100% będą pasowały świece wyścigowe NGK.

http://d.motofakty.pl/art/bt/52/9d1cub4s8g00ssgcg8kkw/42917480a6acb-d.310.jpg

Na zdjęciu jest BOSCH, mam takie same tylko NGK, (posiadam również kable od świec co prawda przypadkiem wpadły mi w ręce od 2,6 V6 benzyna, czarne.) Czy będą pasowały?. Jeśli nie to są na sprzedaż. :)

Chciałbym dołączyć do jakiejś grupy, by poznać ciekawych ludzi i poznać co kryje się pod maską :)

Edytowane przez ProrokxDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł zamiast na ulepszenia zainwestuj w pakiet startowy

-Olej

-Filtry ( powietrza, oleju, kabinowy można i paliwa)

-Kpl rozrządu + pompa wody

- Płyn chłodniczy, hamulcowy

-Świece, kable

Edytowane przez Mateuszek1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece wyscigowe w 1.6 masakra poczytaj na spokojnie forum i bedziesz wszystko ogarnial bo narazie to te 1000 bylo by dobre jako pakiet startowy hondziarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia. 1kpln można się pozbyć szybciutko przy tym samochodzie, więc zrób "zestaw startowy" a resztę odłóż ;)

"Świece wyścigowe" zostaw w spokoju, a zamontuj odpowiednie, KATALOGOWE, świece z odpowiednią ciepłotą dobraną do Twojego silnika. Czort wie, co Ty masz za świece. :P

Według mnie najlepszy "tuning" po zakupie auta to doprowadzenie do 100% sprawności fabrycznej a później duuużo rezania. Ale to wszystko przed Tobą. Ładnie utrzymana seria też przyciągnie oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak pakiet startowy juz zrobiony olej castrola 10W40, filtry powietrza, kabiny oleju i paliwa wymienione filtrona wszystko. Komplet rozrząd plus pompa wody też jest, wsadziłem niestety musiałem sprzęgło wymienić.

W aucie są oryginalne świece, a tamte wraz z kablami były w bagażniku.

Dlatego chciałbym lampy nowe do tyłu dać, bo nie wiem czy będą pasować. Kierownice trój ramienną z A6 c5 wsadziłem. Jutro porobię kilka fotek wrzucę

Oto zdjęcia audika. :)

https://zapodaj.net/94ecb5b553ddc.jpg.html
https://zapodaj.net/1b06bfd40692f.jpg.html
https://zapodaj.net/9c8e250cbb0bf.jpg.html
https://zapodaj.net/ae168cb23dd2e.jpg.html
https://zapodaj.net/681c5750767d3.jpg.html

Jako, że zdjęcia są w dużej rozdzielczości daje linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy bład nigdy filtry z filtrona kolego man bosch a nie filtron

yhyy.. dobrze wiedzieć, noo cóż zapamiętam, teraz póki co już będę je miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy bład nigdy filtry z filtrona kolego man bosch a nie filtron

Dlaczego uważasz że filtron jest zły ?

po pierwsze to nie dział do tego typu pytan a co do filtrona to z praktyki filtry oleju rozpadały sie filtry powietrza jak i kabinowe ciągną wilgoc jak glupie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF z tym autem, poduchy wybite, kilogram pasty polerskiej na samochodzie, tył też na zdjęciach wygląda na lakierowany.
Ale felgi genialne, nawet BBS nie skręca swoich plastikowymi śrubami. To musi być dopiero technologia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie śmiejmy się!. Wasze auta nie były kupione za 1300zł., Więc myślę, że to dobra cena za takie auto. Poduszka pasażera nie jest wybita, tylko klej który trzyma materiał puścił,, pasta polerska położona bo maszynowo była robiona polerka, alusy dostałem takie jak widać, pójdą w całości do piaskowania i malowania na matowy grafit.


WTF z tym autem, poduchy wybite, kilogram pasty polerskiej na samochodzie, tył też na zdjęciach wygląda na lakierowany.
Ale felgi genialne, nawet BBS nie skręca swoich plastikowymi śrubami. To musi być dopiero technologia. :D

Co do lakierowania, autko nie było lakierowane przynajmniej nie przez moją osobę. ważne że silnik suchy i ładnie chodzi, wydech oryginalny.


A ta kiera to skąd się wzięła? A te śrubki przy felgach to mnie rozwaliły :)

Poczytaj od początku skąd się wzięła kierownica.

Edytowane przez ProrokxDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj od początku skąd się wzięła kierownica.

Czytam Czytam i nie wiem skąd ta kiera ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo jak byk pisze: " Kierownice trój ramienną z A6 c5 wsadziłem. Jutro porobię kilka fotek wrzucę ", tylko oryginalny dekiel zastąpiłem ze znaczkiem VW, bo od audika sięodkleił i zaginął, ale to tylko dekiel i naklejka więc różnicy za dużej nie widze.

Edytowane przez ProrokxDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka napędowa to 1.6i 102KM, może dużo nie wyciągnie ale silnik oszczędny jest jak na pierwsze autko to myślę że to aż świat. :)

No ja nie wiem czy jest taki oszczędny, na pewno w sedanie mniej ciągnie niż w avancie, ale mój łyka 10 l/100km więc takiego łasucha ciężko znaleźć :grin: :grin:

Panowie, nie śmiejmy się!. Wasze auta nie były kupione za 1300zł., Więc myślę, że to dobra cena za takie auto. Poduszka pasażera nie jest wybita, tylko klej który trzyma materiał puścił,, pasta polerska położona bo maszynowo była robiona polerka, alusy dostałem takie jak widać, pójdą w całości do piaskowania i malowania na matowy grafit.

WTF z tym autem, poduchy wybite, kilogram pasty polerskiej na samochodzie, tył też na zdjęciach wygląda na lakierowany.

Ale felgi genialne, nawet BBS nie skręca swoich plastikowymi śrubami. To musi być dopiero technologia. :D

Co do lakierowania, autko nie było lakierowane przynajmniej nie przez moją osobę. ważne że silnik suchy i ładnie chodzi, wydech oryginalny.

Hmmm... a sprawdzałeś miernikiem przed zakupem? :wink: Być może ktoś go malował bo się zderzył z dwoma czołgami, bo przód słabo spasowany coś? :grin: :grin: Maszynowo polerowany i tak kijowo? :D Że tak powiem cytatem: "Łoo Panie a kto Panu to tak spier****lił" :lol: :lol: :lol: Z tymi alusami to ja bym nie kombinował tylko posłał w świat, a sobie kupił coś ładnego :facepalm:

Ale być nie być za 1300 zł to nawet golfa w dobrym stanie się nie wyrwie więc czeka Cię ogrooooom pracy i jeszcze większy ogrom wydatków, ale mimo to POWODZENIA! :hi:

Edytowane przez Misiek1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze doprowadzić do ładu mechanikę tak jak ma być

- doprowadzić lakier i blache do ładu, ( zobacz co jest pod listwami progowymi) ja jak sciągłem to sie zdziwiłem :)

- Kup jakieś ori audi kółka 17" no i cos obniż i świat :)

pozniej przyjdzie czas na detale..

PS ja za swoją a4 dałem 3.700 i doprowadziłem do ładu lecz troche to kosztowało kasy i nie mowiac ile czasu !!

Wszystko jest do zrobienia :)

Powodzenia w pracy i jeszcze jedno nie baw sie w jakies wyscigowe swiece itp tylko zrób tak jak ma byc z 1.6 prawie nic nie wyciagniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by to sprawdzał miernikiem...blacha czysta pod progami i podłoga też cała. Wole kupić coś za 1300 i wsadzić choćby jeszcze 3000-3500 i mieć naprawdę bardzo ładne auto, niż kupić za 5ty. I tak samo dołożyć do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500zł w Audi nie jest trudno wydać :D. Wystarczy, że poprzedni właściciel nawet jeśli dbał o sprawy wizualne, nie robił na czas lub zaniechał podstawowych spraw eksploatacyjnych tj. wahacze, amortyzatory, tarcze, klocki, a nawet opony. Sam mam A4 1.6 i wiem jak to jeździ. Jak chcesz lepszych osiągów to wybebesz całe wnętrze i znajdź największą górkę w okolicy :). Spalanie po mieście to 10L, więc nie wiem czy oszczędnie.

" Lepiej włożyć 3500 i mieć naprawdę ładne auto" - żeby było ładne to najpierw musi być sprawne i od tego zacznij.

Na moje ta kierownica jest od VW, A6C5 trójramienna ma inny kształt poduszki i przede wszystkim wyprofilowanie pod palce.

Edytowane przez serko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze że nie,ale kierownice wyciągnąłem z audi a6c5, org znaczek był z audi wy znacie się lepiej. Jutro autem wjadę na kanał i zobaczymy co tam słychać w zawieszeniu i układzie kierowniczym.

Edytowane przez ProrokxDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProrokxDD wierz mi że warto sprawdzać miernikiem auta, chyba nie chciałbyś kupić samochodu "bezwypadkowego" po 4 czołówkach, wtedy to nawet 1300 jest przepłacone :grin: :grin: Co do tego 3500 - pójdzie szybciej niż Ci się wydaje, ja już wydałem ponad 2 tys a nic nie kupiłem :facepalm: Doprawdy szczerze powodzenia, bo w tych 3,5 tysia to Ty się nie zmieścisz zbytnio z niczym :D:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...