Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Radio Concert II z BOSE - Jak wyłączyć funkcję GALA?


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z wyłączeniem funkcji GALA w moim autku.

Posiadam A4 B6 z 2004 roku (8E) a w nim radio Concert II z nagłośnieniem BOSE.

Wg VCDS'a radio ma kodowanie:

?xxxx - [0] - Front Speaker Diagnosis Active

x?xxx - [1] - Tone Characteristics for A4 (8E)

xx?xx - [2] - BOSE-Display ON

xxx?x - [1] - Navigation installed

xxxx? - [1] - Diversity Antenna installed

W Adaptacjach kanał 66 oryginalnie miałem [1] czyli GALA inactive (or Bose Audio Pilot installed). Niestety radio samo się podgłaśnia w czasie przyspieszania oraz po wjechaniu na brukowaną drogę co strasznie mnie irytuje.

Postanowiłem zmienić wartość w kanale 66 na [0] czyli GALA active z myślą że może się coś zmieni... niestety sytuacja jest identyczna.

Pytanie do Was czy jest jakaś możliwość pozbycia się tej bardzo irytującej funkcji?

Pozdrawiam

M.

Dodane:

Znalazłem coś takiego na forum: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/186696-pytanie-o-concert-ii/page-2#entry2618043

Czy w związku z tym co tam jest napisane mogę po prostu zmienić kodowanie radia z obecnego 01211 na 21211 i funkcja GALA zostanie wyłączona czy to tak niestety nie działa?


Odpowiem sam na swojego posta, może komuś akurat ta wiedza się przyda.

Niestety zmiana kodowania na 21211 nie przechodzi (w ogóle nie przyjmuje takiego kodu), a okazało się że mam na wyposażeniu system BOSE z Audio Pilotem (kod wyposażenia PBL).

W adaptacjach radia kanał 66 ustawiłem na [0] (oryginalnie było 1 i funkcji GALA w menu radia nie było) - a więc włączyłem funkcję GALA dzięki czemu w menu radia pojawiła się opcja GALA i ją ustawiłem na OFF.

Dodane:

Niestety radość była przedwczesna, radio dalej się ściszało i podgłaśniało w zależności od rodzaju nawierzchni hałasu itp.

Przeglądając internet znalazłem rozwiązanie problemu:

W sytuacji kiedy macie system BOSE (biały wzmacniacz) z funkcją AudioPilot czyli z mikrofonem w kabinie należy zmostkować piny 6 i 24 we wtyczce przy wzmacniaczu. Jest to robota na kilka minut.

Ja osobiście kupiłem w ASO ori pin z przewodem i do tego dokupiłem zaciskową szybko złączkę tak aby nie ingerować za bardzo w instalację.

A tutaj schemat złącza wzmacniacza ze strony audizine.com:

user111393_pic75810_1158783987.jpg

Teraz gdy jadę po brukowanej drodze radio nie powoduje już zawału serca zwiększając głośność samoczynnie.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...