Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer nie wyświetla otwartych drzwi


DomynyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanko Gdy otwieram tylne drzwi od pasażera komputer nie pokazuje że są otwarte drzwi. Tak jak by się coś odłączyło w drzwiach bo nawet światło sie nie zapala przy otwieraniu tych drzwi.

Co może być przyczyną tego I ewentualnie co zrobić z tym problemem!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienialem caly zamek, kilka stowek w plecy w "aso".

Mozliwe,ze tylko czujnik poszedl,tak jak i u mnie,ale pedalki z warsztatu powiedzieli ze "sie nie da zrobic",wiec wymienilem caly zamek i spokoj :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie czujnik ....ale żeby cły zamek od razu wymieniać :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gadałem z znajomym mechanikiem i trzeba wymienić cały zamek a on kosztuje ok 100 zł uzywany + montaż chyba że samemu zamontujesz a w aso jak pisał kolega parę stówek.

Ja na razie nie robie bo to nie ma sensu jak by to z przodu było to gorzej..

Spokojnego dnia rozkręcę i zobacze czy może jakiś przewodzik czy coś nie zawiodło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w zamku znajduje sie krańcówka to trzeba ja wylutować i kupic w elektronicznym swicza za pare groszy.. .wlutowac i po robocie.

Przyczyna tkwi w wyłączniku krańcowym. Jest on zazwyczaj umieszczany wlasnie w zamku. Jak komus sie nie chce bawic to mowi ze trzeba zamek wymienic...

Tutaj troche dokumentacji:

http://enformulation.com/vag/beetle/consys.htm

opis mikrosłicza

http://img258.imageshack.us/my.php?image=switch1ms0.jpg

Należy równierz sprawdzic przewody w gumowych osłonach (kondomach) i przedzwonic je miernikiem. Dodatkowo poprawic polączenia na plytce drukowanej zamka.

Dodatkowo fotostory. Mozna podejrzec zamek i rozbiórke :)

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=335&exhibition=4&pass=public&lang=eng

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie te same drzwi i po skasowaniu błędów VAGiem (kilkukrotnie) już jest OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zacząć od skasowania błędów. Sprawdzić które drzwi daja d*py. Następnie sprawdzic przewody w kondomach - Przedzwonic miernikiem. Następnie zabawa ze słiczami w zamku. Przy okazji czyszczenie. I na koniec poprawa połączeń na plytce c.zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w trasie i jak przejechałem ponad 100km to czujnik zaczął działać a gdy postał po powrocie to znów komputer zaczął nie pokazywać otwartych drzwi!!!

[br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 20:14_________________________________________________Więc co może być przyczyną tego ???

Coś nie łączy czy po prostu jak sie dobrze rozgrzeje to działa choć to mało możliwe

Co zrobić by sprawdzić przyczyne takiego zachowania???

Licze na waszą pomoc :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam się z podobnym problemem. Chciałem sprawdzi te wyłączniki w zamku, ale za nic nie mogę wyjąc zamka - odkręciłem go i się rusza, ale coś go jeszcze trzyma. Podejrzewam cięgno od klamki zewnętrznej, ale nijak nie mogę 'wymacac' jak to rozpiąc. Ma ktoś może jakieś foto lub ewentualnie podpowie jak to cholerstwo wytargac z drzwi ?

Druga sprawa. Jak rozpiąc tą kostkę przechodzącą od drzwi do środka auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ten foto poradnik i jest wiele analogii, ale niestety u mnie chodzi o drzwi pasażera, a tam nie ma bębenka do otwierania kluczykiem, jest tylko klamka, więc coś innego trzyma ten cholerny zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec

Aby rozlaczyc kostke drzwi nalezy wcisnac zabezpieczenie ktore po lewej stronie pojazdu jest z tylnej czesc kostki a w prawej z przodu. Aby wyciagnac zamek i ponownie zamontowac go prawidlowo ,ja musialem zdemontowac ramke szyby co nie bylo trudne. Po zdemontowaniu wszystko jak na dloni. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...