Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Komputer nie wyświetla otwartych drzwi


DomynyK

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dokładnie ten sam problem z prawymi drzwiami z tyłu. Nagle przestało mi działać oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi no i komputer też nic nie pokazywał że drzwi są otwarte. W moim przypadku poskutkowało zdjęcie tapicerki z drzwi, rozcięcie gąbki (w okolicach zamka) osłaniającej zamek, jak już tam się dostałem poruszałem wtyczką zamka i zaczęło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tematu.U mnie też przestało działać oświetlenie drzwi przednich pasażera i nie pokazuje na Fis-ie że są otwarte ale zauważyłem że to sie stało po wizycie na myjni :confused4:, na następny tydzień myłem niunię myjką ciśnieniową i znowu zaczeło działać ale przy dłuższym otwarciu drzwi lampka powinna zgasnąć jak w innych drzwiach a ona się świeciła cały czas :mysli:.Po wyschnięciu auta znowu lipa niedziałająca lampka i brak sygnału otwartych drzwi na wyświetlaczu FIS :wallbash:.Widocznie mam zaśniedziały czujnik albo wiązkę.Chętnie zobaczył bym foto story z rozbiórką tapicerki przednich drzwi pasażera i gdzie znajduje się ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do tematu.U mnie też przestało działać oświetlenie drzwi przednich pasażera i nie pokazuje na Fis-ie że są otwarte ale zauważyłem że to sie stało po wizycie na myjni :confused4:, na następny tydzień myłem niunię myjką ciśnieniową i znowu zaczeło działać ale przy dłuższym otwarciu drzwi lampka powinna zgasnąć jak w innych drzwiach a ona się świeciła cały czas :mysli:.Po wyschnięciu auta znowu lipa niedziałająca lampka i brak sygnału otwartych drzwi na wyświetlaczu FIS :wallbash:.Widocznie mam zaśniedziały czujnik albo wiązkę.Chętnie zobaczył bym foto story z rozbiórką tapicerki przednich drzwi pasażera i gdzie znajduje się ten czujnik.

Juz milion razy bylo na temat rozbiórki tapicerki przednich dni. Szukajka sie kłania. Poszukasz to znajdziesz na pewno. Wpisz w szukajce demontaż tapicerki. Po krótce odkrecasz 4 sruby pod listwa ozdobna, dwie pod zaslepka przy uchwycie i jeden na srodku przy dolnej czescie tapicerki. Potem tylko drzesz na siłe, słyszysz pierdut i masz tapicerke ściągnieta. Ja nieurwalem zadych spinek zarowno z prawej jak i z lewej strony ale inni pourywali kilka takze dobrze miec w zapasie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demontażu tapicerki studziany ma rację: szukać na forum, kupić spinki i... rwać!!. Jeżeli chodzi o sygnalizację otwarcia /lub zamknięcia/ drzwi, to za podanie sygnału na komputer do wyświetlenia otwarcia/zamknięcia drzwi jest mikrowyłącznik w zamku. Należy wymontować zamek i zweryfikować mikrowyłącznik. Trzpień mikrowyłącznika sterowany jest mechanicznie poprzez krzywkę, która jest obciągnięta czarnym tworzywem. W trakcie eksploatacji w miejscu styku tej powierzchni z trzpieniem mikrowył. robi się jej wytarcie i po prostu ruch trzpienia jest za krótki do przełączenia styków mikrowył.

Proponowane sposoby naprawy:

1. Wymiana zamka na nowy/używany ze sprawnym mikrowył. i niewytartą krzywką. /Wymiana samego mikrowył. nic w tym przypadku nie da/.

2. "Zespawanie" powierzchni krzywki. Ja do tego celu wykorzystałem lutownicę małej mocy /40W/ z płaskim grotem. Wbrew pozorom da radę to zrobić - ścisnąć po bokach tworzywo krzywki i podtopić z góry delikatnie lutownicą, tworzywo dobrze podatne na topienie. Na powierzchni nie może być dołka ani górkim, równo na całej powierzchni.

Co do mikrowyłaczników - te na allegro nie pasują do B6. W ASO ok.50zł.

Uwaga: opis dotyczy nieprawidłowej sygnalizacji otwarcia/zamknięcia drzwi w przyp. uszkodzenia krzywki. Miałem w rękach już parę zamków z tym uszkodzeniem. Znacznie rzadziej przyczyną jest mikrowyłacznik, jednak przy okazji prac można go profilaktycznie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem tylko u mnie nie sygnalizuje przednich i tylnich drzwi po stronie kierowcy,problem się powiększa dziś już przestały działać elektryczne szyby po stronie kierowcy......proszę o pomoc....zdjąłem słupek kable wydają się być na swoim miejscu,vag wyświetla taki komunikat:

00964 - Signal Drivers Door Open: Plus

28-00 - Short to B+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zacząć od skasowania błędów. Sprawdzić które drzwi daja d*py. Następnie sprawdzic przewody w kondomach - Przedzwonic miernikiem. [...]

Pytanie odnośnie przewodów. Te wiązki które idą we wspomnianym "kondomie" kończą się gdzieś wtyczkami? Chodzi mi o to, ile trzeba auta rozebrać żeby wymienić wiązke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...