Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB Stuka - panewka na wale?


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam dla Was małą zgadywankę - BFB, 207kkm rzeczywistego przebiegu stuka - na moje ucho tłucze się tak jak wywalona panewka - ale mechanikiem nie jestem, pracowałem jedynie kilka lat w branży, dlatego pytanie do Was - co może tak stukać w BFB przy tym przebiegu?

Byłem na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta mi zwrócił uwagę kiedy odczytywał dane, a silnik pracował, że stuka coś jak panewka. Stukało już kiedy go kupiłem (w ub. roku kiedy miał 173kkm ). Misa była czyszczona, oczywiście był nagar ale smok nie był zatkany - było trochę nagaru ale bez tragedii.

Co obstawiacie bez słuchania?

Za wszystkie pomysły dziękuję,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio akurat AWT, ale bliźniaczy - wytarł się wałek wydechowy i walił dziurawy popychacz.

Kurcze... wiesz, że to może być to... Bo faktycznie słychać to górą silnika, nie dołem... hmmm.

Dzięki za trop !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była panewka na wale to pewnie już silnik rozleciałby się, skoro masz to tak długo. Poza tym dźwięk panewki na wale jest na tyle specyficzny, że nie jeździłbyś z tak stukającym silnikiem.

Sprawdź wałki rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj filmik

Tak na szybko słychać to jak... traktor - oczywiście dźwięk z komórki nie jest taki jak w realu ale słychać o co chodzi.

https://youtu.be/t0iJ1M4IzeI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów w VAG brak?

Sprawdź to co pisałem na PW, tj. czy któryś wtrysk nie dotyka plastikowej obudowy.

Dotknij napinacz łańcucha rozrządu czy nie drży w rytm tego klepania...

Nie jest to normalny dźwięk w 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów w VAG brak?

Sprawdź to co pisałem na PW, tj. czy któryś wtrysk nie dotyka plastikowej obudowy.

Dotknij napinacz łańcucha rozrządu czy nie drży w rytm tego klepania...

Nie jest to normalny dźwięk w 1.8T.

Słuchajcie, flaszka dla kolegi azure : nie do wiary ale to chyba wtryskiwacz gazu tak się tłucze! Wyłączam LPG i jest cisza - kompletna.

Słyszałem już głośne wtryski ale to jest jakiś szok - auto jeździ normalnie a tłucze się tak, że diagnosta nawet się pomylił i mówił, że silnik stuka.

Co konkretnie jeszcze nie wiem - tylko wyłączałem i włączałem LPG ale niebawem będę na przeglądzie instalacji to powiem gaziarzom żeby to zdiagnozowali.

Wszystkim dzięki za pomoc :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów w VAG brak?

Sprawdź to co pisałem na PW, tj. czy któryś wtrysk nie dotyka plastikowej obudowy.

Dotknij napinacz łańcucha rozrządu czy nie drży w rytm tego klepania...

Nie jest to normalny dźwięk w 1.8T.

Słuchajcie, flaszka dla kolegi azure : nie do wiary ale to chyba wtryskiwacz gazu tak się tłucze! Wyłączam LPG i jest cisza - kompletna.

Słyszałem już głośne wtryski ale to jest jakiś szok - auto jeździ normalnie a tłucze się tak, że diagnosta nawet się pomylił i mówił, że silnik stuka.

Co konkretnie jeszcze nie wiem - tylko wyłączałem i włączałem LPG ale niebawem będę na przeglądzie instalacji to powiem gaziarzom żeby to zdiagnozowali.

Wszystkim dzięki za pomoc :thumbup1:

Fajnie, ze to tylko tyle :banan:

Zdejmij plastikową osłonę, zapewne któraś Barraka dotknęła albo osłony albo jakiegoś elementu głowicy i tak się niesie jak pracuje.

Na 99% to nie wina samego wtrysku tylko tego, że gdzieś się z czymś styka.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...