Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk przy zmianie biegów


michal008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, piszę bo mam pewien problem. Jest nim dziwny dźwięk towarzyszący zmianie biegów. Dźwięk ten występuje nawet na postoju przy wyłączonym silniku (nie jest zależny od sprzęgła chociaż i ono jest przy końcu żywotu bo podczas zmiany biegu lekko "ciagnie") Ten dźwiek wystepuje niezależnie od wbijanego biegu. Dźwięk słyszany wyraźnie ze spodu auta. Pamiętam ze jest on od nowości i do tej pory nie zwracałem na niego uwagi ale zbliża się temat wymiany sprzęgła i chcę wszystko porobić. Co to może być? Jakiś luz na połączeniach lewarka ze skrzynią pod spodem czy może gorzej...?

Dźwięk: http://sendvid.com/z3of7zrb


dodam jeszcze że od zawsze podczas wrzucania biegu było czuć dość znaczny opór (miałem wcześniej vw polo z 1995 roku i tam lżej wchodziły biegi)


jakieś sugestie? :)


ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na zgaszonym silniku z otwartymi drzwiami powachlować biegami jakby luz gdzieś był

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tylko gdzie ten luz?


Ma ktoś jakieś pomysły na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam dzwięk u siebie. Czasami 1 i wsteczny ciężko wchodzą jakby gdzieś haczyły. Myślę nad zestawem naprawczym 8E0 798 151B ale zaglądałem tam i wygląda jakny już ktoś go wymieniał. Nasmaruje tam wszytsko przy skrzyni może coś to pomoże. Chyba, że ktoś ma pomysł na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę gdzieś podjechać na kanał i poszarpać tym, to taki dziwny metaliczny dźwięk. Mam nadzieje że to nie coś w skrzyni.


dziś udało się podnieść auto na podnośniku, poszarpałem łącznikami od lewarka do skrzyni i okazało się że stuki wydobywają się ze skrzyni. Szczególnie podczas ruchu osiowego. Co to może być i czy może to się okazać niebezpieczne w przypadku dalszego użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam to co ty. Nieraz z oporem wchodzi wsteczny i jedynka. I słychać takie chrzakniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze podczas puszczenia sprzęgła podczas jazdy następuje szarpnięcie jednak nie wiem co to jest. Sprzęgło wymienione całe na nowe 2 tyg. temu a jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia poduszki silnika i skrzyni - one często odpowiadają za niepłynną zmianę biegów, niepochodzącą od samego sprzęgła/skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...