Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] 1.9 TDI 165HP Szaraczek Avancik


eryczek93

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Damjan napisał:

Dobry wybór jeśli chodzi o radio choć pewnie będziesz miał brak info na FIS. RNS-E jest za drogie w porównaniu do tego co oferuje. Jego jedyny plus to wygląd.  Na ali chcesz kupić?

Kupiłem już, a nawet już je dostałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Auto przeszło generalny remont zawieszenia z przodu. Mój portfel płacze. Wymieniono:

- łożyska kół przednich SKF

- amortyzatory przód bilstein B4

- sprężyny 1BA na 1BE, przód kat 6, tył 9

- zestaw wahaczy przednich firmy SKV Germany na sprawdzenie :decayed:

Po całej operacji wiadomo zbieżność przód / tył. Niestety na bilsteiny nie wpasowały się talerzyki z b5... :facepalm: No ale to było do przewidzenia. Auto siadło fajnie, nie za nisko. Mimo braku talerzyków z b5 z przodu - zostały założone te z zestawu od bilsteina - przód całkiem ładnie siedzi. Zobaczymy jak się ułoży po czasie... Auto jeździ jak po sznurku, jestem mimo wydanej kasy bardzo zadowolony.

Fotostory z zabawy:

20170916_081809_Copy.jpg

20171023_173657_Copy.jpg

20171031_120747_Copy.jpg

20171024_172911_Copy.jpg

 

No i gotowe

20171031_144802_Copy.jpg

 

Później dodam porównanie przed i po jak tylko uda mi się zrobić foto w tym samym miejscu :D 

No i powoli już kończę zabawę z modzeniem całości wewnątrz, a to cieszy mnie bardziej. Ale to już niedługo... :decayed:

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się bałeś :decayed: Czekam na zdjęcia po zmianie amorków, ciekaw jestem ile siadło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 09:08, kaman napisał:

A tak się bałeś :decayed: Czekam na zdjęcia po zmianie amorków, ciekaw jestem ile siadło ;) 

Powiem tak. Nie mierzyłem przed, ale przód siadł elegancko :D Nie za nisko, jeździ się super. Jestem bardzo zadowolony :decayed: Tył dałem sprężyny BE jedną kategorie niżej i jakoś nie widzę, żeby było niżej. Pewnie siadło jakieś +/- 1cm, ale też jest ok.

przedpo.jpg

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, tył chyba nic nie siadł, a jak siadł to minimalnie :decayed: Przód za to teraz wygląda znacznie lepiej, ale coś czuję, że za jakiś czas pójdziesz jeszcze bardziej w dół :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 20:22, kaman napisał:

Rzeczywiście, tył chyba nic nie siadł, a jak siadł to minimalnie :decayed: Przód za to teraz wygląda znacznie lepiej, ale coś czuję, że za jakiś czas pójdziesz jeszcze bardziej w dół :naughty:

To juz jest moja granica w obnizaniu auta. Nigdy nie podobaly mi sie gleby i uwazalem to za nienormalne takie okaleczanie auta :D Jedynie co jeszcze kiedys moze rozwaze to kola 18. Ale na ten moment jest miodzio ja otrzymalem efekt zamierzony i jesli chodzi o glebienie to koniec :D

W dniu 4.11.2017 o 20:45, Bknz napisał:

Podrzuć gdzie nabyłeś zestaw do otwierania klapy? :)

Kolega Jaguaro z forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja - najpierw był chaos

20171020_190202.jpg

20171019_162852.jpg

 

A po miesiącu wszystko na swoim miejscu. 

Podgrzewane fotele przednie z A6 C6 półskóra z alcantarą, podgrzewane z czujnikiem zapięcia pasów i pakietem światło

20171202_140032.jpg

 

Android 7.1 + kamera cofania

20171111_093409.jpg

20171104_152213.jpg

 

Dołożenie pakietu światło, podgrzewania i czujnika pasów u Domina.

20171202_173548.jpg

20171202_165316.jpg

 

Do podmianki został jeszcze moduł komfortu, bo ten który akurat miałem niestety jest w wersji I, a potrzebuję wersję II i musiałem go zdemontować, a zamontować stary.

20171202_164218.jpg

 

Dojdą jeszcze projektorki w tapicerkę drzwi, ledy pod nogi, clh plus ledy w przeciwmgielne, ale o tym już w kolejnej aktualizacji :) 

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można śmiało rzec, że nie taki "szarak" z tego "szaraczka". Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami poprzedniego posta - wpadł moduł komfortu w najwyższej wersji dla B6. Szybkie kodowanie wszystko ładnie pięknie. Przyszły ledy od Tomnika. Na pierwszy ogień ledy pod stopy

20171220_070638.jpg
 

No i wymiana ledów z elektronicznego na ledy Tomnika w bagażniku. Różnica widoczna :decayed:

20171220_070530.jpg

 

Do wymiany zostały mi jeszcze ledy w postojówkach, ale niestety pogoda nie rozpieszcza, więc zrobię to w innym terminie...

Siedząc zamknięty w aucie podczas cholernej ulewy udało mi się ulepić nieori moduł CLH w halogeny. Moduł został umieszczony nad MCE. Wieczorem nagram filmik jak to działa. Niestety posiadając MCE w wersji HIGH, a jedynie 2 wyjścia w module CLH, mogłem zasilić tylko 2 żarówki... Jednak ori CLH robi lepszą robotę, bo auto jest dookoła oświetlone. No cóż jest tak i na razie tak zostanie :jerk: W przeciwmgielne mam zamiar wrzucić mocne ledy, ale to już w styczniu.

20171223_143404.jpg

20171224_094046.jpg

Przy okazji dłubania w aucie zmieniłem sobie kodowanie świateł na skandynawie. Bajer spoko, tylko szkoda, że długie nie chcą się załączać przy przełączniku w pozycji "0".

Przy okazji wczoraj umyłem furę, bo po zrobieniu 2kkm bez mycia wyglądała fatalnie :facepalm: Oczywiście pakiecik zima.

20171222_142455.jpg

Tyle na dziś :hi:

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środeczku widzę zaszalałeś czas na zewnątrz będzie coś ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2017 o 15:47, marky2552 napisał:

W środeczku widzę zaszalałeś czas na zewnątrz będzie coś ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Powoli dorastam już do zmiany na coś nowszego, a A4 planujemy zostawić narzeczonej, więc z zewnątrz chyba tylko ściema szyb i tyle :)

Co jak co fajnie byłoby rzucić dokładki w kolor plus jakieś listwy s line i chociażby lotkę, auto od razu nabrałoby innego charakteru. No ale to... Zobaczymy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wycieraczka Q7 z 2016r od @Exmi. Do tego nowa wycieraczka Valeo 330mm w drodze. 

20180112_151254.jpg

 

Nowe wycieraczki przedniej szyby ASO. Wymiana z niewypałów - denso. Nie polecam.

20180111_191434.jpg

 

Zrobiłem w końcu porządek z kablami i uruchomiłem tylne głośniki + suba w androidzie

20180111_181120.jpg

 

Plus wymiana brzęczyka w liczniku

20180105_164729.jpg

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O delfinek. Piękny. Zerknij sobie na czarne lampy na przód. W moim byłym małyszu wyglądały super. 
Pytanie odnośnie ledów od Tomnika. Naprawdę tak mocno dają? Zastanawiam się nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gac3k napisał:

O delfinek. Piękny. Zerknij sobie na czarne lampy na przód. W moim byłym małyszu wyglądały super. 
Pytanie odnośnie ledów od Tomnika. Naprawdę tak mocno dają? Zastanawiam się nad zakupem.

Z tymi lampami to temat do przemyślenia, bo depo w całkiem niezłej cenie są ;) Na ten moment z lampami to planuję wrzucić ledy zamiast hidów, nowe ledy od tomnika w postojówki, rozkleić je, skleić masą klejąco uszczelniającą i spolerować. U mojej narzeczonej taki patent w A3 wyszedł genialnie, lampy nie parują i w końcu jest mega widoczność.

Co do ledów tomnika... Ja te w podsufitce mam takie 'allegrowe' i dla wielu osób są bardzo mocne, więc tomnika w podsufitkę muszą być serio bardzo mocne. Mówię tu o przodzie i środku. W bagażniku mam ledy tomnika i jestem zadowolony bo lubię mieć dobrze oświetlony bagażnik. Ledy na stopy są mocne, a to mi też pasuje. Postaram się zrobić ci fotki jakieś takie w lepszej jakości jakoś np. jutro ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O delfinek. Piękny. Zerknij sobie na czarne lampy na przód. W moim byłym małyszu wyglądały super. 
Pytanie odnośnie ledów od Tomnika. Naprawdę tak mocno dają? Zastanawiam się nad zakupem.
Te od tomnik to petarda mam je u siebie i jestem mega zadowolony

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda działanie tego CLH, na razie ustawione mam na 20 sekund, ale będę musiał zmienić na 30. Niestety zapalają się na chwilę mijania, ale zakupiłem już 2 diody i po montażu powinny załatwić sprawę

W dniu 19.01.2018 o 20:13, Gac3k napisał:

Naprawdę tak mocno dają? 

https://postimg.org/gallery/1zmmpyjj0/

Tak to wygląda jak na dworze jest ciemno.

 

Dodatkowo wrzucam tu swoje spostrzeżenia odnośnie kompletu ori wycieraczek na przód. Wycieraczki te, mimo że są takie same, są oznaczone - na stronę kierowcy i pasażera. Na plus, bo nie pomylisz się montując je odwrotnie. Do tego dodatkowo na wycieraczce są  dwa paski plastikowe, które dociągają gumę. Zrobione już 500km i oczywiście jakość oryginału - zbiera perfekcyjnie i chodzi cicho. Nigdy więcej podrabiańców.

20180119_142337.jpg

20180119_143150.jpg

 

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wymiana olejowo - filtrowa

20180127_161003.jpg

 

Przy okazji udało się zrobić parę foto skończonego już wg mnie środka :hi:

20180126_150433.jpg

20180126_150423.jpg

20180126_150337.jpg

 

Plus moja inwencja twórcza :glupek2:

20180126_150502.jpg

 

Fajnie byłoby zacząć modzić coś w końcu na zewnątrz i raczej w tym sezonie jednak coś tam ruszy do przodu :)

Edytowane przez eryczek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...