Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stukanie w prawym przednim kole po wymianie klocków

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:

Ostatnio w moim Audi postanowiłem wymienić amortyzatory oraz sprężyny (wszystkie 4) ponieważ były już mocno zmęczone. Części zakupiłem osobiście, natomiast wymianę zleciłem mechanikowi. Po wymianie pojawiło się stukanie w prawym przednim kole. Mechanik zapewnił mnie, że to nie groźny defekt który poprawią. Oddałem więc auto ponownie, wyszło, że klocki z przodu również nadawały się do śmieci. Po wymianie klocków ciągłe stukanie ustało, ale po przejechaniu pewnego dystansu znów się pojawiło, co dziwne nie jest ono stałym zjawiskiem, pojawia się za każdym razem dopiero gdy przejadę autem kilka kilometrów. Dodatkowo jeśli chociaż minimalnie wcisnę pedał hamulca, stukanie natychmiast ustaje i po puszczeniu hamulca powraca. I tu pojawia się moje pytanie, czy wie ktoś co może powodować to pojawiające się podczas jazdy stukanie w prawym kole ? :(

Opublikowano

Jak przestaje stukac po wcisnieciu pedalu hamulca, to może masz do wymiany zwrotnice...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Trudny temat. Jedź na szarpaki...

Opublikowano

Obstawiam wewnętrzny klocek. Te trzy takie palce co wchodzą do tłoczka, pewnie nie siedzą zbyt dobrze i wypadają z tłoczka i ogólnie mają luz. Do rozebrania i sprawdzenia.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

a ja sie borykam juz pół roku z podobnym problemem wymieniłem klocki zrobiłem 4 tysie i pojawiło sie dzwonienie . jak pojechałem na szarpaki i sprawdzali amorek prawy przód to dzwonił jak dzwonek .mechanik powiedział sprezyna . ok zmieniłem sprezyne dalej dzwoni . potem w ruch poszły nowe prowadniczki. dalej dzwoni . zamieniłem klcki z lewej na pawa strone po po lewej jest ok. ale dalej dzwoni .podzedłem i wsklepie i porównałmem klocki z nowymi i ok nie wytarły sie te 3 blaszki ciasno wchodza . klocki dobrane dobrze. przeczytałem mase postów odnosnie tego i sugeruja wyrobione jarzmo zacisku . przemierzyłem je syfmiarka i wyglada ok . tak czy siak pozostało mi wymienic tylko zacisk i jarzmo i wszystko bedzie nowe . .wydaje mi sie ze klocek gdzies cie blokuje lekko bo jak mocniej zachamuje szczególnie jak cofam słysze jeszcze stukniecie jak by lekko przeskoczył . wstrzymuje sie z jarzmem bo kosztuje 200 zł ale znajdz zycie wymienie bo bede sie bał ze mi sie rozleci to przy hamowaniu takze Pjana jak do czegos dojdziesz to daj znac

Opublikowano

a ja sie borykam juz pół roku z podobnym problemem wymieniłem klocki zrobiłem 4 tysie i pojawiło sie dzwonienie . jak pojechałem na szarpaki i sprawdzali amorek prawy przód to dzwonił jak dzwonek .mechanik powiedział sprezyna . ok zmieniłem sprezyne dalej dzwoni . potem w ruch poszły nowe prowadniczki. dalej dzwoni . zamieniłem klcki z lewej na pawa strone po po lewej jest ok. ale dalej dzwoni .podzedłem i wsklepie i porównałmem klocki z nowymi i ok nie wytarły sie te 3 blaszki ciasno wchodza . klocki dobrane dobrze. przeczytałem mase postów odnosnie tego i sugeruja wyrobione jarzmo zacisku . przemierzyłem je syfmiarka i wyglada ok . tak czy siak pozostało mi wymienic tylko zacisk i jarzmo i wszystko bedzie nowe . .wydaje mi sie ze klocek gdzies cie blokuje lekko bo jak mocniej zachamuje szczególnie jak cofam słysze jeszcze stukniecie jak by lekko przeskoczył . wstrzymuje sie z jarzmem bo kosztuje 200 zł ale znajdz zycie wymienie bo bede sie bał ze mi sie rozleci to przy hamowaniu takze Pjana jak do czegos dojdziesz to daj znac

No to wyczysć porządnie jarzmo.

Opublikowano

Wyklepane jarzma lub złe dobrane klocki, albo jedno i drugie.

Opublikowano

a ja sie borykam juz pół roku z podobnym problemem wymieniłem klocki zrobiłem 4 tysie i pojawiło sie dzwonienie . jak pojechałem na szarpaki i sprawdzali amorek prawy przód to dzwonił jak dzwonek .mechanik powiedział sprezyna . ok zmieniłem sprezyne dalej dzwoni . potem w ruch poszły nowe prowadniczki. dalej dzwoni . zamieniłem klcki z lewej na pawa strone po po lewej jest ok. ale dalej dzwoni .podzedłem i wsklepie i porównałmem klocki z nowymi i ok nie wytarły sie te 3 blaszki ciasno wchodza . klocki dobrane dobrze. przeczytałem mase postów odnosnie tego i sugeruja wyrobione jarzmo zacisku . przemierzyłem je syfmiarka i wyglada ok . tak czy siak pozostało mi wymienic tylko zacisk i jarzmo i wszystko bedzie nowe . .wydaje mi sie ze klocek gdzies cie blokuje lekko bo jak mocniej zachamuje szczególnie jak cofam słysze jeszcze stukniecie jak by lekko przeskoczył . wstrzymuje sie z jarzmem bo kosztuje 200 zł ale znajdz zycie wymienie bo bede sie bał ze mi sie rozleci to przy hamowaniu takze Pjana jak do czegos dojdziesz to daj znac

No to wyczysć porządnie jarzmo.

chyba nie myslisz ze mierzyłem jarzmo sufmiarka bez wyczyszczenia . klocki dobrze dobrane marki komore tylko lewastrona dzwoni

Edytowane przez Rafal2410

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.