Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Co pobiera prąd ?


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem, samochod stal caly tydzien w garazu i po tygodniu czasu niestety padl akumlator (akumlator jest nowy bo ma 4 miesiace). Po naladowaniu akumlatora odpalilem auto i punktu z akumlatorami aby mi go sprawdzili i tam mi powiedzieli, ze akumlator jest dobry. Jak samochod byl wylaczony i wszystkie odbiorniki byly wylaczone podlaczyl do akumlatora jakis przyrzad i mu wykazalo pobor energi. Stad moje pytanie co moze pobierac energie, zaznaczam ze wtedy jak na tydzien samochod postawilem w garazu wszystko bylo na 100% wylaczone. Czy ktos wie w czym moze byc problem?

Czy ktos mi moze powiedziec gdzie szukac wlasciwego dla danego typu pojazdu prefix gdyz zostalem upomniany na forum. Moje autko to Audi A4 Avant 1,9 tdi 131 KM rocznik 2002. Dziekuje.

* stosuj prosze wlasciwy prefix, zgodnie z regulaminem forum [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd na postoju biorą z reguły alarmy (immobilizer), zegarek na wskaźnikach... wszystko zalezy jaki pobór prądu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest minimalny pobór prądu nawet jak samochód stoi np.przez zegarek który cały czas działa,immobiliser,alarm,pamięć radia itp. aby być pewnym ze prąd nie jest pobierany należało by odłączyć akumulator.Możesz podjechać do elektryka żeby sprawdził ci ile prądu pobiera stojąca fura bo jak są jakieś upływy to ci je wykryje i usunie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem, samochod stal caly tydzien w garazu i po tygodniu czasu niestety padl akumlator (akumlator jest nowy bo ma 4 miesiace). Po naladowaniu akumlatora odpalilem auto i punktu z akumlatorami aby mi go sprawdzili i tam mi powiedzieli, ze akumlator jest dobry. Jak samochod byl wylaczony i wszystkie odbiorniki byly wylaczone podlaczyl do akumlatora jakis przyrzad i mu wykazalo pobor energi. Stad moje pytanie co moze pobierac energie, zaznaczam ze wtedy jak na tydzien samochod postawilem w garazu wszystko bylo na 100% wylaczone. Czy ktos wie w czym moze byc problem?

Czy ktos mi moze powiedziec gdzie szukac wlasciwego dla danego typu pojazdu prefix gdyz zostalem upomniany na forum. Moje autko to Audi A4 Avant 1,9 tdi 131 KM rocznik 2002. Dziekuje.

* stosuj prosze wlasciwy prefix, zgodnie z regulaminem forum [Musashi]

przeciez, masz wybrany i typ pojazdu - B6 i typ silnika AWX to sa wlasnie prefixy.

trzeba wyciagac po kolei bezpieczniki. w ich miejsce podlaczac amperomierz wtedy namierzysz ktore z urzadzen jest niesprawne.

oczywiscie wszyskie urzadzenia wylaczone, rowniez oswietlenie wewnetrzne (drzwi beda otwarte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na radio,mialem doczynienia z takimi przypadkami.Polacz jeden z biegunow akumulatora przez amperomierz i odlacz radio.Jak pobor znzcznie spadnie to masz powod.Oczywiscie glowy nie dam bo powodow moze byc wiele np oswietlenie bagaznika-nie w avancie bo je widac,immo,alarm-najczesciej nie fabryczne ale radio bardzo czesto.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...