Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubywający płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam problem z moją audią :( Ubywa mi płyn chłodniczy, spod auta nic nie leci. Jedyne co mnie martwi to że z wydechu leci woda (wydaje mi się że to własnie płyn chłodniczy). Pod zakrętką nie mam "masła" ani w zbiorniczku nie widać śladów oleju. Czyżby uszczelka pod głowicą?

Opublikowano

W wydechu zawsze znajdzie się woda to normalne. Jak dużo Ci go ubywa ? Popratrz na tył silnika na głowicy tam jest krócieć wodny taki plastikowy w ktorym są montowane czujniki, on lubi pękać.

Opublikowano

Podepne sie pod czyiś temat żeby nie zakładać nowego . Silnik 1.6 ADP . na starym czujniku temperatury temperatura rosła do 80 tak jakby byla to temperatura robocza silnika . gdy wjechlem do miastaczy stałem na swiatłach rosła do 90 a w trasie chlodny dzien szybsza jazda spadała ponizej80 ogrzewanie dobre podmuch gorący. Po wymianie czujnika tempstoi rowno 90 czy trasa czy miasto . pytanie czy możliwe jestże wymiana czujnika rozwiązalacaly problem ? Nowy czujnik ma koncowke metalowa z bolcem a stary nie mialbolca . termostat otwiera sie tuz przed 90 . dodam ze wisko mi nie zasprzęgla do konca a waz powrotny leje dopiero rzy 2 tys obr

Opublikowano

Podepne sie pod czyiś temat żeby nie zakładać nowego . Silnik 1.6 ADP . na starym czujniku temperatury temperatura rosła do 80 tak jakby byla to temperatura robocza silnika . gdy wjechlem do miastaczy stałem na swiatłach rosła do 90 a w trasie chlodny dzien szybsza jazda spadała ponizej80 ogrzewanie dobre podmuch gorący. Po wymianie czujnika tempstoi rowno 90 czy trasa czy miasto . pytanie czy możliwe jestże wymiana czujnika rozwiązalacaly problem ? Nowy czujnik ma koncowke metalowa z bolcem a stary nie mialbolca . termostat otwiera sie tuz przed 90 . dodam ze wisko mi nie zasprzęgla do konca a waz powrotny leje dopiero rzy 2 tys obr

Wąż powrotny leje tzn.? Dużym ciśnieniem, czy tak zwanym ciurkiem delikatnie zaczyna lecieć przy tych 2 tysiącach?

Co do czujnika to najlepiej temperaturę sprawdzać VAGiem, bądź z climatronica - przedlift kanał 49, gdyż zwykły wskaźnik na zegarach ma odchył + - do 10 stC. żeby nie denerwować kierowcę, kiedy temperatura cały czas się zmienia.

Co do pytania to tak - jest możliwe, że wymiana rozwiązała cały problem.

Witam. Mam problem z moją audią :( Ubywa mi płyn chłodniczy, spod auta nic nie leci. Jedyne co mnie martwi to że z wydechu leci woda (wydaje mi się że to własnie płyn chłodniczy). Pod zakrętką nie mam "masła" ani w zbiorniczku nie widać śladów oleju. Czyżby uszczelka pod głowicą?

Piotrek, sprawdź czy zaworkiem bezpieczeństwa nie ubywa płyn. Zaworek ten mieści się pod zbiornikiem wyrównawczym, taki mały dzyndzel. Kolejna sprawa to w jakich ilościach na ile kilometrów, lub przy jakich prędkościach zauważyłeś ubytek płynu?

Witam. Mam problem z moją audią :( Ubywa mi płyn chłodniczy, spod auta nic nie leci. Jedyne co mnie martwi to że z wydechu leci woda (wydaje mi się że to własnie płyn chłodniczy). Pod zakrętką nie mam "masła" ani w zbiorniczku nie widać śladów oleju. Czyżby uszczelka pod głowicą?

Edytowane przez Gandalesch

Opublikowano

Wąż powrotny leje tzn.? Dużym ciśnieniem, czy tak zwanym ciurkiem delikatnie zaczyna lecieć przy tych 2 tysiącach?

Co do czujnika to najlepiej temperaturę sprawdzać VAGiem, bądź z climatronica - przedlift kanał 49, gdyż zwykły wskaźnik na zegarach ma odchył + - do 10 stC. żeby nie denerwować kierowcę, kiedy temperatura cały czas się zmienia.

przy 2 tyś zaczyna dopiero delikatnie ciurkiem lecieć . im więcej obr. tym mocniej .vaga podepne jak bede miał możliwość żeby być spokojnym . szukając rozwiązania na forum doszedłem do wniosku że stary czujnik był nieprawidłowy bo wszyscy podając rodzaj czujnika wskazują na własnie taki jak kupiłem 4 piny z bolcem http://www-parts.pl/silnik-osprzet/946-czujnik-temperatury-059919501-vernet-ws2605.html

a stary był bez tego wystającego bolca z tej blaszki

ciekawi mnie co będzie latem przy niesprawnym sprzęgle wiskotycznym i przy mniej wydajnej pompie niż nowa bo też przeglądając forum czytałem że ciurkiem to na wolnych obrotach powinno lać.

i zarówno przed jak i po wymianie czujnika na rozgrzanym silniku ogrzewanie jest konkretne ogień poprostu

Edytowane przez adrian725

Opublikowano

Pompa widocznie daje za małe ciśnienie. Zacząłbym od tego.

Opublikowano

Ja mam przedlifta i kanał na którym znajduje się temperatura płynu chłodniczego to 51...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

temp spr przy okazji przeglądu gazu , wskazania zgadzają się mniej więcej z tym co jest na blacie , przy okazji rozrządu wpadła nowa pompa i wszystko jest , ale nadal ciekawi mnie czy przy niesprawnym sprzęgle wiskotycznym nie będzie się przegrzewał latem , przyjdzie lato , się zobaczy

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Z tego co zauważyłem to po naprawie kompresora klimatyzacji problem zniknął. Może jest to spowodowane że jakoś przez klimę mi to uciekało albo gdy Panowie mi to naprawiali to i zlikwidowali problem z wyciekiem, ale nic mi nie mówili o tym. Zobaczymy czy będzie znów ubywać. Jak na razie wszystko jest ok.

Opublikowano

W samochodach z LPG to raczej częsty problem. Zazwyczaj problemem są trójniki gdzie są podłączone węże od reduktora. Po założeniu gazu przewody są jeszcze sztywne, później trochę się zluzują i opaski na nich luźno siedzą. Trzeba je dokręcić nieraz. Jak ktoś przesadzi to taki trójnik potrafi się rozlecieć bo często są wkładane plastiki. Mi ostatnio zaczęło trochę ubywać, ale w moim przypadku to chyba wina reduktora...

Opublikowano

Popratrz na tył silnika na głowicy tam jest krócieć wodny taki plastikowy w ktorym są montowane czujniki, on lubi pękać.

Powiedz mi jaki numer ma ta cześć i gdzie dokładnie sie ona znajduje

Opublikowano

Popratrz na tył silnika na głowicy tam jest krócieć wodny taki plastikowy w ktorym są montowane czujniki, on lubi pękać.

Powiedz mi jaki numer ma ta cześć i gdzie dokładnie sie ona znajduje

miedzy silnikiem a sciana grodziowa, w gornej czesci, jest czarny, mocowany na dwie sruby na imbus. U mnie jedna byla niedokrecona na tyle, ze mozna bylo wsadzic paznokiec miedzy blok a krociec, niby szczelina minimalna a płyn leciał jak ze swini

Opublikowano

dojde tam od góry ?

Opublikowano

taa spokojnie, jak wyjde z psem to Ci zrobie zdjecie ktora to czesc

Opublikowano

Mnie ten króciec wodny pękł przy dolnej śrubie i też tam ciekło. Ot tak ze starości.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.