Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

glowica bex

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Trzy miesiące temu regenerowałem głowice do bex'a. Niestety spawana była na dwóch pierwszych cylindrach podobno w 7 miejscach. Ostatnio objawy pękniętej głowicy wróciły: spadek płyny chłodniczego, siwy dym po odpaleniu na zimnym i wypadanie zapłonów oraz telepanie budą i nie trzymanie stałych obrotów silnika na zimnym rozruchu.

Gwarancja na głowicę opiewa na spawy wykonane przez firmę natomiast tak sobie myślę że po wielokrotnym spawaniu te naprężenia mogły się gdzieś rozejść i znów pękła, a że spawy będą najmocniejsze więc musiała pęknąć w kolejnym słabym punkcie i tym samym reklamacja nie będzie uwzględniona.

Czytałem tutaj że głowica od bfb pasuje. Ale czy na pewno? I czy bez przeróbek? Mechanik powiedział że przykładali taką i niestety nie pasowała.

Robił ktoś zabieg wymiany z bex'a na bfb? Jeśli tak to macie kogoś sprawdzonego do polecenia w lublinie lub warszawie? Albo dostęp do zdrowych głowic?

Sama głowica niestety nie ma grubych ścianek co uważam jest minusem, ponieważ struktura nie jest w stanie przenosić większych naprężeń. Do tego najprawdopodobniej moja została przegrzana przez poprzedniego wlasciciela ktory nie dopilnowal aby krociec przy chlodnicy nie puszczal plynu.

Prośba o pomoc ! Bujam się z tematem już prawie rok.

Opublikowano

skoro do bfb pasuje z bex to na odwrót też, jest taka samo w obu.

ja szukałem AWT z passka b5 fl - dużo tańsza. Kupiona, sprawdzona, zrobiona i założona.

Pasuje avj, amb i inne z wyjściem na egr z tyłu.

Opublikowano
  • Autor

Macie może kogoś w lublinie albo warszawie do polecenia kto już robił tzn zamieniał głowice?


skoro do bfb pasuje z bex to na odwrót też, jest taka samo w obu.

ja szukałem AWT z passka b5 fl - dużo tańsza. Kupiona, sprawdzona, zrobiona i założona.

Pasuje avj, amb i inne z wyjściem na egr z tyłu.

długo juz jezdzisz na tej awt? jak z mocą silnika po takiej zmianie ?


Macie może kogoś w lublinie albo warszawie do polecenia kto już robił tzn zamieniał głowice?


skoro do bfb pasuje z bex to na odwrót też, jest taka samo w obu.

ja szukałem AWT z passka b5 fl - dużo tańsza. Kupiona, sprawdzona, zrobiona i założona.

Pasuje avj, amb i inne z wyjściem na egr z tyłu.

długo juz jezdzisz na tej awt? jak z mocą silnika po takiej zmianie ?

robiles jakies przerobki w awt?czy pasuje od ręki?

Opublikowano

awt z paska pasuje plug&play ja mam z apu i tez pasuje tylko wywaliłem sai

Edytowane przez otis89

Opublikowano

pasuje od ręki. Tak naprawdę każda która ma wyjście na egr z tyłu.
Można założyć bez egr ale trzeba usunąć układ sai.

Z mocą jest wsio okey bo to te same głowice

Opublikowano

Tam nie ma EGR- jest obieg wtórny.

Opublikowano
  • Autor

awt z paska pasuje plug&play ja mam z apu i tez pasuje tylko wywaliłem sai

Długo na niej jeździsz?

pasuje od ręki. Tak naprawdę każda która ma wyjście na egr z tyłu.

Można założyć bez egr ale trzeba usunąć układ sai.

Z mocą jest wsio okey bo to te same głowice

Ile już na niej jeździsz?

Opublikowano

To kolegi auto, jeździ jakiś miesiąc może dłużej.

Ale co to zmienia?

Opublikowano
  • Autor

To kolegi auto, jeździ jakiś miesiąc może dłużej.

Ale co to zmienia?

chodzi mi jak się sprawuje, bo różnie może być po takiej zmianie, wystarczy że po zeszlifowaniu głowicy i dopasowaniu do bloku jest różnica stopnia w kącie i zaraz będzie klops

sam robił?

Opublikowano

Dramatyzujesz... jak potrzebujesz to kup odpowiednią, daj do obróbki i zamontuj. Nie szukaj dziury w całym.

Opublikowano

Ewidentnie szukasz dziury w całym.

Robiłem to z nim.

I tak musisz dać do szlifierza używaną głowicę czy to AWT czy inna żeby sprawdził szczelność - no chyba że ryzykujesz całą robotę itd jak sie okaże że dziurawa.

A szlifierz jak zrobi dobrze to Ci żadnych kątów nie przestawi.

To w BFB czy BEX kąty będą dobrepo szlifie a AWT złe?

Zrozum że to są te same głowice. A jeśli chcesz mieć nową to zamów w serwisie.
Koszt - detal 13tys zł;) i będzie po problemie

Opublikowano

Jak wyżej pisali nic się nie zmieni , u mnie apu śmiga już jakieś 7 tysi i nic się nie dzieje jedynie czasami zapali się mil od sai bo nie wywalone z softu. Zakładaj tą z awt tylko od razu zrób ją na tip top i ciesz się jazdą.

Opublikowano
  • Autor

No to mnie namówiliście jeśli będę robić, bo na razie falowanie obrotów ustało, płynu w turbinie nie ma, muszę sprawdzić elektrykę(cewki świece zmieniane w tamtym roku, przewody sprawdzane)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.