Skocz do zawartości
IGNOROWANY

00575 intake manifold pressure. Auto nie jedzie


bobersky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kumpel kupił samochód A4 B5 1.9 90KM 1996 rok. Auto nie jedzie jak powinno. Turbo ładuje 0.3B. Czujnik N75 cyka po podaniu 12V. Omijaliśmy też N75 na przewodach i nic nie dało. Sztanga przy przygazowaniu nie rusza sie, pod wpływem strzykawki 100ml sztanga rusza sie o jakieś centymetr, pod ręka chodzi cięzko. Na VCDS wywala błąd 00575 Intake Manifold Pressure, Control Differnce, co też mogłoby wskazywać, że to map sensor, ale patrzyłem i od intercoolera do kolektora nie widzę, żadnej czujnika. Rura od turbo do (chłodnicy? nie jestem pewien) jest cała w oleju i brudzie. Może to wskazywać na turbo? Auto nie ma żadnego notlaufa, po prostu nie jedzie od samego dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztanga powinna się ruszać na jakieś 2 cm

Czujnik doładowania jest w ecu - czarna puszka na podszybiu.

Do sprawdzenia wężyki układu podciśnienia.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawi logi i wtedy będzie można coś gdybać, na pewno M75 do sprawdzenia, przepływka, turbo i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany.

Okazało się, że gumowy element (rura) dolotu był dziurawy od dołu, z boku było widać tylko małą dziurkę, a od dołu był rozerwany po całości. Teraz turbo ładuje tyle ile powinno :)

Także podsumowanie- kumpel kupił praktycznie wolnossącego diesla, jedna sobota na szukanie usterki, czteropak piwa i 18zł za rure z przesyłką i minuta wymiany :)

Edytowane przez bobersky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...