Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena sprawności amortyzatorów


miszaq92

Rekomendowane odpowiedzi

2tn09ly0n99i.jpg

Tak to wygląda, gość na stacji mówił że jest w porządku. Mi się wydaje, że za mało.... ktoś krowy woził tym samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozmawiałem z gościem na stacji diagnostycznej to powiedział że poniżej 70% amorki się wymienia, generalnie to co prezentuje ten kwit to mało. Niech się wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rownież nadają się do wymiany.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na inną stację a zobaczysz że wynik będzie inny.

Wysłane z mojego myPhone ARTIS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś nim? Było czuć, że 'pływa' ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas czuje ze plywa, choc z tym jest roznie, raz plywa, raz nie. Dziwna jest sytuacja jak np wycofuje i skrece do konca w prawo to go buja na boki/kolysze. Cos rowniez stuka i stwierdzil ze to niezabezpieczony przegub wewnętrzny ktory sobie mimowolnie "lata" kazal zabezpieczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, trzeba mieć dystans do tego się słyszy, faktycznie może lepiej zmień diagnostę i wszystko jeszcze raz przejrzyj.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś krowy woził tym samochodem?

Nie no 13-sto letni, wykiełtany diesel, to powinien mieć zawias funkiel nówka, prawie nie śmigany... :sarcastic:

Co do wiarygodności badania na trzepakach, to najlepiej byłoby przemilczeć temat...

Powiem tylko, że niedawno byłem jednego dnia na 6-ciu SKP w okolicy i praktycznie na każdej inny wynik, łącznie z odwrotnym wskazaniem gorszego amora na jednej osi i to nie o 2-3%, tylko w granicach kilkunastu %. Rozrzut wyników od 30 do 85% :facepalm:

Jest kilka metod badania m.in metoda Eusama lub Boge, zużycie urządzeń, kalibracja, ciśnienie w kołach itd, itp, wszystko ma jakiś wpływ na wynik.

Temat jest rozległy i ogólnie mało kto to ogarnia, a już na pewno nie diagności w SKP...

Twój pomiar wygląda kiepsko - duża różnica na przedniej osi - co nie znaczy, że nie można jeździć - można, tylko z głową.

Dla bardziej dociekliwych coś do poczytania:

http://www.wimad.com.pl/wimad_pliki/articles/2010-11-Metoda_2_w_1_w_praktyce_diagnostycznej.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chyba nigdzie nie da się sprawdzić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma passata b4 i to jest dopiero czolg, ale coz... Era dobrych samochodow umarla ponad 15 lat temu. Jak ogladalem amortyzatory, oraz testowalem je domowym sposobem to wszystko bylo w normie, bez zadnych wyciekow oleju itp. Na razie jezdze, stukac stuka, wymienilbym... Gdybym mial pewnosc co to, a bogaczem nie jestem zeby az tak zaryzykowac. Ale dzieki za udzielanie sie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jesteśmy, żeby sobie pomagać :) Co do sprawdzenia amorów - nie masz zaufanego mechanika ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swojego mechanika, bardzo dobrego i nie stwierdził on nic niepokojącego na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy, żeby wymienić wszystko co możliwe, nie o to tu chodzi. Może jeździj na razie , obserwuj i słuchaj czy pukanie/stukanie się nie nasila.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez BF10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo najważniejsze. Daj znać jak znajdziesz przyczynę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

excel-g kayaba warto takie brac?

dobre amory tylko strasznie twarde.mialem w poprzedniej furze. ogolnie dobre amory za niska kase. nie wiem jak w Audi gdzie masz jeszcze wielowahacz, ale na McPhersonie strasznie twardo bylo:d

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo wychodzą ? Nie lepiej Ci coś bardziej komfortowego włożyć ? Jaki budżet ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...