Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba pasażera nie działa - tak, wiem że było.


smokehead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem że to częsty problem...Szyba od pasażera nie działa od kupna, tak samo próbując ją otworzyć od kierowcy jak i od pasażera. podświetlenie przycisków działa po obydwu stronach.
Szyba kierowcy działa normalnie.

Zrobiłem to co powinienem na początku, sprawdziłem kable, no i ujrzałem takie coś:

mSB4gFb.jpgOd razu widzimy że 3 kable są urwane, cała reszta przetarta. Pytanie brzmi jak się dobrać do urwanych kabli które schowały się w drzwiach, ten gumowy element dość cięzko się zakłada po ściągnięciu tym bardziej że jest on i tak zabezpieczony jeszcze wewnątrz drzwi. Będe wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez smokehead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej naprawy powinieneś zdjąć tapicerkę drzwi wymontować całą wiązkę, naprawić ją porządnie i ponownie zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić bez rozbierania tapicerki :) Dostęp średni, ale dla chcącego... Przelotkę wyciągnij z dziur, ponaciągaj wiązkę żeby było jej jak najwięcej i lutuj, nie zapomnij o termokurczach. Najlepiej dolutować kawałek nowego kabla i zrobić wszystko ciut dłuższe, później wepchnąć nadmiar za przelotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też rozebrać tapicerkę pod schowkiem i tam wypiąć kostki, dzięki czemu nieco bardziej wyciągniesz te przewody w przelotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn mi brakuje tych przewodów co się schowały do drzwi, swoją drogą ciekawe za co są odpowiedzialne.
No ale dobra czyli bez rozbierania drzwi powinienem wyciągnąć ten element gumowany w drzwiach, wybebeszyć to i naciągnąć wiązkę, dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdjął tapicerkę dla pewności i wszystko ładnie załatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągaj tapicerkę, to 10 minut roboty. Zanim to zrobisz kup zapasowe wciski, jest ich 6 dużych i dwa małe.

Robiłem to pare dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze w takim razie musze odwiedzić kolejny temat, sciągania tapicerki.

@januszm41 jakiś namiar na te wciski masz? to od razu sobie zamówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o ledach w dekorach znajdziesz numery spinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kilka filmów i nasuwa mi się kolejne pytanie, czy po demontażu tapicerki nie będzie trzeba wymontować jeszcze głośnika lub czegoś innego by dostać sie do tych kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba, ale to 3-4 śrubki, co za problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem żaden, po prostu pytam:)


Dobra dziś rozebrałem drzwi, zlutowałem kable co wcale nie było proste... od środka drzwi wiązka nie wyszła jakoś dużo bardziej.
W każdym razie mały głośniczek zaczą działać w drzwiach kierowcy. Co do szyby pasażera to teraz sytuacja wyglada tak że chyba przełącznik zaśniedział? Czy coś takiego bo muszę bardzo mocno ze strony kierowcy wciskać zeby opuścić szybę to samo w drugą stronę. Jeśli chodzi o strone pasażera to prawie niemożliwym jest opuścić szybę, ale można zamknąć w miarę to działa, więc wnioskuję że to wina tylko przełączników w drzwiach. Być może rozruszają się po czasie.

W każdym razie jakiś efekt jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi dlaczego masz tak zabrudzone kable? Ja jak u siebie ściągałem te gumy to przewody były jak nowe. Auto nie było czasem zalane? Byc może dlatego przyciski zaśniedziały?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ciekawa myśl powiem Ci...
Co prawda od strony pasażera kable wyglądały ok, w każdym razie auto po kupnie miało pełno piachu na tylnych wahaczach, hak też był używany, obracało się w jednej niemieckiej rodzinie i serwis do 200kkm później już nie było, wyglądało jakby koles nie wiem po budowie jeździł?

Co jeszcze, jak zdjąłem tapicerke z drzwi kierowcy to ta pianka byla cała w takim no przyklejonym pyle jasnego koloru, pomyślałem że może z tej budowy, ale teraz jak mi zarzuciłeś ten pomysł to jak na całej powierzchni tej pianki miałby on osiąść tak równomiernie itd, zdjęcia nie zrobiłem niestety.

W takim razie rozkrece inne drzwi też bo musi to tak samo wyglądać, przynajmniej powinno.

Dodam tylko, że w aucie nie ma żadnej stęchlizny ani nic takiego, a już ponad rok nim jeżdże...dziwne.

Wiem że jak auto zalane to raczej ciężko wyplewić ten zapach, innych oznak nie zauważyłem, wszystko działa i nie miałem żadnych problemów.

Edytowane przez smokehead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi mogą być zamienione przykładowo z zalanego, nie ma co szukać dziury w całym. Ważne, że działa to co potrzebowałeś. Potrzebujesz jeszcze jakiejś pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cała elektronika działa itd wiec raczej nie ma opcji, no zgadza się poczekam jeszcze może się rozruszają te przyciski, jeśli nie to rozbiore i przeczyszcze bo skoro od pasażera można podnieść szybę a opuścić już praktycznie się nie da to musi być cos na styku bo co innego.

Dzięki Panowie za pomoc i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - inaczej byłoby gdyby dało radę opuścić (opór mniejszy) a nie dałoby rady podnieść (opór większy). Tak jak u mnie narzeczona otworzyla sobie podjechala pod prace zaczela sie ulewa a szyba ni chu chu do góry :D szerokości pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...