Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB słabe doładowanie


greghoryy

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie lipa :) Podmieniłem przepływomierz i nie ma różnicy. Wydaje mi się że sztangę od wg za mocno skręciłem bo na manometrze pompuje do 0,7 bar. Z tego co wyczytałem to powinien przeładować a tu można normalnie jeździć. Myślę że może coś z ecu jest nie tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dv sprawdzone, n75 podmieniony. Dzisiaj ogólnie auto strasznie zaczęło przerywać przy przyśpieszaniu od 2000 tyś obr. powyżej 3500 już w miarę jest ok. Myśle że sztanga od gruszki jest za mocno podkręcona tylko czy by od razu przeładowało? Czy może cewki że tak poszarpuje ?

Sztangę skręciłem tak aby ta klapka zaczęła się otwierać od 0.45 bar bo dalej nie chciałem ryzykować przeładowaniem a tu i tak pompuje 0,7 bar (w poradniku na forum jest od 0.55-0.6 bar) Czy możliwe że jest jakiś problem w gruszce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)
Trochę ogarnąłem silnik, nie dość że na początku za mocno skręciłem sztangę od gruchy to jeszcze miałem wypadanie zapłonu na drugim cylindrze.
W końcu nie wiedziałem czy te szarpania są od przeładowania czy od układu zapłonowego. W programie od gazu po kolei wyłączałem wtryskiwacze, okazało się że na drugim szarpało najbardziej, wymieniłem cewkę, zmniejszyłem przerwę na świecy i wreszcie się udało :) Sztangę skręciłem tak że pompuje 0.68 bara przy max obciążeniu. Błędu przeładowania nie ma, auto idzie do odcinki. Myślę że tak może zostać skoro komp nie odcina paliwa. Ogólnie uszczelniłem silnik tam gdzie trzeba było i na razie autko śmiga super na lpg i pb. W tygodniu wstawię logi i może filmik jak przyśpiesza to porównamy, bo może po prostu przyzwyczaiłem się do 150km i mi się wydaje że auto słabe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz wężyk z wg to przyciśnie do 1 bara i nie powinno nic szarpać, tylko jechać :P Ja tak przejechałem trase w Krk do Poznania po regulacji sztangi jak to pisują na 0,55 bara- brednie! Ustawia się tak, żeby była po prostu domknięta klapka i lekko naciskało na nią ramie- w warunkach warsztatowych. A mi ustawiali tam gdzie regenerowali mi turbo, potem miałem to samo co ty, że szarpało i szarpie nadal, sprawdziłem już chyba co się dało, nowe podzespoły były przekładane, żeby sie przejechać tylko i sprawdzić czy to to.. Stwierdziłem, że świece jak miały 6 miesięcy, to nie będzie ich wina, ale widocznie może jednak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...