Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycena samochodu przed szkodą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem ostatnio mały wypadek rozpędzony samochód uderzył w moje Audi.

Szkoda dość duża tylna klapa, tylny zderzak, tylne błotniki pogniecione, podłoga bagażnika, żadnych drzwi nie można zamknąć swobodnie a jednych w ogóle, poduszki pod silnikiem się przekręciły a więc raczej wg mnie szkoda będzie całkowita.

Czy gdzieś mogę się dowiedzieć ile wynosiła wartość mojego samochodu przed kolizją a jest to audi A4 b5 1,9 tdi 90km 1998 rok skóra,elektryka, imo, centralny zamek, podgrzewane lusterka, klima automatyczna.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to z góry dziękuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena rynkowa tego auta to od (+/-) 6000zł do 8000zł.

Ubezpieczalnia wyślę Ci wszystkie papiery. W nich będzie także kwota na jaką wycenili auto przed kolizją, po kolizji i różnicę. A cena będzie pewnie z eurotaxu. Tak mi się zdaje przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość pojazdu przed szkodą zostanie oszacowana wg Eurotaxu i raczej nie będzie to więcej niż 8 tyś. Szacunkową wartość można jednak podnieść dokumentując nakłady poniesione na tuning, wymianę całych podzespołów lub doposażenie auta. Przy takim uderzeniu w tył, zwykle dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego (naderwanie mięśni, przepuklina międzykręgowa, zniesienie lordozy szyjnej). jeśli więc cokolwiek cię boli, to idź do lekarza (nawet do pogotowia). Za takie urazy także parę tysięcy można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to się już dowiedziałem czegoś a nie wie ktoś może jak wygląda sytuacja z wrakiem pojazdu bo domyślam się że zostanie on u mnie. Nigdy nie miałem żadnego zdarzenia drogowego stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrak bedziesz mogl sprzedac we wlasnym zakresie, lub jesli TU wyceni podejrzanie wysoko mozesz domagac sie od nich odkupienia pojazdu.

Pamietaj, ze jesli zbedziesz auto taniej niz TU go wycenilo maja obowiazek doplaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość pojazdu przed szkodą zostanie oszacowana wg Eurotaxu i raczej nie będzie to więcej niż 8 tyś. Szacunkową wartość można jednak podnieść dokumentując nakłady poniesione na tuning, wymianę całych podzespołów lub doposażenie auta. Przy takim uderzeniu w tył, zwykle dochodzi do urazów kręgosłupa szyjnego (naderwanie mięśni, przepuklina międzykręgowa, zniesienie lordozy szyjnej). jeśli więc cokolwiek cię boli, to idź do lekarza (nawet do pogotowia). Za takie urazy także parę tysięcy można dostać.

Niestety nie byłem u lekarza. Wypada dwa tygodnie po wypadku iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno jezeli nie odczuwałeś dużego bólu przez 2 tygodnie to ubezpieczyciel sie wypnie na ciebie. Przy skręceniu odcinka szyjnego po paru godzinach juz szyja nie możesz machać i 3 tyg. Kolniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...