Skocz do zawartości
IGNOROWANY

m5 e39 5.0 400KM vs S6 c5 4.2 340KM


Nowak_zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie co do tych dwóch pojazdów.

Audi S6 c5 4.2 340KM Quattro np. http://moto.allegro.pl/item498403447_sliczne_audi_s6.html

oraz

BMW M5 e39 5.0 400KM np. http://moto.allegro.pl/item487654941_bmw_m5_e39_ksenon_navi_tv_pdc_400km.html

Chodzi mi o wady i zalety obydwu konstrukcji

1. o to czy silnik v8 5.0 z bmw i v8 4.2 maja jakieś wady ?

2. jakie sa ich przebiegi których nie trzeba się obawiac i jaka jest zywotnosc tych silnikow ?

3. na co szczególnie zwrócic uwage przy tych silnikach i kupnie tych pojazdów ?

4. czy jest cos co sie często psuje w tych autach ?

5. jakie jest spalanie v8 4.2 w S6 czy mniej wiecej takie same jak w a8 4.2 300KM lub 310KM ?

6. które z tych aut będzie drozsze w eksploatacji ?

7. Jakie sa ceny czesci eksploatacyjnych typu klocki, tarcze, rozrząd ?

8. Które z tych aut wy byscie wybrali ?

i nie pisac mi tu tekstow typu "ze skoro pytam o spalanie to mnie na te auto nie stac"[br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 11:17_________________________________________________ps. jak ktos cos wie na temat tych aut, jezdzil nimi itp.... to prosze o wypowiedzi i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 w tej budzie to był dla mnie zawsze kox sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do S6 ja bym wybral M5. V8 M-Power to jest coś. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno trzeba uwazac na walki rozzradu i na VANOS (Variable Nockenwellensteuerung) cos jak regulacja faz rozrzadu. W tych silnikach te elementy byly najbardziej wadliwe. A wymiana nowych (dwie sztuki) w serwisie niemieckim kosztuje okolo 9000€. Pewnie uzywane sa tansze.

2713832nj6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m5 .... e39 marzenie malego chlopca po graniu w NFS :kox:

ja bym wybierał bawarkę a później sie zastanawiał czy będzie mnie stać na eksploatacje :decayed: m5 to klasyk tak jak ford mustang GT500 z 68r :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez S6 to nie jest zadna konkurencja dla M5

M5 E39 porownuje sie z RS6 C5 - te auta jezdza porywnawalnie

mysle ze jak jestes realnie zainteresowany to powinienes poszukac na forach stricte zwiazanych z tymi modelami, a nie na forum A4 .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. a ja mysle ze nie chodzi tu o konkurencje ( osiagow ) tylko o koszty eksploatacji i niezawodnosc

po 2. najpierw pytam tu moze sie dowiem czegos konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za OT, ale wydaje mi się, że napiszę coś mądrego (wg. mnie) - jak nie, proszę o usunięcie.

To są już samochody dla prawdziwych miłośników (S6 w tej budzie już jest stosunkowo tanie), więc zadane pytania są ... chyba trochę dziwne :cool1:

Najpierw przejedź się jednym i drugim modelem, a dopiero potem się zastanawiaj - te dwa samochody to dwie różne bajki i wybór pod kątem eksploatacji jest mało sensowny.

S6 kupisz taniej, więc zostanie Ci więcej na utrzymanie. M5 to już na dzień dobry większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest dziwne w tym ze chce poznac realne koszty eksploatacji tych aut ?

wtedy bede miec pewnosc czy mnie stac

zanim sie przejade fajnie by bylo poznac opinie uzytkownikow ktorzy MIELI STYCZNOSC Z TYMI AUTAMI.

nie porownojcie tych aut ze soba !

po prostu jak ktos zna odpowiedzi na ktores z pytan zawartych w pierwszym poscie to niech napisze

to nie jest porownanie zadne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na pytanie nr. 8

Mysle ze jezeli chodzi o eksploatacje, to M5 bedzie cie wiecej kosztowalo, bo jest ich mniej. Silniki 4.2 Audi byly montowane tez w innych pojazadach, dlatego jest tez wiecej czesci do nich. Musisz sie tez liczyc, ze jezeli kupujesz M5, albo S6 w tej cenie, to maja one juz pewnie troche kilometrow przejechanych i ze poprzedni wlasciciel nie kupil sobie tego auta po to by eksploatowac go do 3000 obrotow... Ja osobiscie jezdzilem S6 przez weekend jako pasazer i przyznam ze nie czuc tych 340 koni.

Jezeli chcesz kupic sobie Auto aby stanac gdzies spalic gume dla szpanu (co watpie) to BMW sie bardzie nadaje.

Ja osobiscie mam respekt przed samochodami z taka moca i tylnim napedem. Moga byc bardzo zdradliwe i trzeba duzo doswiadczenia aby modz wykorzystac calkowicie jego mozliwosci.

Duzy plus Audi, jest to ze jest to quattro i mozna na pewno wykorzystac ta moc latwiej niz w BMW.

To jest moja opinia i nie kazdy musi sie z tym zgadzac.

M5= koszta, frajda, rasowy, Porsche Killer itd...

S6=bezpieczenstwo, mniejsze koszta i frajda na mokrych drogach...

Ja bym sobie kupil na Twoim miejscu Subaru Impreze za cene M5 bo na dobre Evo nie starczy...

Efekt wizualny lepszy niz M5,mlodszy rocznik, 4x4, podobnie pali a szybsza na zakretach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jestem bardziej za s6 .... m5 to tak mi dzis wskoczylo do glowy jak zobaczylem po ile chodza w niemczech

i tu pytanie

czy silnik 4.2 z s6 rozni sie konstrukcyjnie od np silnika 4.2 300/310KM z A8 ?

czy jest to ten sam silnik co w s8 przed liftem ktory tez ma 4.2 i 340KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze blok silnka jest na pewno ten sam, jednak musza byc minimalne roznice konstrukcyjne bo s6 4.2 ma stopien sprezenia 11.6:1 a A8/A6 4.2 10.8:1.

Skrzynia ma inne przelozenie

Ale osprzet silnika jest powinnien byc ten sam...

jak cos jeszcze znajde na niem. forach to dam znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to sie ci nei przyda ale kuzyna siasiad kupil sobie kiedys taka m5 i przejechalem z nim moze 50 km ... jako pasazer , fakt jak powiedzial kkk03 na tylny naped z taka moca to trzeba umiec juz jezdzic, co do eksploatacji to ten kolo moil ze do 400k przebiegu nic sie nie powinno dziac z autem ,jak poprzedni wlasciel dbal o auto ,czyli plyni i inne pierdoly na czas , co do spalania to m5 przy "normalniej jezdzie" pojecie uznawane przez kazdego inaczej wg niego krecilo sie okolo 16 l w miescie

ja wiem tyle na temat m5 a o a6 sie niewypowiem bo nie wiem ... ale bierz m5 :kox::kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy cos to wniesie do tematu ale jesli ci zalezy na wiedzy o m5 wstap na forum bmw,powiedza ci wszystko co i jak i doradza ewentualnie...z tych 2 aut wybral bym m5,bmw juz mialem -audi mam ,ale i tak nastepna bedzie bawaria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej firmie jest kilku maniaków na prawde szybkich aut przyjezdzaja do nas klienci o mocach 500 i wiecej koników i maja 4x4 i pytałem sie wielu np . o bawarie powiedzieli ze szybkie sa M ale i zdradliwe.ostatnio był klient nissanem 350z i powiedział jakby miał kupować to dla bezpieczenstwa 4x4. audi bedzie tansze w utrzymaniu.ale jak masz wybierac audi to pomysl o RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowak ale tak szczerze powiec nad czym ty sie zastanawiasz ? jezeli ja bym byl na twoim miejscu i mialbym do wyboru takie 2 autak wziolbym m5 i odkleil znaczki z tylu i nakleil TDS i smialbym sie prosto w twarz ludzia w 350z i subaru sti i inne [br]Dopisany: 04 Grudzień 2008, 21:33_________________________________________________bierz m5 i wszystkich innych :banan1::dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad czym sie zastanawiam ? to nie chodzi o to co jest lepsze ...

w tym watku chodzi o to zebym sobie zdal sprawe czy mnie bedzie stac na utrzymanie jej czy nie w razie ewentualnej naprawy

szczerze powiem ze bardziej jestem za s6 ....

klocki, tarcze, rozrzad itd itp patrzylem juz

ceny sa znosne dla m5 i s6

teraz kwestia na co mnie najdzie ochota po sprzedazy a4

ps. jak ktos cos wie jeszcze na temat tych aut to pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez spojzalem na ceny , przez towi temat i ceny można uznać za porównywalne :blink: ale pamietaj m5 to klasyk ich duzo nie ma rynku wtornym. Chyb aze sa po jakim dachowaniu :decayed: s6 tez mozna szukac ze swieczka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...