Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] AFN By Kozi093


Kozi093

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów :hi:

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B5 :banan:

1.9 TDi AFN 110KM 1998r

Kolor szary LY7L

Wyposażenie:

-Klima

-ABS

-Szyby przód elektronic, tył korbotronic :kox:

-Elektr. lusterka

-4x airbag

-centralny zamek z domykaniem szyb z kluczyka

Kilka fotek

20160402_162839-1.jpg20160402_163046.jpg

Autkiem zrobiłem prawie 3tys km.

Do tej pory zrobiłem:

-Filtr powietrza i akumulator

-Wymiana oleju i filtra oleju

-Wymiana tarcz hamulcowych i klocków tył (mastersport) + cieknący zacisk zregenerowany

-Wymiana czujnika wstecznego biegu na ori ze złomu za 20 zł dzięki za poradnik irrass111

-Wymiana rozsypanego uchwytu na kubki na naprawiony z pomocą poradnika by landryn86

-Wymiana tunelu środkowego na ten kupiony okazyjnie z uchwytem. Okazał się być w lepszym stanie od fabrycznego. Jedyną wadą jest brak otworu na podłokietnik. Podłokietnik tak nadawał się do wymiany.

-Wymiana żarówek na LED w pozycyjnych przód i w podświetleniu wnętrza.

-Nabicie klimy i wymiana filtra kabinowego

-wymiana dwóch dolnych wahaczy z prawej strony

Plany:

-koła 17" lub 18" nastawiam się raczej na większe

-poprawienie zmęczonego lakieru

-reflektory przód polift valeo

-zderzak przód S4 albo chociaż polift

-głośniki w drzwiach przód do wymiany bo się kończą - DONE

-oklejenie na nowo odklejonej podsufitki - DONE

-przyciemnienie szyb

-lusterko prawe anglik -DONE

-podświetlenie nóg pasażerów tył LED i podświetlenie dekorów z poradnika by kaju - W TOKU

-podświtlane kratki nawiewu z polifta

-tempomat

Na pewno o czymś zapomniałem. Dopiszę w trakcie.

Jeszcze kilka zdjęć

20160516_221105.jpg20160529_104321.jpg

przez najbliższy tydzień będę jeździł bez podsufitki (w oczekiwaniu na tkaninę)

20160528_144258.jpg

W tygodniu dotarła tkanina ale dopiero dziś miałem czas żeby okleić tę nieszczęsną podsufitkę. Trochę się ze szwagrem namęczyliśmy ale najważniejsze, że nic nie zwisa. :decayed:

20160605_185420.jpg

Słupki uchwyty i słoneczka są trochę ciemniejsze ale moim zdaniem daje to fajny kontrast :kox:

Edytowane przez Kozi093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkanina była z klejem czy osobno jakiś klej kupywałeś ? trzeba było robić już czarny sufit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo napisać, że jeśli oklejałeś na nowo, mogłeś robić od razu czarny ;) Trochę do zrobienia jest, więc powodzenia. Koła pakuj od razu 18 jeśli zastanawiasz się nad rozmiarem, chociaż szczerze.. Mam pare miesięcy 18 i mam wrażenie, że 19 byłyby lepsze, zresztą u mnie w temacie możesz sobie zobaczyć :decayed: Myślałeś ogólnie, żeby ją obniżać? Bo teraz jest niezła koza, więc na większych kołach będzie jeszcze wyżej :banan: Małymi krokami do przodu, u mnie też zaczynało się od łatwiej dostępnych rzeczy finansowo i kiedy się skończyły pomysły na tanie rzeczy, jakoś to wszystko wolniej idzie niestety :D Powodzenia w modach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tkanina była z klejem czy osobno jakiś klej kupywałeś ? trzeba było robić już czarny sufit :)

Klej miał szwagier w sprayu natryskowy ale nie starczyło więc pod słoneczkami poszedł butapren. Przy tym jasnym materiale mam wrażenie że wnętrze się powiększyło optycznie. Przynajmniej z tyłu.

Miałem to samo napisać, że jeśli oklejałeś na nowo, mogłeś robić od razu czarny ;) Trochę do zrobienia jest, więc powodzenia. Koła pakuj od razu 18 jeśli zastanawiasz się nad rozmiarem, chociaż szczerze.. Mam pare miesięcy 18 i mam wrażenie, że 19 byłyby lepsze, zresztą u mnie w temacie możesz sobie zobaczyć :decayed: Myślałeś ogólnie, żeby ją obniżać? Bo teraz jest niezła koza, więc na większych kołach będzie jeszcze wyżej :banan: Małymi krokami do przodu, u mnie też zaczynało się od łatwiej dostępnych rzeczy finansowo i kiedy się skończyły pomysły na tanie rzeczy, jakoś to wszystko wolniej idzie niestety :D Powodzenia w modach :hi:

Niżej? Już i tak zdarzyło mi się zostawić dokładkę przedniego zderzaka na krawężniku. Od tamtej pory unikam parkowania przodem. No i czasem cos sie przytrze na dzurach. Mimo to myślę ze przy zmianie felg bedzte musiał wpaść gwint. Przez chwilę zastanawiałem się nad airride (typowe po zobaczeniu tego na zlocie) ale jednak nie na moją kieszeń. A co do rozmiaru felg to raczej 17 na te moje drogi Edytowane przez Kozi093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drogi średnie, Poznań nie należy do najłatwiejszych i te szyny od tramwajów.. Mimo wszystko, idzie się przyzwyczaić do zwalniania, kulania się itp. :decayed: U mnie wahacz jest niżej nie paczka fajek i chyba jeszcze nie zdarzyło mi się nim zahaczyć, co do krawężników to po prostu zawsze parkuje tyłem, poza tym wygodniej zawsze i nigdy nie zostawiłem dokładki, mimo że jest dosyć nisko, nie mówię nisko, bo chłopaki niektórzy to pradziwy hardcore prezentują ;) Wybór felg wiadomo, należy do Ciebie ale 17 roboty nie zrobi, a jak kupisz gwint i spodoba Ci się krecenie, to dopiero zobaczyć co to znaczy jazda na glebie, bo wiadomo, będzie odrobinę niżej na mniejszym kole, chyba że zarzucisz balony no ale to wybór zależy od każdego kierowcy już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak mody raczej na następny sezon. Pomału ciułam hajs nie wstrzymując realizacji innych planów

Przyznam się że myśląc o alusach świeżo po zakupie miałem na myśli 16' szwagier polecił 17' a dylemat czy może całkiem 18' pojawił się w mojej głowie przy przeglądaniu forum. Tak czy inaczej poczekajmy do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pewnie beda 18 :D malo kto nagle wybiera rozum heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka , brakuje ciemnych szyb i ładnych alu : ) Co do kół to powiem kolego że do 18 masz troszke mało mocy , wiem wydaje Ci sie że wbija w fotel :D ale to tylko te niutki w dieslu daja tą satysfakcje... Ja na twoim miejscu dał bym '17' i rozsądną opone , nie szerszą niż 215 :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładuj 18 i nawet się nie zastanawiaj. Na 17 + opony wydasz tylko kasę, pierwsze emocje opadną i będziesz żałował że nie kupiłeś o cal większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem do siebie 18stki a już myślę nad 19 :decayed: Nie ma co się zastanawiać :wink: Z tym że ja z gwintem w przeciwną stronę poleciałem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka , brakuje ciemnych szyb i ładnych alu : )

Dzięki. Szyby są w planach może razem z wymianą czołowej bo tak może nie przejść przeglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się pomału :naughty:

wpadło duże lusterko

20160616_115226.jpg

20160616_115356.jpg

na pierwszym zdjęciu zdemontowane dekory w celu wklejenia taśmy led :kox:

zmienione zostały głośniki na hertz dcx 130. :banan:

proszę nie komentować że mogłem dać jakieś 160ki. 1. nie chciałem rzeźbić 2. jestem usatysfakcjonowany biorąc pod uwagę w jakim stanie były poprzednie :facepalm:

20160616_121427.jpg

zmieniłem też maskownicę w drzwiach kierowcy bo poprzedni właściciel połamał butem.

w tym miesiącu poza oświetleniem zrobię coś z układem napędowym i zawieszenia. na pewno przeguby i prawdopodobnie wahacze.

potem może być przestój bo w lipcu jadę z ziomkami Audiczką na Woodstock a w sierpniu Szwecja Dania więc OOOO odpocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie. Przerwie tylko w pisaniu bo przy autku ciagle coś się robi. 

We wrześniu 2016 dorwałem okazyjnie ori alusy 16" z nówkami oponami letnimi uniroyal Rainsport 3 205/55

Wymieniony został komplet wahaczy z przodu, hamulce, sprzęgło, rozebrana i wyczyszczona została turbina i wymienione przewody podcisnienia ponieważ miałem problem z zacinaniem się zmiennej geometrii, wymienione dwa przewody klimy i ponowne nabicie (kurcze trzeba zainwestować w podłogę), łącznik elastyczny wydechu, zmiana mapy silnika na jakieś 140 kucy, więcej grzechów nie pamiętam. 

Przymierzam się do montażu mat grzewczych do lusterek bo leżą i zbierają kurz od pół roku (odradzono mi gmeranie przy plastikach przy temperaturach poniżej 5-10°C), muszę zrobić porządek z grzaniem tylnej szyby bo jak je włączam to mi radio szumi, przyciemnić szyby... Jest tego jeszcze ale obecnie Audi stoi u lakiernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...