Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana żarówek mijania


kamtob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko - co należy uczynić żeby wymienić wszystkie żarówki w przednich lampach B6-stki ???

zakupiłem sobie zestaw Philipsa i nie jestem pewien jak się do tej czynności zabrać (w komorze jest ciasno a boję się odkręcać lampy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybcjej by był jakbyś wykręcił obie lampy każda trzyma sie na 4 torxach bodajże torx 6 . Tylko pamietaj żeby je w tych samych miejscach przykręcić. Można też zdemontować osłone filtra powietrza i też bedziesz miał dojście, z lampą od strony kierowcy będzie gorzej ją już lepiej wykręcić, bo przy wymianie przeszkadza zbiorniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale pewnie po takim zabiegu trzeba będzie jechać na ustawianie lamp, chyba że ich dość dokładne przykręcenie nie wpływa znacząco na ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale pewnie po takim zabiegu trzeba będzie jechać na ustawianie lamp, chyba że ich dość dokładne przykręcenie nie wpływa znacząco na ustawienia ?

Wyjecie lampy nie zmienia ustawienia swiatel.Nie ma najwiekszego problemu z wyjeciem lampy.Nic sie nie boj.Ciezko wyjac kostke w lampie(przynajmniej u mnie) ale nie trzeba tego robic do wymiany zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

A wlozysz tam reke??JA za cholere do siebie nie dalem rady.Trzeba bylo wyciagac lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie polecacie żarówki na światła mijania do B6 2001 soczewkowych...?

ja bym zainwestował w xenon :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

A wlozysz tam reke??JA za cholere do siebie nie dalem rady.Trzeba bylo wyciagac lampy.

Jakos wlozylem w swoje xenonki, zeby zmienic postojowe, wiec w zwykle soczewkowe moze byc tylko latwiej. A reke mam ciężką.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Tak zeby dawac prace serwisantom :wallbash: :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gnoje......

u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dałem rady wymienić bez demontażu lampy zresztą przydało się wyciągnięcie bo miałem popękane zaczepy reflektora to od razu naprawiłem.

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Bo firma musi z czegoś żyć - nie sztuka sprzedać komuś samochód sztuką jest żeby nabywca wracał na serwis (tam się dopiero zarabia kasę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie

a to juz akurat nie jest wina producenta :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie

a to juz akurat nie jest wina producenta :polew:

wina wina bo instrukcja nakazuje zdjęcie zderzaka ale chłopaki z forum wymyślili inny sposób a ja nie byłem wtedy forumowiczem i bałem się odkręcania pewnych rzeczy w komorze silnika :tongue4: i co Ty na to :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięx za doradztwo

jutro wymieniam i wyciągam lampy jak radzicie, próbowałem od strony silnika ale tam jest ciasno jak cholera i ręka nie daje rady,

p.s. postojówki to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze dwa torxy,jeden z tylu lampy i jeden od strony chlodnicy-poodsuwaj kable i zobaczysz :wink4: te z tylu tylko poluzuj :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...