Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Wymiana żarówek mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

mam pytanko - co należy uczynić żeby wymienić wszystkie żarówki w przednich lampach B6-stki ???

zakupiłem sobie zestaw Philipsa i nie jestem pewien jak się do tej czynności zabrać (w komorze jest ciasno a boję się odkręcać lampy).

Opublikowano

Najszybcjej by był jakbyś wykręcił obie lampy każda trzyma sie na 4 torxach bodajże torx 6 . Tylko pamietaj żeby je w tych samych miejscach przykręcić. Można też zdemontować osłone filtra powietrza i też bedziesz miał dojście, z lampą od strony kierowcy będzie gorzej ją już lepiej wykręcić, bo przy wymianie przeszkadza zbiorniczek.

Opublikowano
  • Autor

Ok, ale pewnie po takim zabiegu trzeba będzie jechać na ustawianie lamp, chyba że ich dość dokładne przykręcenie nie wpływa znacząco na ustawienia ?

Opublikowano

najprościej wyjąc lampy :P

Opublikowano

Koledzy a jakie polecacie żarówki na światła mijania do B6 2001 soczewkowych...?

Opublikowano

Ok, ale pewnie po takim zabiegu trzeba będzie jechać na ustawianie lamp, chyba że ich dość dokładne przykręcenie nie wpływa znacząco na ustawienia ?

Wyjecie lampy nie zmienia ustawienia swiatel.Nie ma najwiekszego problemu z wyjeciem lampy.Nic sie nie boj.Ciezko wyjac kostke w lampie(przynajmniej u mnie) ale nie trzeba tego robic do wymiany zarowki.

Opublikowano

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

Opublikowano

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

A wlozysz tam reke??JA za cholere do siebie nie dalem rady.Trzeba bylo wyciagac lampy.

Opublikowano
Koledzy a jakie polecacie żarówki na światła mijania do B6 2001 soczewkowych...?

ja bym zainwestował w xenon :good:

Opublikowano

Jak masz zwykle soczewkowe, to sobie poradzisz bez demontażu reflektora. Trzeba otworzyć klapkę z tylu i wymienić żarówkę. :good:

A wlozysz tam reke??JA za cholere do siebie nie dalem rady.Trzeba bylo wyciagac lampy.

Jakos wlozylem w swoje xenonki, zeby zmienic postojowe, wiec w zwykle soczewkowe moze byc tylko latwiej. A reke mam ciężką.... :evil:

Opublikowano

Ja mam normalna i za nic nie wloze:D

Opublikowano

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Opublikowano

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Tak zeby dawac prace serwisantom :wallbash: :wallbash:
Opublikowano

no właśnie gnoje......

u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie :wallbash:

Opublikowano

Ja też nie dałem rady wymienić bez demontażu lampy zresztą przydało się wyciągnięcie bo miałem popękane zaczepy reflektora to od razu naprawiłem.

jak oni te auta konstruują żeby nie można było w prosty sposób żarówki zmienić :no:

Bo firma musi z czegoś żyć - nie sztuka sprzedać komuś samochód sztuką jest żeby nabywca wracał na serwis (tam się dopiero zarabia kasę)

Opublikowano
u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie

a to juz akurat nie jest wina producenta :polew:

Opublikowano
u mnie musiałem cały zderzak wyje***ć na glebe żeby żarnik zmienić dopiero potem dowiedziałem się na forum że można to obejść sprytnie

a to juz akurat nie jest wina producenta :polew:

wina wina bo instrukcja nakazuje zdjęcie zderzaka ale chłopaki z forum wymyślili inny sposób a ja nie byłem wtedy forumowiczem i bałem się odkręcania pewnych rzeczy w komorze silnika :tongue4: i co Ty na to :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Wielki dzięx za doradztwo

jutro wymieniam i wyciągam lampy jak radzicie, próbowałem od strony silnika ale tam jest ciasno jak cholera i ręka nie daje rady,

p.s. postojówki to nie problem

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

A w jaki sposób wyjąć przednią lampę po stronie kierowcy?

Odkręciłem dwie śruby na górze ale lampa nie chce sie poddać

Opublikowano

sa jeszcze dwa torxy,jeden z tylu lampy i jeden od strony chlodnicy-poodsuwaj kable i zobaczysz :wink4: te z tylu tylko poluzuj :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.