Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów


mczekaj5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po zakupie Audiczki mam źle ustawione światła długie. Mijana są dobrze ustawione, a co do długich jest problem, jedno świeci totalnie w prawo a drugie w góre w lewo wprost w oczy kierowców jadących z naprzeciwka. Koledzy czy ktoś regulował w 1.9 TDI te światełka..? jak to można zrobić ? da rade jakoś domowym sposobem ręcznie bo silniczek niestety mam zepsuty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do długich jest problem, jedno świeci totalnie w prawo a drugie w góre w lewo wprost w oczy kierowców jadących z naprzeciwka

troche to dziwne bo z regóły swiecą za wysoko albo za nisko ale na boki :mysli: moze zarówki są zle wsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do długich jest problem, jedno świeci totalnie w prawo a drugie w góre w lewo wprost w oczy kierowców jadących z naprzeciwka

troche to dziwne bo z regóły swiecą za wysoko albo za nisko ale na boki :mysli: moze zarówki są zle wsadzone.

Dołącze się do tematu ja mam właśnie problem krótkie ok a długie świecą bardzo nisko w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do długich jest problem, jedno świeci totalnie w prawo a drugie w góre w lewo wprost w oczy kierowców jadących z naprzeciwka

troche to dziwne bo z regóły swiecą za wysoko albo za nisko ale na boki :mysli: moze zarówki są zle wsadzone.

Dołącze się do tematu ja mam właśnie problem krótkie ok a długie świecą bardzo nisko w czym problem?

Popatrzcie na swoje lampy od gory. Zobaczycie takie biale pokrętła na klucz szesciokątny męski. One slużą do ustawiania lamp w pionie. W poziomie nie wiam jak sie ustawia i czy wogole jest taka mozliwosc bo u mnie dlugie tez swieci w bok.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ALL B6] Ustawienie przednich leflektorów

Czego..? :blink:

:polew:

w poziomie mozna odkrecic sruby 2 na gorze,jedna z boku,kolo chlodnicy i jedna z tylu-wszystkie poluzowac i zobaczyc na scianie,zakryc jakas szmata jeden reflektor i zobaczyc roznice,potem drugi i ustawione... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zarowke,moze zle siedzi w gniezdzie, a takze o ile dobrze pamietam,tam sa dwa pokretla do ustawiania i jedno jest od poziomu,drugie od pionu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarnika odwrotnie nie włożysz a te pokrętła ok wiem które ale jak nimi kręcisz to reguluje się mijania i długie razem ( góra-dół) i jak ustawię jedno to drugie lipa.

wiem,ze zarnika odwrotnie nie wlozysz-chodzilo mi o gniazdo,moze w gniezdzie nie siedzi dokladnie,wiec jesli nie mozesz ustawic sam-podjedz na jakis warsztat ,bo moze soczewka zle jest ustawoina,na pewno jest jedno pokretlo gora-dol,a drugie prawo-lewo,wiem,bo sam ustawialem,wiec to wina ktorejs soczewki,lub odblysnika,ja ustawialem swiatla tak-stanalem przed sciana okolo 10 metrow dystans i recznie opuscilem reflektory na dol,w miejscu,gdzie ziemia stykala sie ze sciana,byl koniec snopa,nie swiecilo wyzej,potem kocem zakrylem jedna lampe i potem druga,zeby porownac kat padania-u mnie w angielskiej wersji lewa swieci ciut wyzej,wiec u Ciebie w lewostronnej kierze snop z prawj powinien byc wyzej,potem wlaczylem dlugie i najpierw jednym pokretlem wysokosc-jedna lampa potem druga i potem znow koc i porownanie-jesli swieca za bardzo w bok-to drugim pokretlem-z druga lampa to samo-ja za punkt odniesienia wzialem okno i tak ustawilem i przeszlo przeglad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo w bok ???? jak to sprawdzić? ja mam tez anglika przy jakiej odległości powinny się krzyżować jeśli powinny oczywiście?

mi swiecily obie lampy w odleglosci okolo 20 metrow w jeden punkt-podjezdzasz pod sciane i patrzysz-na okolo 10m,potem dalej i widzisz ,czy snop swieci prosto,czy wali na boki-jesli swieci na ktorys bok-musisz ustawic,bo z dalszej odleglosci kogos mozna oslepic :wink4: po to tez uzywalem koca... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na stacje diagnostyczna a ustawia Ci swiatla.Za wiele szelestow to nie kosztuje,a efekt lepszy niz przy scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na stacje diagnostyczna a ustawia Ci swiatla.Za wiele szelestow to nie kosztuje,a efekt lepszy niz przy scianie.

pewnie,ze to lepsze od sciany,ja to robilem z jednej przyczyny-brak czasu...a jak juz chwile znalazlem,to kolejka byla,ze trzy auta i dalem sobie spokoj... :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 20m przecinają się mijania tak? a jak u ciebie z prawą lampą bo od niej będę bazował przy 20 m gdzie masz punk środkowy załamania światła czy na w prost czy po środku auta? Bo nie wiem czy mają się przecinać bliżej prawej strony czy lewej czy może po środku szerokości samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinny sie przecinac,tylko swiecic prosto,ja bazowalem na prawej lampie,bo lewa jest skrecona do srodka i

prawa na 10 metrow od sciany,lampy manualnie w dol,koniec snopa ma sie stykac z ziemia i sciana przy gruncie,lewa- w tym momencie wewnetrzna strona snopa powinna byc na tym samym poziomie,zas zewnetrzna jakies 45 stopni w gore

za punkt odniesienia wzialem okno posrodku snopow i odjezdzalem od sciany na okolo 15-20 metrow,patrzac ,czy snopy sie "schodza,lub rozchodza"-jesli tak-korekta,maja swiecic prosto do okolo 20 metrow,bo dalej juz tego nie sprawdzisz :wink4:

dlugie to samo,tylko z kocem,wlaczasz dlugie i odleglosc kolo 20 metrow-moze nawet wiecej,ja dlugie ustawialem na boisku do pilki noznej :wink4: masz tam linie i na srodku boiska ustawiasz-dlugie, odjezdzajac od srodkowego kola ,do pola karnego,patrzac na snop swiatla... "krecisz do oka,zeby swiecily rowno-i tak nie bedziesz nikogo mijal na dlugich-maja swiecic dla ciebie... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz nie wiem o co chodzi z tymi swiatlami. Ja tez sam sobie je ustawialem i mam dwie sruby jedna ustawia soczewke w pionie a druga dlugie w pionie. Wiem ze tak mam na 100% bo ustawiałem je tydzien temu. Jak to kutfa jest w koncu z tymi srubami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...