Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wody cieknie po malym przebiegu


ClNEK

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem 1.9 tdi 130KM z cieknaca pompa wody dlatego tez odrazu ja wymienilem razem razem z rozrzadem. Po 15 tys km znow uslyszalem od innego mechanika, ze cieknie mi pompa wody. Wrocilem do tych co montowali rozrzad i ci stwierdzili, ze cieknie na "reperaturce" pompy. Poinformowali tez ze z kolejna moze sstac sie to samo, gdyz w ukladzie sa slady korozji popimo wczesniejszego plukania. Czy to faktycznie moze byc przyczyna awarii takiej pompy i mam sie spodziewac kolejnych jej wymian czy to poprostu przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość części dzisiaj to jedna wielka porażka , nie opłaci się kupować zamienników bo często przez to właśnie trzeba robić naprawę dwa razy :decayed:

Znam firmę która importuje graty z CHRL i innych azjatyckich krajów , pakują to w nie swoje pudełka i pchają do dużych polskich dystrybutorów :P

Kup ori pompę wody i wymień .

Napisz do kolegi :

H4mm3R

Ma ori graty w dobrej cenie :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wymień na oryginalną nową pompę wody. Rozrząd robisz raz na 90 tys. km więc nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem u siebie przypadek, że pompa wody (Ruville) puszczała po przebiego ok 12 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mialem pompe oryginalna H4mm3R. Jeszcze troche i by sie calkiem zatarła po 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, z pompa ori (faktura z serwisu), i też puszczała prawie od samego początku.

W związku z tym że dużo jeżdżę, a ubytki były małe, jakoś mi się zeszło z jej wymianą, ąż zaczął zbliżać się termin kolejnej wymiany rozrządu, pompa go przyspieszyła, bo płyn zaczął znikać w zastraszającym tempie.


Dokładnie wymień na oryginalną nową pompę wody. Rozrząd robisz raz na 90 tys. km więc nie ma co oszczędzać.

Masz przykłady że z ori też są problemy.


Pompy występują w dwóch wariantach, nowe i regenerowane z literką "X" na końcu numeru i są o dużo tańsze.

Dla przykładu pompa do 1.8T z numerem:

06A121012G kosztuje 686 zł.

06A121012GX kosztuje 208zł.

Oczywiście ceny mogą nieznacznie się różnić, bo mam nieaktualną ETkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ori wytrzymała 65tyś (2lata) i jestem na etapie szukania oryginalnego rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ori wytrzymała 65tyś (2lata) i jestem na etapie szukania oryginalnego rozrządu

jak będziesz kupował ori pompę to kup 03L121011GX jak jest numer 03L121011G lubią cieknąć. różnią sie że na tym kole zębatym GX ma otwory a G ma fasolki. bierz z otworami

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A x nie oznacza ze pompa jest regenerowana?

Wysłane z mojego myPhone S-Line 16 GB przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ale gościu który prasuje w ASO audi mówił żeby brać GX bo G ciekną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ori pompa która padła mi po 65 tys.

ialy8sgx.jpg

Mechanik się dziwił że silnik wytrzymał kilka tygodni bez chłodzenia, oberwało wirnik i coś chrobocze przy kręceniu,

Teraz też założyłem ori i się deko obawiam czy wytrzyma choćby te 90 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem juz jakis zamiennik. Moja po 15tys wizualnie jak nowa tylko przy kreceniu "skrzeczala"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz loteria nawet ori moze sie wysypac, pasek i reszta osprzetu ok,

Wysłane z mojego myPhone S-Line 16 GB przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem 038 121 011J jeśli znów padnie zmienię na tą GX jeżeli będzie pasować

 

Edytowane przez Jog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/rozrzad-serwisowy-vw-audi-seat-skoda-1-9-2-0-tdi-i5774943329.html tu gościu sprzedaję rozrząd serwisowy z pompą GX tez ma dużo innych cześći do oooo między innymi wahacze lema w dobrej cenie

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2016 o 11:27, Jog napisał:

Założyłem 038 121 011J jeśli znów padnie zmienię na tą GX jeżeli będzie pasować

 

Mały update minęło nie  wiele ponad rok i kupiona na forum pompa cieknie:facepalm:  chyba nawet 30tyś nie zrobiła jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...