Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 AVANTador S4/LINE GTB 2260VZK 19' Pompei S5 STYLING 132 BIX INTEMO Koito Q5 continue by KoJ@K


KoJ@K

Rekomendowane odpowiedzi



Zarowki "filipsa" , ktore mialy byc biale, ale chyba im sie troche nie udalo nawet z zarnikami 4300K nie "łapią" jednej barwy


traj dys: :decayed:

6000zestaw.jpg

Tylko oprawki trza zmienić na W5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa tylko te zarowki pewnie kosztuja 1/3 ceny co dalem za lampy :D Oprawki w lampach juz przerobione na w5w ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, ze malo jak za dwie postojowki ;) do tego jeszcze te rezystorki do nich ...

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dogodzisz dogodzisz ;)

A orientujesz sie jak to sie dobiera te rezystorki, w sensie np pod H7 led - jaki rezystorek ma byc, ile W i omów ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dogodzisz dogodzisz ;)

A orientujesz sie jak to sie dobiera te rezystorki, w sensie np pod H7 led - jaki rezystorek ma byc, ile W i omów ? ;)

Tak, bez problemu da się to policzyć na kolanie.

W skrócie - liczysz jaki opór teoretycznie ma mieć rezystorek z prawa Ohm'a. Moc minimum taka jak żarówka, którą zastępujesz, czym więcej tym lepiej - tutaj chodzi tylko o temperaturę jaką wytryzma rezystor.

Np dla postojówek powinno być 35Ohm i minimum 6W, a błędu nie zgłąsza nawet przy przy 68Ohm (sam mam takie). Dla takiego oporu moc wydzielana na rezystorze ma około 3W. Wsadziłem więc z zapasem 5W.

Czym większy opór tym rezystor może mieć mniejszą maksymalną moc, bo z racji mniejszego prądu mniejsza jest jego temperatura.

Więc tu, przy H7 też trzeba by dobrać jak największy, przy którym nie ma błędu i potem znając jego wartość dobrać z zapasem moc. Będę to robił pod h7 niedługo... Dam znać.

Teoretycznie przy mocy H7 ~55W i 14,5V opór powinien wynosić 3,9Ohm i rezystor musi być już wtedy chłodzony... np taki w metalowej obudowie i przykręcony do czegoś dużego i metalowego na pastę termoprzewodzącą... bo nagrzeje się prawie tak jak żarówka... Myślę, że 4,7Ohm na pewno zatrybi, 50W starczy wtedy na styk, ja bym dał 100W. Może uda się z 6Ohm, wtedy musimy "odparować" 35W, więc 6Ohm/50W styknie z 15W zapasem. To przy "słabych" żarówkach ledowych, bo jeśli są jakieś mocne ledy np 20W (ale prawdziwe 20W) to możliwe, że wtedy wystarczy oszukać tylko na tą różnicę w mocy między 55 a 20 - ale tutaj trzeba by obadać jak zareaguje moduł przy teście żarówek.

Asienaprodukowałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Tomnik'a w zależności od tego czy masz auto z systemem diagnozy spalonych żarówek 24 lub 34zł.

Biją filipsy pod każdym względem. Bez dodatkowych rezystorów - wkładasz i świecą.

U mnie przy żarniku 4300k wyglądają identycznie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt swieca ladnie. Tylko czy widziales, jak wyglada odblysnik po jakims czasie przy tych "z canem" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrecic dedykowaną zarówke led o białej barwie...to by było za proste.... :facepalm: trzeba rezać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i u znajomego okopcilo odblysniki od nich.

Rudy - dla kazdego led i jego barwa znaczy co innego ;) jeden do zarnikow 4300K zaalozy byle jaki bialy zimny (uj ze barwy sie wcale nie zgrywają) i cieszy miche, a drugi"reza" i kombinuje tak, zeby barwy byly do siebie zblizone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt swieca ladnie. Tylko czy widziales, jak wyglada odblysnik po jakims czasie przy tych "z canem" ??

Kojuś a jak ma wyglądać?

Bierz od tomika i będziesz zadowolony :naughty:

Znów ci fotki posłać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odblysnik jest okopcony w miejscu nad postojówkami. I tak jak napisalem to nie tylko u mnie sie zrobilo i nie tylko w lampach B6.

Jakie fotki znowu mo chcesz wysylac, przekaznika ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiles, bo nie mieli dziady. Ale z drugiej strony, se mysle (bo wzialem H7 ledy od Morsika i bede chcial z nich dzienne zrobic) to najpierw zobacze jak ten led bedzie wygladal przy bixie i jak cos to dopiero wtedy sie zrobi chyba przekaznika, jak mi nie bedzie pasowalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojuś tylko ze jak w h7 dasz leda i z niego zrobisz drl to zapomnij o długich przy drlu :(


Chyba że założysz mce z b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, zdaje sobie z tego sprawe, ale chyba to jakos przezyje ;)

A na jakiej zasadzie wtedy dziala mce z b7 ??

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...