Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak głośników tył


Sebastian Rogowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Otóż niedawno stałem się szczęśliwym audi a4 b5 sedan.

Ostatnio zauważyłem że w moim audi nie ma głośników z tyłu ani w półeczce ani w drzwiach. Stąd moje pytanie co i jak zrobić żeby wszystko zamontować żeby to miało ręce i nogi? słyszałem że opłacalną rzeczą jest wymiana radia, kupno wzmacniacza i skrzynki oraz wymiana głośników przód na lepsze. Ktoś coś może poradzić? Mój budżet na to wynosi ~1tyś. Zależy mi na jakości dźwięku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień głośniki z przodu, najlepiej na 16, wygłusz drzwi, zmień radio i przydał by się wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już ponad 1 tyś wydany, na początku można zainwestować w dobre głośniki to będzie odczuwalne nawet przy słabszym radiu a później sukcesywnie cały zestaw kompletować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zacząć od dystansów w przednie drzwi (100zł), do tego głośniki 16cm, nie za głębokie, np. Hertz +tweetery i zwrotnice, np. takie: http://allegro.pl/glosniki-hertz-ev-f-165-5-basowe-esk-ultra-plytkie-i6104187834.html(250zł), potem wygłuszenie drzwi, najlepiej blacha i ramka, tu zależy jakie maty kupisz, są różne ceny i grubości (150-250zł), porządne radio (250-500zł), kable głośnikowe 2x2.5, kosztują grosze, potem ewentualnie wzmacniacz, kable i skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki Udimension El Comp 6. Przystosowane do pracy ze wzmacniaczami o nizszej mocy. - 450zl.

Dystanse, maty wygluszajace, kable - 100zl.

Radio Kenwood, Alpine - 500zl.

I masz tysiaka. Na poczatek styknie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse, maty wygluszajace, kable - 100zl.

Zależy gdzie da wzmacniacz, jeśli w bagażniku to zasilającego potrzeba 5+1m czyli jakieś 30zł, bezpiecznik i oprawka 10zł

głośnikowe 10m czyli jakieś 20zł, sygnałowe 40zł, czyli 100 to same kable.

A jeśli chodzi o wygłuszenie to 100zł nie wystarczy nawet na samą taśmę dekarską bo jedna kosztuje prawie 60 zł a dwie rolki to jeszcze mało na sam przód, nie mówiąc już o matach butylowych.

Jedynie oszczędzić może na dystansach robiąc je samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable do wzmacniacza można kupić w komplecie, ceny są różne, grunt nie kupować najtańszego badziewia.

Porządne radio 250-500 :-D

Wiesz, w tej kwestii rynek jest tak obszerny że głowa mała. Radia teraz są trochę tańsze niż kiedyś, chociażby przez brak CD i dużą konkurencję. Radio można kupić i za 300 i za 1000, nowe lub używane, dlatego dałem takie widełki trochę z d*py :decayed:


Glosniki Udimension El Comp 6. Przystosowane do pracy ze wzmacniaczami o nizszej mocy. - 450zl.

Dystanse, maty wygluszajace, kable - 100zl.

Radio Kenwood, Alpine - 500zl.

I masz tysiaka. Na poczatek styknie :wink:

Nie policzyłeś wzmacniacza, a same kompletne kable do niego to lekko 70zł. Maty też tanie nie są a dystanse np. od Kowiego to już ok. 80-110zł

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie. Czy w tapicerce tył sedan występowały głośniki? poki co nie znalazlem. Czy może ktoś mi potwierdzic, że w tapicerce są oznaczone miejsca pod głośniki? da sie to jakoś sensownie wyciąć, żeby tam coś wpakowac? ogolnie rzeźba straszna ale jeśli można to ładnie zrobić to chyba warte zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie. Czy w tapicerce tył sedan występowały głośniki? poki co nie znalazlem. Czy może ktoś mi potwierdzic, że w tapicerce są oznaczone miejsca pod głośniki? da sie to jakoś sensownie wyciąć, żeby tam coś wpakowac? ogolnie rzeźba straszna ale jeśli można to ładnie zrobić to chyba warte zachodu?

Też jestem ciekaw czy w sedanie z 95 roku z korbkami pod tapicerką w drzwiach jest fabryczne miejsce na głośniki... Wiem wiem wystarczy parę śrubek odkręcić i sprawdzić ale może ktoś kiedyś sprawdzał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gwoli jasnosci dla przyszlych pokoleń, w liftowych boczkach wygląda to tak:

6392ba5db43f730a1867f0b25bc87408.jpg015709cbfdc0e70bd2e546c28aca0651.jpg818bd4dc8c24611802d2a8c13572fdd0.jpg

#rzeźbaMocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...