Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechotanie przy odpalaniu i cykanie na rozgrzanym


dex1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim Audi. Jest to A4 B5 1999 rok 1.8 T ANB. Miesiąc temu wymieniony został napinacz łańcuszka rozrządu na nowy firmy Febi. Wcześniej miałem problem z cykaniem napinacza na gorącym silniku po np.30 km. Przy odpalaniu czasem delikatnie szklanki zagrały na sekundę i cisza. Teraz po wymianie napinacza na nowy ( Febi ) jest zdecydowanie gorzej, cykanie pojawia się często dużo wcześniej. Praktycznie za każdym razem słychać grzechotanie przy odpalaniu, najczęściej na gorącym silniku.

Silnik zalany olejem Motul 5W40. Miska była ściągana, smok był trochę zabrudzony, wszystko zostało wyczyszczone i poskładane. Ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach około 1.6 bara.

Pytanie brzmi, czy jest możliwość, aby ten nowy napinacz już padł ? Albo może w ogóle one się nie nadają ? Tylko montować oryginalny ? Proszę o jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości ludzie piszą aby montować ORI, nówka w ASO koło 700-800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale czy możliwe,że ten nowy tak szybko padł albo może w ogóle nie działa ? Na starym było zdecydowanie lepiej...

Witam. Napinacz zmieniony na używany z małym przebiegiem i różnica jest kolosalna :) Ten nowy zamiennik prawie w ogóle nie działał..

Zniknęło grzechotanie przy odpalaniu i nie ma cykania po dłuższej jeździe.

Edytowane przez dex1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy napinacz ledwo kupiony i juz padl. Nie dobrze bo ja teraz bede wymienial i tez kupilem febi ori w aso 900zl

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś napinacz swag (30927070) jest coś warty ? Czy szkoda roboty i kasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś napinacz swag (30927070) jest coś warty ? Czy szkoda roboty i kasy ?

Ja właśnie taki miałem założony i aktualnie jest reklamowany, a w aucie jeździ używany oryginalny i też zaczął ostatnio cykać ale nie dotykam tego na razie.. bynajmniej przy odpalaniu nie ma grzechotki. Moim zdaniem szkoda roboty i kasy.

Edytowane przez dex1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś napinacz swag (30927070) jest coś warty ? Czy szkoda roboty i kasy ?

Ja właśnie taki miałem założony i aktualnie jest reklamowany, a w aucie jeździ używany oryginalny i też zaczął ostatnio cykać ale nie dotykam tego na razie.. bynajmniej przy odpalaniu nie ma grzechotki. Moim zdaniem szkoda roboty i kasy.

Dzięki za info, trochę mnie nie pocieszyłeś... :( chyba, że trafiłeś na wadliwy egzemplarz...? Czyli na razie trzeba zrobić sam rozrząd "bez tyłu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kilka napinaczy ,, hyt'' i nie miałem problemów z nimi. Nie są drogie i już zrobione jest na nich kilkanaście tysięcy. Wydaje mi się, że zbędne jest wydawanie 800zl na oryginał skoro za połowę można kupić także dobry napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie musi byc napinacz walniety moze byc hydraulika walnieta jakis zawor albo popychacz

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...