Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kalibracja ksenonów


nike21

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukalem, szukalem i niestety nie udalo mi sie znalezc odpowiedzi na moje pytanie... a mianowicie - w jaki sposob reguluje sie poczatkowe ustawienie ksenonow?

przymierzam sie do wymiany padnietego czujnika samopoziomowania i chcialbym sie dowiedziec jaka jest kolejnosc kalibracji ustawien... wiem ze potrzeba do tego VAGa zeby zapamietac ustawienia ale chcialbym sie dowiedziec jakie sa kolejne kroki przy tej czynnosci... chce sie wybrac do znajomego na SKP zeby przy okazji miec rowna powierzchnie i przyrzad do sprawdzenia ustawienia swiatel...

jesli ktos z Was juz przez to przechodzil to bardzo prosze o pomoc! :)

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tu wszystko jest nie po chrzescijansku... :( a zandego skojarzenia co do ksenonow nie znalazlem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

kolejność jest taka:

1. stawiasz samochód na poziomej powierzchni, ręczny musi być zwolniony, światła wyłączone, ciśnienie w oponach prawidłowe, nie siedzimy w samochodzie, wszystkie błedy modułu muszą być skasowane (może być jeden błąd mówiacy o nieprzeprowadzonej adaptacji)

2. łączysz się z modułem poziomowania

3. wybierasz ustawienia podstawowe, grupa #1 (czasami trzeba nacisnąć start, żeby zaczął zczytywać - zależy od programu)

4. czekasz 15-20 sekund (w niektórych programach w okienku odczytu zmieni się napis z WAIT na SET, czy jakoś tak

5. ustawiasz światła śrubami regulacji (ta bliżej błotnika jest od poziomej, ta bliżej środka auta jest od pionowej)

6. w programie, pozostając cały czas w ustawieniach podstawowych, przechodzisz do grupy #2

Ustawienia zostały zapamiętane. Teraz można wejść w błędy i jeśli sie udało, to nie będzie żadnego, inaczej pojawi się błąd o nieprzeprowadzonej adaptacji.

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Pod linkiem nie ma nic odnośnie kalibracji, może ktoś może mi pomoc.

Jak dziecku :kox:http://www.vag-com.pl/poziomowanie-xenonow.htm

Tam masz na górze zakładke PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE. Na dole masz poziomowanie xenonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...