Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana reduktora z Ac R01 na KME GOLD


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji iż chcę podnieść moc u siebie w aucie a reduktor AC nie wyrobi ponad 230ps chce wsadzić GOLDa KME który powinien obłsłużyć 250-270ps

Dużo jest przerabiania całej instalacji i podłączeń?

Wielo zarów tez trzeba wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robisz sam to pewnie najbardziej nerwochłonne będzie wywalenie starej instalacji od butli do reduktora żeby miała odpowiednią średnicę przelotu. Masz tam miedź czy PCV ? Wtryski pewnie masz już jakieś lepsze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana reduktora to nie jest trudny wyczyn. tak jak kolega pisze przewód faro fi 8 do takiej mocy no i bardziej wydajniejsze wtryskiwacze typu hana lub hercules.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Hanami czasami ludzie pisza ze na 260ps wystarczą a podobno maja wydajność do 60ps z cylindra .. wiec 240ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona , czyli w wolnossacym 250ps w turbo do 230ps jak gdzies kiedys mi któryś z gazowników powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Zostaw go. ogarnie

Nie pchaj się e niepotrzebne koszty. Najpierw zrób moc. Zobacz jak będzie ciśnienie wyglądać i dopiero potem działaj jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią że reduktor nie ogarnie a to jest ostatni element układanki.

Bedę miał jak za darmo tego KME dlatego się nad nim zastanawiam :)

Układ PB do 260ps wydoli .. więc LPG też by było dobrze żeby był mocniejszy :)


Dodam że teraz mam 230ps .. a docelowo ma byc 260 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ac bedzie lepszy niż Gold.. goldem gaz zamrozisz na autostradzie nawet Przy tej mocy co Teraz masz. Nie rozumiem Twojego toku myślenia. Nie wiesz jak się sprawdzi acek i chcesz go już wyrzucać. Czasami zamiast opini innych pewne rzeczy trzeba sprawdzić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie bazuję na wiedzy zdobytej w internecie i na tym co mówił Gregor10 który wiele instalacji założył i wie jak się spisuje AC R01

on maksymalnie na AC zrobił 235ps na więcej nie pozwilił reduktor :) i nie był to odosobniony przypadek :)

u mnie przy 230ps zimą przy 0'C auto już przelączało się na PB z LPG dlatego kombinuje z tym Goldem


Ew. montaż drugiego czerwonego AC r01 i po sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jak ma być 260 to zwykły gold polegnie. Wersja GT powinna obskoczyć. Najbezpieczniej twin tura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ma byc normalny gold co ma obslużyć w teorii 320ps

Czyli co , darować sobie Golda i montować drugiego AC R01 żeby był twin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa filtry jeden taki metalowy z dwoma króćcami (wejście / wyjście ) i taki drugi mniejszy papierowy filterek na którym osadza się cały syf z lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wycisnąć maks mocy z Twojego acka (związane jest to w sumie już z mocy) to wypadało by zasilić listwie wtrysków z dwóch stron. Zmień filtr na porządny np Alex 360 ultra z wejściem Fi 16 i dwoma wyjściami fi 12, i zasil listwę wtryskową wężem fi12 z dwóch stron.

Jak się uparłeś jednak na zmianę reduktora to żeby następny Twój wybór nie tyle co ciśnieniowo a termicznie nie był gorszy od AC R01 250 to (lepiej) Kme TWIN, (gorzej) Gold ale w wersji GT (lubią buczeć). , tak jak roboform550 napisał.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znasz w okolicy Częstochowy jakiegoś ogarniętego człowieka w LPG?

Jest niby ta firma auto perfekt o tez sprzedają części ale z warsztatu ich nie korzystałem nigdy.


a zmiana zasilania i filtra i tak by mi chyba nie dały nic na plus do wydajności ?

Będę miał dziś auto to zrobie zdjęcia instalacji lpg i zobaczymy.. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej ciśnienie będzie siadać co może zapobiec przełączaniu na pb o którym wspominałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info :)

a Tobie realni n ile udało się wystroić auto na Ac R01 ?

Bo na upartego nie chce montować czegoś co ma być o kilka procent mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od wtrysków LPG jakie masz zamontowane i od programu, czy można pozwolić sobie na spadki ciśnienia czy nie.

Jeżeli będzie zapas na spadki ciśnienia rzędu 0,3 bara tak żeby nie pętliło to Acek 250 da rade

Jeżeli ciśnienie ma być beton to nie poleci.

Tak na prawde każde auto zachowuje się inaczej. Dlatego na upartego polecam zanim wyjmiesz reduktor sprawdzenie czy sobie poradzi z wiekszą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...