Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie oleju 700 km 1 litr


przemek1259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem samochód od forumowicza i on twierdzi ze dolewal tylko raz oleju od wymiany do wymiany, mi natomiast przez jakieś 700 km juz zjadł około litra... Olej liqui Molly 5w40. Pytanie moje czy może to być wina oleju? (zawsze jeździł na motulu) czy co to może być?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie jest to wina oleju jeśli jeździł na 5W40. Te silniki po prostu biorą olej i poprzedni właściciel musiał to zataić przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znany forumowicz czy taki co się miesiąc temu zarejestrował.

Majkel190

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Zapewne nie jest to wina oleju jeśli jeździł na 5W40. Te silniki po prostu biorą olej i poprzedni właściciel musiał to zataić przed Tobą.

Czyli wymiana oleju nie pomoże raczej?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione odemnie. Moze teraz cos z mojej strony. Audi od sprowadzenia zalewane Motul 5W40. Zmiana zawsze co 10 000km. Przy zalewaniu motula, a byl zalewany 5 razy przezemnie dolewalem 2x0,5L. Kolega zostal o tym poinformowany. Ostatnio w ramach testu zalalem Liqui moli 5W40, przejechalem chyba z 6000 bez dolewki, od razu powiedzialem aby kupil olej bo bedzie mial dolewke, jak leci w trase. 90% jazdy autem to miasto, 10% trasa do 120 na ekspresie. Kolega lata po autostradach. Wg mnie musi to byc wina zmiany oleju bo mi nigdy nie lykal ponad 1L. Tyle moge dopowiedziec. Nigdy nie tuszuje niczego przy sprzedazy auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione odemnie. Moze teraz cos z mojej strony. Audi od sprowadzenia zalewane Motul 5W40. Zmiana zawsze co 10 000km. Przy zalewaniu motula, a byl zalewany 5 razy przezemnie dolewalem 2x0,5L. Kolega zostal o tym poinformowany. Ostatnio w ramach testu zalalem Liqui moli 5W40, przejechalem chyba z 6000 bez dolewki, od razu powiedzialem aby kupil olej bo bedzie mial dolewke, jak leci w trase. 90% jazdy autem to miasto, 10% trasa do 120 na ekspresie. Kolega lata po autostradach. Wg mnie musi to byc wina zmiany oleju bo mi nigdy nie lykal ponad 1L. Tyle moge dopowiedziec. Nigdy nie tuszuje niczego przy sprzedazy auta!

Moja jazda to jazda po miejscu w mieście... Raz lub dwa razy na miesiąc to trasa autostrada 140 km/h, na autostradzie jestem w stanie to zaakceptować bo większe obroty itd... Ale nie w mieście...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama trasa po zakupie auta 400km wiec trasy troche zrobil.

No tak, tylko ciężko auto mieć tylko do jazdy po mieście ;-) i aż tak dużych różnic nie powinno być ze co 100 km się świeci Oil min...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze to efekt dolewania po 50-100ml.

Dolewajac patrze na bagnet a nie na ml... Jak jest Max to trudno dolać jeszcze pół. Litra. I nie dolewalem po 100 ml tylko kolo 300/400

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu obszerny temat i ludzie z full remontem nie mogli za bardzo takiego wyniku uzyskać ale może to jakiś rodzyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam, palil okolo 1L na 10000km syntetyku motula.

Takiego wyczynu jeszcze nikt tu na forum nie zanotował. I raczej się nie zapowiada że Twoje jest ewenementem na skalę światową. 2l/10k to się zgodzę.

Edytowane przez slimok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczór przejade się gdzieś dalej do max prędkości 100 km/h i zobaczymy. Jak się zaświeci znów po 100 km olej to będę podejmował odpowiednie kroki co do tego ;-)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przemyslalem jedna sprawe. Po pierwszej kontrolce olej min, dolane 0,5, pozniej znowu 0,5 a pozniej juz byla zmiana. Wiec fakt mogl do max 0,5L pobrac, suma 1,5L. Ale ja 2-giej butelki nigdy nie otwieralem. Sprawdz na zimnym olej i rano aby pomiar byl rzetelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrące sie do tematu kolego przemek.Przejedz 100km zaswieci sie kontrolka otworz maske nic nie dolewaj po 30s zamknij maske wyjmij kluczyk znow wloz kluczk wlacz zaplon jak zgasnie kontrolka tzn ze czujnik poziomu oleju padl pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam, palil okolo 1L na 10000km syntetyku motula.

Takiego wyczynu jeszcze nikt tu na forum nie zanotował. I raczej się nie zapowiada że Twoje jest ewenementem na skalę światową. 2l/10k to się zgodzę.

Mam z 2002r przejechałem już lekko ponad 10000km od ostatniej wymiany zaraz kolejna wymiana oleju i dolałem tylko na taki przebieg 600ml oleju wiec zdarzają się rodzynki i to dość często obserwując te forum. Są oczywiście trupy jak niektórzy wyrywają jakieś okazje za 15 - 14 tyś a nawet taniej niech nie mają do nikogo pretensji bo nikt dobrego samochodu nie odda za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...