Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Pytanie w sprawie MEGACAR w Warszawie


Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie - mam pytanie w sprawie warsztatu Megacar w Warszawie przy Przasnyskiej. Mianowicie planuję wymianę rozrządu w moim A4 i śledząc polecane warsztaty w stolicy zdecydowałem, że właśnie na Przasnyską podjadę i tam mi to zrobią.

Mam tylko pytanie do tych, którzy już tam byli i być może też wymieniali rozrząd w A4 (silnik 1.8):

1. Jaki był koszt wymiany kompletnego rozrządu? (tzn. rozrządu + pompa wody + zewnętrzne paski od alternatora, wspomagania itp).

2. Ile czasu trwa sama naprawa od momentu odstawienia auta do warsztatu?

3. Może dziwne pytanie ale czy mają tam SPRAWNEGO Vag'a? Pytam o to bo spotkałem się z warsztatem dla aut z grupy VW, w ktorym nie było sprawnego Vag'a bo akurat "cośtam w nim się zwaliło" i kasowano mi błędy jakimś innym wynalazkiem.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czesci maja, ale jedz ze swoimi to troche zaoszczedzisz

2. zadzwon i zapytaj, bo z terminami moze byc maly problem przed swietami

3. maja VAS'a i nie bedzie problemu ze skanowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wczoraj zmieniałem rozrząd w Megacarze i poniżej zamieszczam kilka konkretów dla tych, którzy szukają w wawie dobrego serwisu, może komuś się to przyda.

Wymiana kompletnego rozrządu w 1.8 ADR tzn. paski, rolki, napinacze, pompa wody, zewnętrzne paski i płyn chłodniczy to w całości 1400zł.

Mają tam Vag'a a diagnostyka nim i kasowanie błędów to 50 zł.

Robiłem tam jeszcze kilka innych rzeczy ale to już bardziej "drobiazgi", w każdym razie wszystko zrobili jak należy i co do tego nie mam zastrzeżeń.

Wymiana rozrządu trwa cały dzień roboczy, tzn. ja odstawiałem auto ok. 8 rano a przed 17stą było do odebrania.

Jedynym do czego możnaby było się doczepić to to, że mechanik przy wstawianiu mojego auta na halę nie założył ochronnej folii na siedzenie tak żemy nie zabrudzić jasnej tapicerki ale wcześniej to przewidziałem nauczony doświadczeniami z innych "serwisów" i profilaktycznie położyłem koc na siedzenie.

Poza tym fachowość, jakość pracy i ceny ok.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj w MegaCar zrobili "duży przegląd" i jestem bardzo zadowolony.

Polecam!

Zdefiniuj "duży przegląd".

Wiele serwisów głośno reklamuje, że jak się przyjedzie to zrobią duży przegląd - niektórzy za grosze, lub za darmo... Tymczasem średnio myślący człowiek taki serwis to w pięć minut pod blokiem zrobi. Taki pic na wodę dla tych, którzy samochód kupują po kolorze. (czywiście to nie jest pod Twoim adresem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana filtrów (paliwa, oleju, powietrza, kabinowego), wymiana oleju, płynu hamulcowego, sprawdzenie błędów, sprawdzenie zawieszenia, sprawdzenie układu hamulcowego, jazda próbna przed i po, sprawdzenie świateł i ogólnie samochodu. Wiem, że wykonali te wszystkie czynności bo akurat miałem dużo czasu i cały czas byłem na miejscu gdy to robili. Rozrząd ma jeszcze czas, więc nie był robiony, a płyn wspomagania był wymieniany tydzień później razem z pompą wspomagania.

Wcześniej jeździłem kilkoma innymi samochodami, wszystkie były z salonu i wszystkie od początku do końca były serwisowane w ASO i zdarzały się takie kwiatki, że przed przeglądem nalałem do pełna płyn do spryskiwaczy, a później patrzę na fakturę a tam pozycja "płyn do spryskiwaczy 4 litry":)

Założę się, że w ASO nie zrobiliby więcej podczas takiego przeglądu.

Oczywiście, że można zrobić to samemu, ale jak zobaczyłem ile będzie mnie kosztowała robocizna to stwierdziłem, że za tyle to nie chce mi się brudzić łapek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat miałem dużo czasu i cały czas byłem na miejscu gdy to robili

...i to jest dobra rada, dla tych, którzy koniecznie muszą skorzystać z ich usług, jak wymieniali mi sprzęgiełko w alternatorze - tez akurat musiałem czekać na zakończenie - było w miarę szybko, cena rozsądna i nic nie kombinowali -<a href="http://www.a4-klub.pl/smf/all_megacar_przasnyska_warszawa_pojechalem_tam_z_golfem_i-t61099.0.html">Golfa</a> mogę przeżyć, ale jakby mi spieprzyli Audi :baseball:

jak zobaczyłem ile będzie mnie kosztowała robocizna to stwierdziłem, że za tyle to nie chce mi się brudzić łapek:)

...wedle upodobania i możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wszyscy kochaja mega car jakby nie bylo w tej wsi nad wisla zadnego innego mechanika godnego polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie wszyscy kochaja mega car jakby nie bylo w tej wsi nad wisla zadnego innego mechanika godnego polecenia

Jesli masz jakies uwagi do wykonanej pracy przez ten warsztat, to to napisz. Swoim stwierdzeniem nic nie wnosisz do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam.Korzystałem dziś z usług w Mega Car-wymiana pompy oleju,filtra i oleju.O 9:00 wstawiłem autko a o 16:00 było gotowe do odbioru.W międzyczasie pan Adam dzwonił do mnie i informował na jakim są etapie i co dolega niuni :) Koszt robocizny i dodatkowo uszczelka=450zł.Drogo nie drogo ale zadowolony jestem.Problem zniknął a dodatkowo zasugerowali jak mogła być tego przyczyna(chodzi o kontrolkę oleju).Dla porównania-w innym warsztacie chcieli cały silnik rozbierać i remontować.Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem od nichAudi po wymianie rozrządu i innych kilku podzespołów.

Mogę polecić usługi tego zakładu. Zrobili szybko (ok 4 godziny), fachowo wyjaśnili co i jak, wszelkie dodatkowe koszty konsultowali ze mną.

Cena za usługę jak na warsztaty w okolicy całkiem znośna, a jakość godna polecenia.

Trochę na dodatkowych podzespołach których nie kupiłem przed naprawą a okazały się do wymiany na pewno zarobili ale i tak jestem zadowolony z tego warsztatu.

Polecam, najlepiej kupić wszystkie podzespoły potrzebne i się u nich stawić, wtedy remont wyjdzie względnie niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skorzystałem z ich usług już dwukrotnie.

Pierwsza to wymiana sprzęgła, dwumasy, wysprzęglika i uszczelniacza i jeszcze jakaś pierdoła :)

Druga to kompletny przegląd, regulacja dwóch pompek oraz wymiana łączników stabilizatorów. Jak do tej jestem zadowolony na tyle, że nie szukam żadnego innego mechanika. No i przede wszystkim ceny na usługi lepsze niż u nie jednego pana Kazia na wsi, który często działa po omacku udając speca:kox: Przy cenach części Tomka nie przebiją, ale zbytnio nie odbiegają, więc jeśli ktoś nie ma czasu, to można śmiało brać na miejscu.

Tak więc polecam wszystkim :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj zostawiłem mój samochód na przegląd z przebiegiem 192 tyś i tak za przegląd zapłaciłem w sumie 85,18 zł a w szczególności za:

Filtr powietrza 64,60 zł

Filtr kabiny 83,94 zł

Filtr oleju 26,99 zł

Filtr paliwa 98,12 zł

Olej Castrol 5W30 4litry 223,08 zł

Diagnoza VAS 100,82 zł,

Przegląd (mały)201,63 zł

Ceny jak ceny nie pamiętam ile mnie kosztował poprzedni przegląd u Kotańskiego w Raszynie

Wymiana paska 60 zł – zgłosiłem że coś mi piszczy pod maską, więc w warsztacie przełożyli mi pasek napędzający alternator żeby działał odwrotnie i początkowo piszczenie ustało ale już dzisiaj znowu piszczy. Generalnie jestem zadowolony z warsztatu bo nie naciągali mnie na siłę na jakieś wymiany a pasek wymienię przy wymianie paska rozrządu. Widać że przed kosztowniejszą wymianą się konsultują z klientem, a dla mnie to jest najważniejsze, nie lubię niespodzianek przy odbiorze samochodu,

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...