Skocz do zawartości
IGNOROWANY

przelotka w drzwiach kierowcy


Kazik123

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy miałem problem z szybą kierowcy a przyczyną była wiązka w drzwiach

wywaliłem boczek i polutowalem wiazke

dopiero przy składaniu przelotki pękł mi ząbek który wchodzi w karoserię

co za tym idzie przelotka odstaje

próbowałem przykleić ja klejem montażowy ale lipa bo sama przelotka jest zakurzona

teraz pytanie

czym przyklejic ewentualnie wyczyścić aby dolegala do budy

A drugiej strony to jak znajdę całą przelotke to czy zejdzie normalnie z wiązki ..

czekam na pomysly

chodzi mi czy starą normalnie zdejme z wiązki czy wtyczka ja będzie blokować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelotkę z wiązki zdejmiesz ale musisz ją wyciągnać z drzwi bo w drzwiach wioązka jest opleciona taśmą tak że łączy przewody z przelotką. Dodatkowo trzeba będzie wyciągnąć wszsytkie piny z kostki bo razem z kostką wiązka nie wyjdzie z przelotki.

Ciężko będzie to zrobić bez rozbierania boczka drzwi.

Co do klejenia to nie pomogę, ale moim zdaniem klejenie to średni pomysł. Lepiej wymienić tą przelotkę gumową


przelotkę z wiązki zdejmiesz ale musisz ją wyciągnać z drzwi bo w drzwiach wioązka jest opleciona taśmą tak że łączy przewody z przelotką. Dodatkowo trzeba będzie wyciągnąć wszsytkie piny z kostki bo razem z kostką wiązka nie wyjdzie z przelotki.

Ciężko będzie to zrobić bez rozbierania boczka drzwi.

Co do klejenia to nie pomogę, ale moim zdaniem klejenie to średni pomysł. Lepiej wymienić tą przelotkę gumową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś nr z etki przelotki

boczek zrzuciłem , powycinałem taśmy klejące z drzwi które trzymają wiązkę

rozebrałem przelotki aby wyciągnąć całą wiązkę

polutowałem kable ( wstawiłem nowe odcinki po 10 cm )

złożyłem wszystko na nowo i dopiero przy końcu pękł ząb od przelotki

i wyobraźcie sobie jakiego dostałem ciśnienia am

dlatego pytam o symbol nowego bo jak kupie używkę to mogę mieć powtórkę z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja chciałbym wymienić konektory w drzwiach (tą co idzie od słupka i z drzwi przednich) bo nie łączą czasem i mam pytanie: jakie nr mają te złączki? Wiem, że są 20 PINowe, ale nr nie mogę znaleźć.
Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja chciałbym wymienić konektory w drzwiach (tą co idzie od słupka i z drzwi przednich) bo nie łączą czasem i mam pytanie: jakie nr mają te złączki? Wiem, że są 20 PINowe, ale nr nie mogę znaleźć.

Z góry dzięki za odp.

Ale chcesz wymienić wtyczkę i gniazdo czy konektory we wtyczce i gnieździe?

To są dwie odrębne sprawy i osobne numery. Konektorów jest 3 różne rodzaje w tym złączu, jeżeli chcesz wymienić zarówno we wtyczce jak i w gnieżdzie to będzie 6 różnych konektorów

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pany, mam problem najprawdopodobniej z popękanymi przewodami w tej przelotce, jak najszybciej sobie poradzić z polutowaniem, tzn jak się dobrać do środka przelotki? Siedzi dość sztywno od strony słupka kierowcy.

 

Dobra zdjęcie tej osłony w słoneczny dzień i sporym nagrzania auta było łatwe, delikatnie odgiąłem gumę i podważyłem zatrzaski, zeszło łatwo, okazało się że kostka była odpięta, po dociśnięciu problemu nie ma.

Edytowane przez kielbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...