Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd airbag nr 01218 po montażu tempomatu


TDI007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, że sygnalizuje mi kontrolka airbag błąd nr 01218 side airbag passenger side (N200) 32-00- Resistance too high. Rozumiem, że gdzieś coś nie łączy. Montowałem tempomat i po montażu taki kwiatek. Całość wypadła skutecznie i tempomat działa w vag wszystkie parametry zgodne ale nie mogę wykasować poduszki. Montaż to moje drugie dzieło ale tym razem rozpinałem przy ECU białą kotkę do montażu przewodów (bez problemów wyszła z gniazda) i była wyciągana pomarańczowa w celu uzyskania + na tempomat. Początkowo myślałem, że to jest związane z demontażem poduszki kierowcy wiec całość złożyłem. Najpierw kasowanie błędów w silniku, aktywacja tempomatu a później kasowanie błędu airbag negatywnie. Zdemontowałem poduszkę kierowcy jeszcze raz ale tam wszystko w porządku. Nie rozumiem czy chodzi o poduszkę pasażera w fotelu czy przednią pasażera?? Ktoś może posiada wiedzę jak idą przewody od tej poduszki?? Czy ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego błąd tyczy się bocznej poduszki w fotelu pasażera. Spróbuj dogiąć styki we wtyczce pod fotelem - jeśli to nie pomoże połącz kanle na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rezystorem 2.2 om? To dziwne, będę dłubał. Podobno sterownik jest za popielniczką?? Podłączenie z ECU nie jest przez czerwoną kostkę?

Uwaga dla czytających post, rezystor będzie do czasu usunięcia awarii i nie chcę śmiecić forum o wywodach bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jakiego koloru jest wtyczka bo u mnie kable są zlutowane ( po każdorazowym ruszeniu fotelem wywalało błąd ) . Sterownik jest przykręcony pod popielniczką najwygodniej jest dostać się do niego demontując tunel środkowy

Edytowane przez tfk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...