Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła są a fis wyrzuca brak


jarecki103

Rekomendowane odpowiedzi

Miał może ktoś taki problem? Fis wyrzuca co jakiś czas komunikat o braku światła stopu lub kierunku lub cofania. Wszystko tylna lewa strona. Ale wszystkie światła są. Dzisiaj padł aku. Tzn auta nie mogłem odpalić więc zamieniłem aku i pomogło, ale brak świateł wyrzuca nadal. Jak podłączyłem stare aku do ładowania to niby jest naładowane w ponad 80 procentach. O co chodzi? Czy to z aku to tylko przypadek czy też coś z tylna lampa. Miał ktoś taki problem? Pomóżcie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jakieś zwarcie przeczyść masę od aku zobacz do tych żarówek które niby wywala masz gdzieś skoki napięcia ale w ciemno trudno określić co się dzieje.. Wilgoć w aucie?

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoci raczej nie mam. Ale muszę kupić jakiś kontakt sprey chyba i wyjąć ta lampę. Ostatnio miałem malowany zderzak i może wyciągali lampę do cieniowania i coś spier....

Ps. Aku to 8 letni moll i po próbie naładowania okazuje się że nie trzyma ładunku.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jarecki103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku wymień klemy oczyść masę i profilaktycznie sprawdź tą lampe bo magicy od malowania czasem robią dziwne rzeczy :-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeśli dawno nie wymieniales żarówek może być ze włókno jest uszkodzone i na wertepach przerywa lepiej profilaktycznie wymienić

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto tj. Ok 2 lat to nie wymieniałem nigdy tych żarówek. Koszt niewielki więc spróbuję.

Ps.

Wymieniłem wszystkie żarówki kostkę potraktowałem elektrosolem i dalej mam ten problem. Od czasu do czasu pokazuje przepaloną żarówkę stopu tył lewy. Macie jakiś pomysł? Oczywiście stop jest. Wyłącznie i ponowne włączenie świateł rozwiązuje problem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jarecki103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam jak sprawdzić. Chyba będę musiał podjechać do jakiegoś magika, który ogarnie temat. Czyli rozumiem że najpierw sprawdzić błędy a potem ewentualnie szukać jakiegoś zwarcia itp. ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmiana żarówek bo czasem sprężyna lubi skakać i świecić :) jeśli kierunkowskax nie świeci z tyłu to musisz sprawdzić z tyłu . Przeczysc styki. Audi to naprawdę czułe auto co do elektryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmiana żarówek bo czasem sprężyna lubi skakać i świecić :) jeśli kierunkowskax nie świeci z tyłu to musisz sprawdzić z tyłu . Przeczysc styki. Audi to naprawdę czułe auto co do elektryki

[emoji6] wszystko się świeci jak powinno. Tylko komputer od czasu do czasu pokazuje że nie mam lewego stopu. [emoji1] pomimo iż świeci. A kostkę i styki już przeczyscilem i niestety nie pomogło.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że stop ma żarówkę dwuwłóknową. Jeśli masz MCE High, to możesz zrobić test żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, lewy tył. Czasem brak stopu, najczęściej brak kierunku, czasem wszystko ok. Wszystko świeciło jak należy.
O dziwo :decayed: szybko namierzyłem przyczynę. We wkładzie lampy (oprawie żarówek) tam gdzie wpinasz wtyczkę był przyczerniały jeden pin.
Psikanie, skrobanie pomogło chyba raz i po tyg. to samo, nie był zaśniedziały tylko jakby wypalony. Wymieniłem wkład (~70 zł z przesyłką) i cześć :hi:

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało że wkład jest ok. Póki co po całym zabiegu zrobiło mi to dwukrotnie, ale już od 2 tygodni jest spokój. Ale dzięki za radę. Jakby co będę wiedział co dalej robić.

No i wróciło. Jeden pin spalony. Niestety potrzebowalem miec to zrobione na juz (1 h) i szukanie nowej oprawy lub uzywki nie wchodzio w gre ze wzgledu na czas. Nowa oprawa żarówek w aso 135 zł ale elektryk odradził kupowanie. Sam to polutowal robiąc obejście i mówił że to rozwiązanie przeżyje auto. Póki co wszystko ok, bez błędów itp. Koszt elektryka 50 zł. Może komuś się przyda.

Edytowane przez jarecki103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...